Oprawa PRIMO S2

Współcześnie oświetlenie awaryjne jest nieodłącznym elementem instalacji przeciwpożarowej obiektów, a co za tym idzie – spotkać je można niemal w każdym budynku użyteczności publicznej. Dzięki szeroko rozumianym możliwościom technicznym dzisiejsze budownictwo przybiera najróżniejsze kształty. Coraz większa ilość różniących się od siebie materiałów wypełnia aranżacje wnętrz, a aspekt ekonomiczny przy doborze oświetlenia awaryjnego zaczyna być w dużo mniejszym stopniu brany pod uwagę jako argument wiodący. Dlatego też projektanci coraz częściej sięgają po rozwiązania, które nie tylko spełnią wymagania dotyczące bezpieczeństwa, ale równocześnie będą w idealnie wpisywały się w nawet najbardziej wymagający projekt.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rynku TM TECHNOLOGIE Sp. z o.o. wprowadza na rynek nową gamę produktów pod nazwą PRIMO, która w dużej mierze skierowana jest do klientów ceniących sobie trwałość, niezawodność i wysoką jakość wykonania. Oprawy występują w wersjach D, E, G, S, R i charakteryzują się wyjątkowo wysoką odpornością mechaniczną, która zostaje zachowana nawet w niskich temperaturach i przekłada się na doskonałą ochronę elementów składowych zainstalowanych wewnątrz. Dzięki zastosowaniu obudowy metalowej i blachy o grubości 0,7 mm wyroby posiadają I klasę ochronności, co w skuteczny sposób zabezpiecza użytkownika przed porażeniem poprzez kontakt bezpośredni. Dodatkowym atutem jest fakt, iż poprzez zastosowanie przemyślanych rozwiązań konstrukcyjnych oprawy nie wymagają wyspecjalizowanego sprzętu, który byłby niezbędny podczas procesu montażu, co ma bezpośredni wpływ na konserwację urządzeń i w znaczący sposób ułatwia późniejszy serwis.

Oprawa PRIMO C
Oprawa awaryjna PRIMO D

Zastosowanie rozbudowanych układów elektronicznych, które realizują istotne parametry zastosowanego źródła światła LED o strumieniu świetlnym 230 lm sprawia, że produkty PRIMO w wersji D i R, pomimo niewielkich rozmiarów, idealnie sprawdzają się przy oświetleniu części otwartych oraz dróg ewakuacyjnych. PRIMO E, G i S reprezentują grupę opraw z przeznaczeniem do oświetlenia znaków wskazujących drogę ewakuacji oraz wyznaczających miejsca urządzeń gaśniczych o wysokim współczynniku luminancji sięgającym 500 cd/m2. Należy również zauważyć,iż ze względu na rozbudowany i wysoko wyspecjalizowany park maszyn, jaki posiada TM TECHNOLOGIE Sp. z o.o., oprawa PRIMO S może być produkowana w rożnych rozmiarach, poczynając od wielkości podświetlanego znaku 110×110 mm aż do 400×800 mm.

Oprawa PRIMO R

Każdy produkt z rodziny PRIMO poddany został procesowi certyfikacji przez Centrum Naukowo-Badawcze Ochrony Przeciwpożarowej, na podstawie którego wydany został certyfikat CNBOP dopuszczający wyrób do użytkowania w ochronie przeciwpożarowej.

Dużą zaletą opraw PRIMO jest możliwość współpracy z najnowszym autorskim Systemem Monitoringu Oświetlenia Awaryjnego DATA2 oraz systemem centralnej baterii TM-CB A, co w znaczącym stopniu zwiększa funkcjonalność wyrobów, które można zastosować jako oświetlenie nocne, a poprzez odpowiednią konfigurację, istotnie zwiększyć bezpieczeństwo na wypadek pojawienia się zagrożenia. Inteligentne systemy zarządzania budynkami użyteczności publicznej – DATA 2 oraz TM-CB A to najnowsze rozwiązania pozwalające na monitorowanie opraw posiadających własne źródło zasilania (system rozproszony) lub opraw zasilanych z centralnego źródła (system centralnej baterii). Każdy z systemów przedstawia różnorodność zastosowania w zależności od potrzeb i wymogów obiektu.

