WSCAD czy warto - opinie

Oprogramowanie CAD oraz obliczeniowe dla elektryki. Programowanie sterowników oraz systemy SCADA.
PomocnikProj

WSCAD czy warto - opinie

Postautor: PomocnikProj » 14 lis 2016, 11:42

Kochani koledzy i koleżanki projektanci.
Czy warto inwestować z WSCAD. Moje pytanie stad, że jeśli chodzi o soft to podobno (bo sam jeszcze nie miałem przyjemności) jest programem świetnym do projektowania instalacji niemal idealny jak Eplan czy Pcschematic.
Ale jak zwykle musi być jakieś ale.
Cały hejt w sieci dotyczy abonamentu jaki trzeba płacić rocznie za korzystanie z oprogramowania. A więc czy warto? Czy opłaca się płacić ponad 1200 rocznie za support, dostęp do bazy danych mi.in. symboli oraz aktualizacje? Czyli model SaaS.
Szczerze wolałbym raz zapłacić ale z drugiej strony zdaję sobie sprawę że jeśli chcę mieć produkt cały czas aktualny to nikt mi tego za darmo nie zrobi.
Jakieś opinie z waszej strony?

kielbasnik

Re: WSCAD czy warto - opinie

Postautor: kielbasnik » 14 lis 2016, 18:06

Nie wszystkie biblioteki w wscad działają na zasadzie subskrypcji także nie wiem skąd ta zła opinia. Pewnie konkurencja wscad maczała w tym palce. Zawsze samemu można stworzyć odpowiednie symbole. Co prawda wymaga to dodatkowej pracy ale raz zrobisz i będziesz miał.

szept23

Re: WSCAD czy warto - opinie

Postautor: szept23 » 24 lis 2016, 9:01

Wolę zapłacić raz - nie lubię systemu abonamentowego. Ale WSCAD nie znam. Od zawsze pracuje na autocadzie.

Wróć do „Oprogramowanie”