Inteligentna fabryka jutra przypomina wysoko rozwinięty organizm. Informacje są stale rejestrowane, przetwarzane i kontrolowane w złożonym systemie. W inteligentnej fabryce eliminuje się klasyczną piramidę automatyki. Zamiast tego powstaje elastyczny system bez hierarchii, który nie jest izolowany w “silosach” administracji, produkcji czy logistyki, ale umożliwia nieograniczoną komunikację w całym przedsiębiorstwie. W nowoczesnym obiekcie przemysłowym wysokowydajna technika połączeniowa działa jak prawdziwy wzmacniacz informacji, który ułatwia konkurencyjność. LAPP dostarcza rozwiązanie typu “all-in-one”: kompletny “układ nerwowy” dla inteligentnej fabryki.

“Żyjemy w cyfrowym świecie.” Choć może to być prawdą, zrozumienie tego wciąż przysparza problemów. Zadajemy sobie pytanie: “Jak to się odnosi do mojego środowiska pracy?” I..: “W jaki sposób wszystkie dane są użytecznie zintegrowane ze światem fizycznym?” Dzięki zintegrowanym rozwiązaniom dla komunikacji przemysłowej oferowanym przez LAPP, w inteligentnym obiekcie przemysłowym powstaje infrastruktura danych bez hierarchii. Tutaj wszyscy w zasadzie rozmawiają ze wszystkimi; maszyny są połączone w sieć i komunikują się ze sobą. Liczba połączeń, w tym możliwości generowania, wymiany i wykorzystania danych, ogromnie wzrasta.

Aby ułatwić rozwój, idea Przemysłowego Internetu Rzeczy (IIoT) potrzebuje potężnej struktury komunikacyjnej, która umożliwiłaby przejrzyste i elastyczne procesy przemysłowe, a jednocześnie drastycznie je przyspieszyła. Ale jak systemy te komunikują się ze sobą? Aby zapewnić swobodną wymianę w “układzie nerwowym”, produkty LAPP są niezależne od protokołu. Złącza, kable, przełączniki i routery LAPP mogą być używane wszędzie wraz z możliwością ich doposażania.

LAPP, jako światowy lider w dziedzinie zintegrowanych systemów połączeń, dostarcza rozwiązania przemysłowe Ethernet® i Fieldbus®, które w inteligentny i wydajny sposób łączą w sieć nie tylko maszyny, ale także sieci maszyn i zakłady produkcyjne. LAPP oferuje obszerne portfolio linii danych i przełączników do wymiany danych, zaprojektowanych specjalnie dla trudnych środowisk obiektów przemysłowych.

ETHERLINE® zestawy do transmisji danych w przemyśle: https://lapppoland.lappgroup.com/nowosci/etherline-zestawy-do-transmisji-danych-w-przemysle.html

Poprzedni artykułZwyżka+
Następny artykułOkno typu plug-in
LAPP POL
Producent przewodów elektrycznych LAPP to jeden z głównych producentów kabli i akcesoriów kablowych na świecie. W 1957 roku, założyciel firmy, Oskar Lapp wyprodukował pierwsze przewody sterownicze i kable elektryczne na świecie, na skalę przemysłową i nadał im nazwę ÖLFLEX®. Dzisiaj przewody oraz akcesoria kablowe firmy LAPP sprawdzają się w zastosowaniach inżynierii mechanicznej, przemyśle samochodowym, technologiach pomiarowych i kontrolnych, w instalacjach zasilających i wielu innych. Produkcja wyrobów jest prowadzona głównie w 17 własnych zakładach przemysłowych umiejscowionych w Europie, Ameryce i Azji. Rezultatem jest ponad 40.000 różnych standardowych produktów gotowych do odbioru z magazynów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj