Do aranżacji wnętrz, w których dominuje geometria, prostota i minimalizm trzeba dopasować również światło, a dokładnie jego kształt. Modne podłużne lampy potrafią efektownie rysować się na tle sufitu. W pojedynczych liniach czy zestawione w geometryczne figury, oprawy ciekawie oświetlają i zdobią nowoczesne wnętrza.

Poziomo zawieszone podłużne lampy warto zastosować do takich miejsc, gdzie potrzeba jasnego światła, oświetlenia dużych powierzchni, gdzie design opraw powinien być na tyle subtelny, by nie dominowały one we wnętrzu, ale jednak stały się ciekawym dopełnieniem aranżacji. Nowe oprawy LED od GTV, wśród nich LIVIA, ultracienka FORTA, świecąca dwustronnie VILANA i LUNA będą się dobrze komponowały z podłużnymi płaszczyznami mebli. Lampy mają ponad metr długości, są bardzo cienkie (np. model FORTA ma tylko 34 mm grubości) i zamontowane pod sufitem doskonale oświetlą stół, biurko, duży stół konferencyjny czy recepcję w biurze.

Oprawa zwieszana FORTA

Dają neutralne, jasne światło o temperaturze barwowej 4000 K, dzięki czemu praca przy takim świetle jest przyjemna, a umysł zmobilizowany do działania. Podłużne lampy to także funkcjonalne rozwiązanie na przykład do długich pomieszczeń, jak korytarze czy hole. Co ważne, oprawy mogą tworzyć nie tylko linie na suficie, ale i prostokąty – takie możliwości daje model OMEGA. Możemy z jego pomocą tworzyć prostokąty o wymiarach: 60 cm x 120 cm, 180 cm x 240 cm, 60 cm x 240 cm.

Oprawa zwieszana OMEGA

W ofercie są także lampy dające punktowe światło – czyli oprawy w kształcie wąskiej, pionowej tuby, jak np. Lagos. Zwieszone na lince doskonale oświetlą np. okolice lustra w łazience czy toaletkę w sypialni, czyli tam gdzie potrzebne jest jasne, neutralne oświetlenie w dekoracyjnej oprawie.

W ofercie producenta oświetlenia znajdziemy oprawy w klasycznej bieli i eleganckiej czerni, wszystkie wykonane są z aluminium, ze źródłami światła LED i montowane są na stalowych linkach lub bezpośrednio do sufitu. Wszystkie modele dają światło o barwie neutralnej 4000 Kelwinów. To biała dzienna barwa, która doskonale podkreśla charakter nowoczesnych wnętrz.

Co istotne, dają światło bardzo dobrej jakości. CRI (współczynnik oddawania barw) wynosi powyżej 80 Ra, a jak wiadomo, im wyższy współczynnik, tym światło bardziej neutralne i zbliżone do dziennego. W miejscu oświetlonym takim światłem wzrok będzie się znacznie mniej męczył i ostrzej widział.