Szczypce Knipex 13 62 180

Szczypce StriX przeznaczone są do cięcia przewodów elektrycznych i zdejmowania z nich izolacji. Zaprojektowano je do szybkiej obróbki jedno- i wielożyłowych przewodów wykorzystywanych w niskonapięciowych instalacjach domów, mieszkań, budynków, biur itp.

Szczęki służące do odizolowania mają znaczniki długości przypominające kształtem stopnie schodów. Umożliwia to dokładne usuwanie izolacji z przewodów na odcinkach o typowych długościach 11 i 16 mm. Znaczniki pomagają w pracy i przyspieszają ją.

Szczypce Knipex 13 66 180

Szczypce Knipex StriX przeznaczone są do cięcia i odizolowania miedzianych i aluminiowych przewodów jedno-, wielo- i cienkożyłowych z izolacją z tworzywa sztucznego lub gumy. Możemy nimi ciąć tego typu kable o średnicy do 15 mm (5 x 2,5 mm²) bez deformowania ich krawędzi i odizolowywać ich przewody o maksymalnej średnicy 5 mm lub o przekroju 10 mm². Rozstaw szczęk czołowych, tak jak w tradycyjnych szczypcach do usuwania izolacji, dostosowujemy do średnicy przewodu, można je regulować za pomocą śruby oporowej i nakrętki kontrującej.

Szczypce Knipex StriX wykonano ze specjalnej stali narzędziowej wysokiej jakości, kutej, hartowanej wielostopniowo olejowo. Zaś ich ostrza służące do cięcia zostały precyzyjnie wyszlifowane i zahartowane indukcyjnie.

Szczypce Knipex 13 62 180

Dostępne są trzy wykonania szczypiec Knipex StriX oznaczone jako 13 62 180, 13 66 180 i 13 66 180 T. Pierwsze z nich jest fosforanowane na czarno i ma główkę polerowaną oraz rękojeści z wielokomponentowymi nasadkami. Drugie to wersja chromowana z rękojeściami izolowanymi zgodnie z normami VDE i wielokomponentowymi nasadkami. Trzecie wykonanie to wersja druga doposażona dodatkowo w zaczep izolowany służący do zamocowania zabezpieczenia przed upadkiem narzędzia z wysokości w trakcie pracy. Prezentowane szczypce Knipex StriX mają długość 180 mm i wagę 210 g (model 13 66 180 T – 212 g).

Oficjalnym dystrybutorem produktów marki Knipex na polskim rynku jest firma Agentools.

Poprzedni artykułMiędzy nami znowu zaiskrzyło
Następny artykułIP na mur beton
Od ponad 130 lat Knipex specjalizuje się w projektowaniu i produkcji profesjonalnych szczypiec. Wąska specjalizacja oraz konsekwentna polityka rozwijania produktów zapewniła firmie pozycję światowego lidera oraz największego producenta profesjonalnych narzędzi szczypcowych. W aktualnej ofercie firmy znajduje się ponad 1200 modeli narzędzi dla różnych zastosowań a roczna produkcja firmy to prawie 15 mln sztuk szczypiec. Są to narzędzia dla elektryków, szczypce precyzyjne do zastosowań w elektronice i telekomunikacji. Szeroką oraz dynamicznie rozwijającą się grupę produktów stanowią także narzędzia do obróbki kabli oraz montażu instalacji fotowoltaicznych (tzw. solarnych). Knipex posiada nowoczesną fabrykę o powierzchni ponad 45.000 m2 w miejscowości Wuppertal. Wszystkie etapy produkcji, począwszy od odkuwania (włącznie z wykonaniem matryc) do pakowania odbywają się w jednym zakładzie. Pozwala to w najwyższym stopniu kontrolować jakość i koordynować cały proces produkcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj