PODZIEL SIĘ
blank

Marka Ideal TS powstała specjalnie dla elektroinstalatorów. To Wasze opinie bierzemy pod uwagę przy wprowadzaniu nowych produktów. Tak samo było przy wprowadzaniu liczników zużycia energii elektrycznej: KDEM-3P LCD oraz KDEM-1P LCD. Są to pierwsze tego typu produkty w ofercie Ideal TS. KDEM-3P LCD to licznik 3-fazowy, a KDEM-1P LCD 1-fazowy.

Obydwa produkty dobraliśmy zgodnie z wymogami rynku i bieżącymi trendami, co ważne; nowe liczniki energii elektrycznej zgodne są w wymaganiami dyrektywy EU i posiadają certyfikację MID. Co to dokładnie oznacza?

Decyzją Parlamentu i Rady Unii Europejskiej w dniu 31 marca 2004 r. została ustanowiona dyrektywa o przyrządach pomiarowych, zwana potocznie MID (2004/22/WE). MID należy do grupy dyrektyw nowego podejścia, wdrażających system oceny zgodności, zastępujący – w przypadku przyrządów pomiarowych – dotychczasowy system prawnej kontroli metrologicznej, w zakresie zatwierdzenia typu i legalizacji pierwotnej. To kolejne rozwiązanie prawne UE, które wspierać ma realizację swobody przepływu towarów w obrębie Unii. Nie był to jednak jedyny powód wprowadzenia MID. Regulacje wprowadzone w dyrektywie MID zniosły krajowe systemy prawnej kontroli metrologicznej i wprowadziły w ich miejsce jednolity system oparty o system oceny zgodności (okres przejściowy zakończył się 29 października 2016). Dlatego też tak ważne jest aby nowowprowadzane do obrotu w EU produkty posiadały certyfikat MID. Certyfikowane produkty można stosować w instalacjach bez dodatkowych dokumentów legalizacyjnych (podlegają tylko ocenie zgodności).

Obydwa produkty marki Ideal TS, posiadają wspomnianą certyfikację MID, odpowiednio KDEM-3P LCD T11332, a KDEM-1P LCD T11331.

Czy charakteryzują się nasze nowe liczniki? Na ten temat krótko odpowiadamy poniżej.

KDEM-3P LCD to urządzenie służące do monitorowania zużycia energii elektrycznej sieci trójfazowej w zastosowaniach komercyjnych i przemysłowych. Mierzy i wyświetla pobór mocy czynnej (kWh). Licznik wykorzystuje metodę pomiaru bezpośredniego 10 A (100 A). KDEM-3P LCD to licznik zgodny z dyrektywą MID (klasa dokładności B). Dzięki wyposażeniu licznika w dodatkowe wyjście impulsowe, istnieje możliwość zdalnego zliczania zużycia energii. Licznik przystosowany jest do montażu na szynach DIN (TH35) i fabrycznie zaplombowany. Dodatkowo istnieje możliwość plombowania pokrywy zacisków pod przewody zasilające. KDEM-3P LCD posiada cyfrowy wyświetlacz 6+2 (A) i 3 diody wskazujące obciążenie poszczególnych faz (F). Dodatkowa dioda LED wskazuje stan wyjścia impulsowego (E – zliczanie pomiaru 400 imp/kWh). Samo wyjście impulsowe to zaciski 22/23.

blank
Licznik 3-fazowy KDEM-3P LCD

 

Podstawowe parametry KDEM-3P LCD:

  • Prąd rozruchowy (mA) – 0,4% Ib.
  • Częstotliwość znamionowa – 50 Hz.
  • Pobór mocy – =<2 W / 10 VA na fazę.
  • Wyjście impulsowe – 400 imp/kWh.

 Dane techniczne:

blank
SCHEMAT 1
blank
SCHEMAT 2

KDEM-1P LCD to urządzenie służące do monitorowania zużycia energii elektrycznej sieci jednofazowej w zastosowaniach komercyjnych i przemysłowych. Mierzy i wyświetla pobór moc czynnej (kWh). Licznik wykorzystuje metodę pomiaru bezpośredniego 5A (45A) i jest zgodny z dyrektywą MID (klasa dokładności B). Dzięki wyposażeniu licznika w dodatkowe wyjście impulsowe, istnieje możliwość zdalnego zliczania zużycia energii. Licznik przystosowany jest do montażu na szynach DIN (TH35) i zaplombowany fabrycznie. Dodatkowo istnieje możliwość plombowania pokrywy zacisków pod przewody zasilające.

Licznik wyposażony jest w cyfrowy wyświetlacz 5+2 (A). Dodatkowo posiada diodę wskazującą na zużycie energii (G). Wyjście impulsowe 2000 imp/kWh to zaciski 20/21.

blank
Licznik 1-fazowy KDEM-1P LCD

Podstawowe parametry KDEM-1P LCD:

  • Częstotliwość znamionowa – 50 Hz
  • Wyjście impulsowe (zaciski 21&20) – 1000/2000 imp/kWh
  • Wskaźnik zużycia energii elektrycznej (czerwona dioda LED – miga przy aktywnym zużyciu energii elektrycznej)

Dane techniczne:

blank
SCHEMAT 3
blank
SCHEMAT 4

 


blank

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here