Szczypce Knipex 13 62 180

Szczypce StriX przeznaczone są do cięcia przewodów elektrycznych i zdejmowania z nich izolacji. Zaprojektowano je do szybkiej obróbki jedno- i wielożyłowych przewodów wykorzystywanych w niskonapięciowych instalacjach domów, mieszkań, budynków, biur itp.

Szczęki służące do odizolowania mają znaczniki długości przypominające kształtem stopnie schodów. Umożliwia to dokładne usuwanie izolacji z przewodów na odcinkach o typowych długościach 11 i 16 mm. Znaczniki pomagają w pracy i przyspieszają ją.

Szczypce Knipex 13 66 180

Szczypce Knipex StriX przeznaczone są do cięcia i odizolowania miedzianych i aluminiowych przewodów jedno-, wielo- i cienkożyłowych z izolacją z tworzywa sztucznego lub gumy. Możemy nimi ciąć tego typu kable o średnicy do 15 mm (5 x 2,5 mm²) bez deformowania ich krawędzi i odizolowywać ich przewody o maksymalnej średnicy 5 mm lub o przekroju 10 mm². Rozstaw szczęk czołowych, tak jak w tradycyjnych szczypcach do usuwania izolacji, dostosowujemy do średnicy przewodu, można je regulować za pomocą śruby oporowej i nakrętki kontrującej.

Szczypce Knipex StriX wykonano ze specjalnej stali narzędziowej wysokiej jakości, kutej, hartowanej wielostopniowo olejowo. Zaś ich ostrza służące do cięcia zostały precyzyjnie wyszlifowane i zahartowane indukcyjnie.

Szczypce Knipex 13 62 180

Dostępne są trzy wykonania szczypiec Knipex StriX oznaczone jako 13 62 180, 13 66 180 i 13 66 180 T. Pierwsze z nich jest fosforanowane na czarno i ma główkę polerowaną oraz rękojeści z wielokomponentowymi nasadkami. Drugie to wersja chromowana z rękojeściami izolowanymi zgodnie z normami VDE i wielokomponentowymi nasadkami. Trzecie wykonanie to wersja druga doposażona dodatkowo w zaczep izolowany służący do zamocowania zabezpieczenia przed upadkiem narzędzia z wysokości w trakcie pracy. Prezentowane szczypce Knipex StriX mają długość 180 mm i wagę 210 g (model 13 66 180 T – 212 g).

Oficjalnym dystrybutorem produktów marki Knipex na polskim rynku jest firma Agentools.

Poprzedni artykułMiędzy nami znowu zaiskrzyło
Następny artykułIP na mur beton
Knipex
Od ponad 130 lat Knipex specjalizuje się w projektowaniu i produkcji profesjonalnych szczypiec. Wąska specjalizacja oraz konsekwentna polityka rozwijania produktów zapewniła firmie pozycję światowego lidera oraz największego producenta profesjonalnych narzędzi szczypcowych. W aktualnej ofercie firmy znajduje się ponad 1200 modeli narzędzi dla różnych zastosowań a roczna produkcja firmy to prawie 15 mln sztuk szczypiec. Są to narzędzia dla elektryków, szczypce precyzyjne do zastosowań w elektronice i telekomunikacji. Szeroką oraz dynamicznie rozwijającą się grupę produktów stanowią także narzędzia do obróbki kabli oraz montażu instalacji fotowoltaicznych (tzw. solarnych). Knipex posiada nowoczesną fabrykę o powierzchni ponad 45.000 m2 w miejscowości Wuppertal. Wszystkie etapy produkcji, począwszy od odkuwania (włącznie z wykonaniem matryc) do pakowania odbywają się w jednym zakładzie. Pozwala to w najwyższym stopniu kontrolować jakość i koordynować cały proces produkcji.