PODZIEL SIĘ

Jeżeli planujemy w profesjonalny sposób zająć się elektryką, to z pewnością powinniśmy zainwestować w dobrej jakości narzędzia, które mogą zaważyć na efekcie naszej pracy. Na co więc zwrócić szczególną uwagę podczas podejmowania decyzji? Przede wszystkim na jakość wykonania, ergonomię i bezpieczeństwo, ale równie ważna jest funkcjonalność narzędzia. Tu z pomocą przychodzą szczypce 13 96 200 – wielozadaniowiec od firmy Knipex.

6 funkcji w 1 narzędziu

O szczypcach Knipex 13 96 200 nie da się napisać w kilku słowach. Chociażby dlatego, że to niewielkie narzędzie spełnia kilka funkcji ważnych w pracy każdego elektryka. Szczypce Knipex do prac elektroinstalacyjnych umożliwiają: chwytanie materiałów o płaskim i okrągłym przekroju, gięcie, gratowanie, cięcie i odizolowywanie przewodów oraz zagniatanie tulejek kablowych. To dzięki specjalnie zaprojektowanemu, lekko wydłużonemu kształtowi szczęk możliwe jest wykonanie kilku zadań:

  • gładkie powierzchnie chwytające umożliwiają bezpieczne chwytanie pojedynczych żył;
  • profilowana powierzchnia chwytająca zapewnia bezpieczny i pewny chwyt;
  • powierzchnia chwytająca kształtowa umożliwia chwytanie materiałów o płaskim i okrągłym przekroju;
  • ostra krawędź zewnętrzna szczęki umożliwia obróbkę puszek podtynkowych i
  • usuwanie zadziorów w otworach przepustowych;
  • gniazdo umożliwiające zagniatanie tulejek kablowych 0,5 – 2,5 mm²;
  • profile do ściągania izolacji z przewodów o przekroju 0,75 – 1,5 mm² i 2,5 mm²;
  • nożyce z precyzyjnymi ostrzami oddzielnie hartowanymi indukcyjnie służące do cięcia kabli miedzianych i aluminiowych o przekroju / średnicy do 5 x 2,5 mm² / Ø 15 mm.

Zwarta konstrukcja ułatwia natomiast pracę w trudno dostępnych miejscach, a skręcane złącze zapewnia precyzyjny ruch szczypiec bez luzu.

Sprawdzone pod względem bezpieczeństwa

W przypadku tych szczypiec również nie zapomniano o bezpieczeństwie pracy. W modelu 13 96 200 ze sprężyną rozwierającą w złączu, blokada otwarcia przytrzymuje ostrza w pozycji zamkniętej, umożliwiając w tym czasie korzystanie z innych funkcji. A inteligentny mechanizm przytrzymujący umożliwia chwytanie bez konieczności całkowitego rozwarcia szczypiec. Ostrze pozostaje zamknięte i zabezpieczone. Przeprowadzone w niemieckim instytucie kontroli VDE Verlag testy gwarantują bezpieczeństwo pracy pod napięciem 1000V zgodnie z normą PN-EN 60900.

Knipex marka sama w sobie

Do marki KNIPEX nie trzeba nikogo przekonywać. To wiodący i ceniony producent szczypiec dla profesjonalistów na całym świecie. Dzięki wysokiej wydajności i niezawodności produktów utrzymuje z klientami dobre i długotrwałe stosunki. Stale i konsekwentnie udowadnia, że zasługuje na zaufanie, jakim obdarzono markę.

Zapraszamy na prezentację narzędzia na kanale YouTube oficjalnego agenta handlowego KNIPEX w Polsce – firmy Agentools:

PODZIEL SIĘ
Poprzedni wpisCyber Marian jako elektryk
Knipex
Od ponad 130 lat Knipex specjalizuje się w projektowaniu i produkcji profesjonalnych szczypiec. Wąska specjalizacja oraz konsekwentna polityka rozwijania produktów zapewniła firmie pozycję światowego lidera oraz największego producenta profesjonalnych narzędzi szczypcowych. W aktualnej ofercie firmy znajduje się ponad 1200 modeli narzędzi dla różnych zastosowań a roczna produkcja firmy to prawie 15 mln sztuk szczypiec. Są to narzędzia dla elektryków, szczypce precyzyjne do zastosowań w elektronice i telekomunikacji. Szeroką oraz dynamicznie rozwijającą się grupę produktów stanowią także narzędzia do obróbki kabli oraz montażu instalacji fotowoltaicznych (tzw. solarnych). Knipex posiada nowoczesną fabrykę o powierzchni ponad 45.000 m2 w miejscowości Wuppertal. Wszystkie etapy produkcji, począwszy od odkuwania (włącznie z wykonaniem matryc) do pakowania odbywają się w jednym zakładzie. Pozwala to w najwyższym stopniu kontrolować jakość i koordynować cały proces produkcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here