Knipex ERGO STRIP 16 95 01 SB

Chyba nikt nie ma wątpliwości, że do poprawnego zamontowania instalacji elektrycznej niezbędna jest solidna wiedza i doświadczenie fachowca. O ile jakość wykonywanej przez elektryka pracy zależy w dużej mierze od jego umiejętności, o tyle kwestie bezpieczeństwa pracy należy powierzyć specjalistycznym narzędziom. Podstawowe narzędzia elektryka to: szczypce, klucze i wkrętaki izolowane oraz ściągacze izolacji. W tym artykule skupimy się na ostatnim z nich – przedstawiamy ściągacz izolacji ERGO STRIP 16 95 01 SB marki Knipex.

Niepozorny, ale skuteczny

Ściągacz izolacji Ergo Strip 16 95 01 SB, wygląda niepozornie, jak na możliwości które daje. To wielofunkcyjne narzędzie do szybkiego i precyzyjnego usuwania izolacji ze wszystkich ogólnie stosowanych przewodów:

  • okrągłych (np. NYM 3 x 1,5 mm² do 5 x 2,5 mm²),
  • teleinformatycznych (np. Twisted-Pair)
  • i kabli koncentrycznych.
Obrazek

Przy projektowaniu dużą uwagę zwrócono na komfort pracy, dlatego w ofercie Knipex występują dwie wersje produktu: dla osób praworęcznych 16 95 01 SB oraz dla osób leworęcznych 16 95 92 SB.

Innowacyjna, ergonomiczna rękojeść pistoletowa ułatwia nacinanie, usuwanie i przecinanie wzdłużne izolacji, a wieloskładnikowy design ze strefą z miękkiego tworzywa sztucznego zapewnia wygodną obsługę i pewny chwyt.

Nietypowy wygięty kształt Ergo Strip, jest doskonale przemyślany. Narzędzie posiada dwie końcówki: dłuższa ze sprężyną rozwierającą oraz blokadą otwarcia służy do usuwania izolacji z przewodów okrągłych i teleinformatycznych, a krótsza z mechanizmem otwierającym ułatwia umieszczanie przewodów koncentrycznych w narzędziu.

Urządzenie pozwala również na ściąganie izolacji z pojedynczych przewodów dzięki przegrodom pozycjonującym umieszczonym na bocznej ściance produktu z zaznaczoną skalą przekroju 0,2, 0,3, 0,8, 1,5, 2,5 i 4mm². We wnętrz urządzenia znajduje się niezwykle przydatna, dokładna miara wskazującą długość izolacji do ściągnięcia. 

Uwagę zwraca ścięty kształt końcówek, który ułatwia  pracę w trudno dostępnych miejscach np. w puszkach podtynkowych, z dużą ilością kabli.

Sama obsługa jest niesamowicie prosta – wystarczy umieścić przewód na odpowiedniej wysokości w tulei, przekręcić rękojeść i jednym ruchem ściągnąć izolację lub w przypadku dłuższych odcinków, naciąć izolację wzdłużnie, wmontowanym w przyrząd bezpiecznym ostrzem. Atutem tego przyrządu jest możliwość ściągnięcia izolacji nie tylko z końcówek przewodu, ale również z jego środka.

Gadżet czy inwestycja?

Oczywiście wszystkie te prace można wykonać nożem do usuwania izolacji,

 nie jest to jednak tak bezpieczne jak użycie profesjonalnych ściągaczy izolacji i wymaga dużej wprawy i precyzji. Ergo Strip 16 95 01 SB świetnie leży w ręce, delikatnie, bez uszkodzenia przewodów usuwa izolację, a wszystko to zajmuje tylko chwilę. Obudowa Ergo Strip wykonana jest ze stabilnego tworzywa sztucznego wzmocnionego włóknem szklanym, dlatego narzędzie nie odkształca się i jest niezwykle wytrzymałe. Można powiedzieć, że zakup tego produktu to świetny wybór i dobra inwestycja w efektywność i jakość pracy każdego elektryka.

Poprzedni artykułPrefabrykacja rozdzielnicy nn Eaton xEnergy Main
Następny artykułPrzedłużacz i pożar?
Knipex
Od ponad 130 lat Knipex specjalizuje się w projektowaniu i produkcji profesjonalnych szczypiec. Wąska specjalizacja oraz konsekwentna polityka rozwijania produktów zapewniła firmie pozycję światowego lidera oraz największego producenta profesjonalnych narzędzi szczypcowych. W aktualnej ofercie firmy znajduje się ponad 1200 modeli narzędzi dla różnych zastosowań a roczna produkcja firmy to prawie 15 mln sztuk szczypiec. Są to narzędzia dla elektryków, szczypce precyzyjne do zastosowań w elektronice i telekomunikacji. Szeroką oraz dynamicznie rozwijającą się grupę produktów stanowią także narzędzia do obróbki kabli oraz montażu instalacji fotowoltaicznych (tzw. solarnych). Knipex posiada nowoczesną fabrykę o powierzchni ponad 45.000 m2 w miejscowości Wuppertal. Wszystkie etapy produkcji, począwszy od odkuwania (włącznie z wykonaniem matryc) do pakowania odbywają się w jednym zakładzie. Pozwala to w najwyższym stopniu kontrolować jakość i koordynować cały proces produkcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj