Narzędzia wysokiej klasy wymagają odpowiedniego traktowania. Dotyczy to nie tylko ich prawidłowego użytkowania, ale również rzetelnego serwisowania. Inwestycja w oryginalne części zamienne to najlepszy wybór, jakiego może dokonać użytkownik, aby narzędzia mogły efektywnie służyć przez długie lata.

Podczas prac domowych czy robót w warsztacie narzędzia ulegają ciągłej eksploatacji. Zużycie bądź zepsucie poszczególnych części wiąże się z koniecznością ich wymiany na nowe. Obecnie na rynku znajduje się mnóstwo tańszych zamienników, które kuszą niższą ceną, jednak ich montaż jest bardziej opłacalny tylko z pozoru. Dlaczego?

Niższa cena to niższa jakość

Mniejszy koszt naprawy czy całkowitego serwisowania kusi użytkowników narzędzi, którzy nie chcą inwestować zbyt wiele w usprawnienie używanego już sprzętu. Jednak należy pamiętać, że zamienniki części oryginalnych zawdzięczają swoją niższą cenę mniej wymagającemu procesowi produkcji. Ich wykonanie oraz materiały produkcyjne często nie spełniają norm technicznych. W konsekwencji montaż tańszych zamienników oryginalnych części może skutkować uszkodzeniem pozostałych elementów narzędzia, a dodatkowo zwiększyć koszty serwisowania.

Przy zakupie oryginalnych części użytkownik ma gwarancję, że zostały one wyprodukowane zgodnie z wszelkimi atestami. Ich precyzyjne wykonanie oraz wysoka jakość przekłada się na kompleksowe funkcjonowanie narzędzia, do którego zostaną zaimplementowane. Dodatkowo zwiększa to bezpieczeństwo oraz komfort pracy użytkownika.

Więcej szkody niż pożytku

Stosując nieoryginalne zamienniki poszczególnych części narzędzia, użytkownik musi liczyć się z konsekwencjami, które może ponieść. Dzieje się tak np. w przypadku akumulatorów, a wykorzystanie ich zamienników wiąże się z ryzykiem uszkodzenia narzędzia lub może wpłynąć na zmniejszenie jego wydajności. Wynika to z braku gwarancji, czy dany zamiennik posiada wszelkiego rodzaju systemy protekcji, inteligentnego zarządzania energią, ładowaniem  oraz brak wiedzy na temat tego jakich ogniw użyto do jej produkcji. Dodatkowo użytkownik nie ma pewności co do żywotności baterii zamiennej oraz ilości cykli jej ładowania.

Dobra jakość to podstawa

Oryginalne narzędzia wymagają również wykorzystania materiałów eksploatacyjnych dobrej jakości, takich jak wiertła, brzeszczoty, bity, nasadki, tarcze czy materiały ścierne. Należy pamiętać, aby do urządzeń udarowych (klucze, zakrętarki) stosować bity i nasadki przystosowane do tego typu narzędzi.  Ich stosowanie pozwala usprawnić działanie urządzeń i w pełni wykorzystać ich potencjał. W przypadku stosowania tańszych zamienników osprzętu np. wierteł SDS+ może nastąpić tzw. „rozklepanie” stopy wiertła i zablokowanie go w uchwycie. Podobnie z brzeszczotami do wyrzynarek, które mogą nie pasować do uchwytu narzędzia i w niego nie wchodzić lub nie dać się zamontować.

Dobrze wyposażony warsztat to nie wszystko. Gwarancją jakości wykonywanych prac jest podejście użytkowników do posiadanych narzędzi. Inwestycja w części najwyższej jakości zdecydowanie wydłuży ich żywotność i pozwoli użytkownikom cieszyć się ich prawidłowym funkcjonowaniem przez lata.

Poprzedni artykułZawsze chciał być elektrykiem…
Następny artykułPanie majster, tylko zróbcie z zapasem

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj