PODZIEL SIĘ
blank

Co się stanie z relacją między człowiekiem a maszyną? W słynnych filmach Matrix przyszłość wygląda dość ponuro: człowiek został opanowany przez maszyny i służy sztucznej inteligencji, która dominuje w świecie. Na szczęście, to tylko film. Czy używamy różnych technologii, takich jak aplikacje, nawigacja, czy sterowanie głosem, które mają ułatwić nam codzienne życie w sposób zamierzony? A może po prostu ślepo ufamy technologii cyfrowej? Czy zawsze zauważymy, że nasz GPS zabiera nas do Neuhausen w Dolnej Bawarii, a nie do Neuhausen w Badenii-Wirtembergii?

Maszyny zostały wynalezione, aby pomóc ludziom. Dzisiaj, dzięki inteligentnym fabrykom, maszyny są połączone w sieć z innymi maszynami. Bez wątpienia złożoność techniczna naszego świata wzrasta. LAPP odpowiada na to wyzwanie swoim kompleksowym rozwiązaniem dla komunikacji przemysłowej – zindywidualizowaną i zintegrowaną ofertą dla inteligentnych fabryk. Wykorzystujemy nasze doświadczenie, aby połączyć kable, złącza i aktywne komponenty sieciowe i stworzyć sieć inteligentnej komunikacji danych. Zawsze skupiamy się na tym, jak maszyny mogą służyć ludziom i zwiększać wydajność. Przykładem tego jest tzw. redundancja pierścieniowa.

Standard sieci danych Ethernet wymaga unikalnej ścieżki danych. Przełączniki i kable mogą być łączone w struktury liniowe, gwiaździste, topologie drzewa lub pierścieniowe. W biurach powszechna jest sieć typu gwiazda, ale nie zawsze jest to rozsądne rozwiązanie w inteligentnej fabryce. Złożoność okablowania jest duża, a w przypadku awarii jednego ze switchy , pozostałe automatycznie są od siebie odłączone. Jeśli natomiast zamkniemy prostą topologię linii, aby utworzyć pierścień, dostępność systemu znacznie wzrośnie: transmisja danych nie zostaje przerwana, nawet w przypadku awarii urządzenia lub przerwania przewodu. Awaria jednego przełącznika nie paraliżuje całej produkcji, dzięki czemu uczestnicy mogą kontynuować wymianę danych między sobą.

Dlaczego warto zastosować redundantną strukturę pierścieniową? Pierścień jest tworzony, gdy budujemy strukturę liniową z przełącznikami sieciowymi i łączymy dwa switche końcowe. Oznacza to, że teraz istnieją dwie drogi między dowolnymi dwoma uczestnikami, którzy są podłączeni do różnych switchy. Takie rozwiązanie nie jest jednak dozwolone. Ich połączenie w pierścieniu musi być rozłączone po stronie logicznej. Istnieją różne protokoły dla takiego stanu. Wraz z protokołem RSTP (Rapid Spanning Tree Protocol), protokół MRP (Media Redundancy Protocol) jest teraz drugim standardowym rozwiązaniem. Jeśli jedna z pozostałych linii w – fizycznym – pierścieniu ulegnie awarii, uprzednio wyłączona linia zostanie włączona automatycznie. Wymiana danych nie jest zakłócana.

Maszyny wykonują pracę, która kosztuje. To samo dotyczy okablowania. Dzięki technologii Fast Connect firmy LAPP, przewody i złącza Profinet mogą być szybko i łatwo podłączane za pomocą trzech skoordynowanych komponentów. Mniejsza ilość pracy oznacza niższe koszty i większą wydajność. Masz przerwę w produkcji w przypadku uszkodzenia lub zużycia kabla? Nasz nowy przewód ze standardem  Fast Connect – ETHERLINE® PN CAT.6A jest łatwiejszy i szybszy w montażu i instalacji niż tradycyjne przewody profinetowe. Przewód ETHERLINE® PN CAT.6A Fast Connect jest bardzo wydajny, jeśli chodzi o transmisję danych:  10 gigabitów na sekundę, to maksymalna prędkość transmisji dla okablowania miedzianego w środowisku przemysłowym. Jest to zawsze pierwszy wybór, gdy konieczna jest transmisja dużych ilości danych.

Czy maszyna jest przyjacielem czy wrogiem człowiek? Co by było, gdybyśmy przestali zadawać to pytanie, a zamiast tego zastanowili się nad wszystkimi korzyściami, gdy człowiek i maszyna pracują razem? Maszyny i roboty wykonują powtarzające się, niebezpieczne i uciążliwe fizycznie czynności; z drugiej strony, ludzie kontrolują, monitorują i korzystają z własnej kreatywności. Nieodłączne możliwości obu stron w rzeczywistości uzupełniają się- jest to kluczowa zasada dla sukcesu przemysłu 4.0.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni wpisWpięcie po sąsiedzku
Następny wpisTesty sieci 5G w Warszawie
LAPP POL
Producent przewodów elektrycznych LAPP to jeden z głównych producentów kabli i akcesoriów kablowych na świecie. W 1957 roku, założyciel firmy, Oskar Lapp wyprodukował pierwsze przewody sterownicze i kable elektryczne na świecie, na skalę przemysłową i nadał im nazwę ÖLFLEX®. Dzisiaj przewody oraz akcesoria kablowe firmy LAPP sprawdzają się w zastosowaniach inżynierii mechanicznej, przemyśle samochodowym, technologiach pomiarowych i kontrolnych, w instalacjach zasilających i wielu innych. Produkcja wyrobów jest prowadzona głównie w 17 własnych zakładach przemysłowych umiejscowionych w Europie, Ameryce i Azji. Rezultatem jest ponad 40.000 różnych standardowych produktów gotowych do odbioru z magazynów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here