PODZIEL SIĘ
blank
Maskownice KDB-F54

W marce Ideal TS stale rozszerzamy ofertę produktów, w ramach uzupełniania obudów KDB wprowadzamy pierwsze trzyrzędowe obudowy z tworzywa – KDB-F54.

blank blank
Każda rozdzielnica ma trzy rzędy, z których każdy może pomieścić 18 modułów. Do wyboru mamy dwa warianty. W wariancie wyposażonym w szyny DIN – KDB-F54P (do zabudowy aparatury modułowej) oznacza to 54 moduły pojemności. Drugi dostępny model to wersja hybrydowa rozdzielnicy – KDB-F54P-M. Oznacza to jeden rząd z szyną DIN pod aparaturę modułową, a pozostałe dwa rzędy wydzielone z pozostałej przestrzeni rozdzielnicy dedykowane są pod zabudowę osprzętu multimedialnego, takiego jak: switche, routery, rozdzielacze czy przyłącza sygnałów niskonapięciowych. Obie obudowy mogą być użyte w projektowaniu zarówno aplikacji administracyjnych jak i apartamentowych, ze szczególnym wskazaniem na budynki wielomieszkaniowe.

Rozdzielnica KDB-F54 dostępna jest w wersji zabudowy podtynkowej. Wykonana w całości z tworzywa zapewnia II klasę izolacji. Drzwi rozdzielnicy wykonane zostały w kolorze białym, wyposażone są w zamek na klucz.

blank
Rozdzielnica KDB-F54
blank
Rozdzielnica KDB-F54P

Rozdzielnica multimedialna KDB-F54P-M to także rozwiązanie podtynkowe. Jest ona połączeniem rozdzielnicy elektrycznej oraz teletechnicznej. Jest to nasza odpowiedź na wymagania, które zalecają zasilanie każdej jednostki mieszkaniowej z pojedynczej rozdzielnicy multimedialnej. Zabudowane w rozdzielnicy KDB-F54P-M jednostki do transmisji danych mogą być zarówno aktywne jak i pasywne.

blank
Rozdzielnica KDB-F54P-M

Zaznaczyć trzeba, iż część multimedialna rozdzielnicy przystosowana jest do zabudowy komponentów multimedialnych dzięki płycie montażowej oraz uchwytowi pod urządzenia typu router/switch. Dodatkowo na wyposażeniu rozdzielnicy znajduje się gniazdo wtyczkowe z bolcem (francuskie) do ewentualnego zasilania wspomnianych urządzeń.

Obydwie rozdzielnice wyposażone są w zacisku N/PE z ochroną przed dotykiem bezpośrednim (IP2x).

Dodatkową funkcjonalnością obydwu rozdzielnic jest montaż i demontaż pokryw aparatury modułowej, który odbywa się bez narzędzi. Wykonanie tego elementu z bardzo mocnego tworzywa poliwęglanowego (PC) i specjalne zatrzaski umożliwiają zdejmowanie i zakładanie pokryw wielokrotnie w szybki sposób i jednocześnie zapewniają jej bezawaryjność.

blank
Maskownica rozdzielnicy KDB-F54

Podstawowe parametry:

 • Kolor: biały
 • Kolor drzwi: biały
 • Miejsce montażu: do wbudowania w ścianę
 • Głębokość [mm]: 145
 • Szerokość [mm]: 435
 • Wysokość [mm]: 605
 • Napięcie znamionowe [V]: 230/400 AC
 • Częstotliwość znamionowa [Hz]: 50/60
 • Klasa ochronności przed porażeniem elektrycznym: II
 • Materiał: tworzywo sztuczne
 • Liczba modułów: 54
 • odporność temperaturowa [°c]: 650
 • Prąd znamionowy [A]: 63
 • Stopień IP: 30

Zachęcamy tez do zapoznania się z pełną gamą rozdzielnic w ofercie IDEAL TS. Oprócz rozdzielnic z tworzywa proponujemy także rozdzielnice metalowe KDB-M z szynami DIN, przeznaczone do zabudowy aparatury modułowej w trzech seriach.

KDB-I-MF to obudowy podtynkowe o I klasie izolacji, a KDB-II-MF to również obudowy podtynkowe o II klasie izolacji. Obudowy te można montować we wnękach, bez możliwości mocowania w zabudowie typu karton-gips. Obudowy te są w stanie pomieścić do 144 modułów w 6 rzędach.

I lub II klasa izolacji rozdzielnicy

Wszystkie podtynkowe i natynkowe obudowy serii “KDB-I” (I klasa izolacji) wykonane są w całości z metalu (drzwi i ramka i wanna rozdzielnicy), a osłony aparatów z tworzywa.

Obudowy oznaczone “KDB-II” posiadają jedynie metalową ramkę, a maskownice i korpus są wykonane z tworzywa, co zapewnia im drugą klasę izolacji.

blank
Rozdzielnica KDB-II-MF-224

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here