System Monitoringu Oświetlenia Awaryjnego DATA2 przeznaczony jest do monitorowania opraw w systemie rozproszonym. Dzięki zastosowaniu maksymalnej ilości rozdzielaczy sygnału C-Bridge, centrala sterująca może sprawować nadzór nad 4096 punktami oświetlenia awaryjnego za pomocą dwuprzewodowej magistrali danych TM-Bus (bez polaryzacji), co pozwala na zastosowanie rozwiązania w obiektach wielkopowierzchniowych. Dodatkowym atutem są szerokie możliwości konfiguracji DATA2, co czyni system bezobsługowym, a dzięki nawigacji dotykowej i prostemu w obsłudze interfejsowi – intuicyjnym w użytkowaniu.

System Monitoringu Oświetlenia Awaryjnego DATA2

Wszystkie elementy składowe tworzące system mają możliwość przypisania opraw oświetlenia awaryjnego do poszczególnych grup testowych, grup oświetlenia nocnego oraz grup realizujących scenariusze pożarowe. Dzięki podłączeniu do sieci lokalnej/internetowej uzyskać można podgląd stanu systemu w przeglądarce internetowej oraz dokonać konfiguracji przesyłania sygnałów do centrum zarządzania budynkiem za pomocą protokołu komunikacyjnego Modbus TCP. Wbudowana pamięć wewnętrzna archiwizuje historię zdarzeń wraz z wygenerowanymi raportami stanu systemu, które mogą być pobrane na pamięć zewnętrzną za pomocą złącza USB. Istotne jest, że system posiada wielostopniowy poziom uprawnień, skutecznie zabezpieczający przed dostępem osób postronnych.

 

System Centralnej Baterii TM-CB A zasila napięciem stałym i zmiennym oprawy oświetlenia awaryjnego z centralnego źródła, które stanowią bezobsługowe akumulatory kwasowo-ołowiowe o długim czasie żywotności. Dużą zaletą systemu jest jego modułowa budowa, pozwalająca na dopasowanie rozwiązania do obiektu i jego rozbudowę w dowolnym momencie, co wprost przekłada się na prostotę konserwacji. Każdy obwód posiada dowolnie programowany tryb pracy, a przy zastosowaniu w oprawach modułów adresowalnych – tryb pracy mieszany, pozwalający na montaż opraw kierunkowych i antypanicznych na jednej linii. Panel sterujący, w który wyposażona jest szafa główna, umożliwia podłączenie i monitorowanie 64 podstacji, dzięki czemu przy wykorzystaniu pełnego potencjału centralna bateria obsłużyć może 30 720 opraw.

System Centralnej Baterii TM-CB A

Opisane rozwiązania może połączyć jeden spójny system ELVIS (Emergency Lighting Visual Implementation System), którego główną funkcją jest wizualizacja systemów oświetlenia awaryjnego produkcji TM TECHNOLOGIE.

System wizualizacji oświetlenia awaryjnego ELVIS

Program umożliwia pozyskiwanie informacji na temat stanu wszystkich elementów składowych systemu przedstawionych wizualnie na podkładach poszczególnych kondygnacji, dzięki czemu administracja budynku staje się jeszcze prostsza. ELVIS umożliwia wykrycie stanów alarmowych i ich szybką lokalizację, udostępnia także funkcję automatycznych i cyklicznych wysyłek raportów stanu systemu na wskazany adres e-mail. Autorska aplikacja jest nowością dostępną w ofercie sprzedażowej firmy TM TECHNOLOGIE i wraz z pozostałymi produktami realizuje nadrzędny cel jakim jest wysokie bezpieczeństwo wyrobów, profesjonalizm świadczonych usług oraz oferowanie rozwiązań najwyższej jakości.

Poprzedni artykułMobilny internet na Podlasiu
Następny artykułPrzycinka lasu wzdłuż linii napowietrznej
Firma TM TECHNOLOGIE, założona w Krakowie w 2002 r., w ciągu kilku lat stała się jednym z czołowych polskich producentów oświetlenia awaryjnego i ewakuacyjnego oraz osprzętu elektronicznego do zastosowań w technice oświetleniowej. Działalność przedsiębiorstwa nie ogranicza się tylko do terytorium Polski. Produkty są z powodzeniem eksportowane do krajów na całym świecie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj