Szukasz pracy w zawodzie elektryka i chcesz dowiedzieć się więcej na temat szczegółów? Sprawdź najważniejsze informacje dotyczące zawodu.

Czym zajmują się elektrycy?

Praca elektryka na co dzień jest ściśle związana z wszelkimi instalacjami elektrycznymi. Wymiana, montaż oraz konserwacja to podstawowe obowiązki osoby zajmującej stanowisko, ale zakres zadań może się różnić w zależności od wymagań pracodawcy. Specjalizacji w tym zawodzie jest mnóstwo, a osoba wykształcona w konkretnej dziedzinie nie musi się martwić o brak pracy. Firmy bardzo często szukają znawców konkretnego tematu, jednak poza tym należy posiadać ogólną wiedzę dotyczącą profesji. Przeglądając oferty w serwisach internetowych zazwyczaj zobaczymy hasła takie jak: monter instalacji, elektryk budowlany, elektryk przemysłowy, elektryk do infrastruktury budynków i wiele innych. 

Kto sprawdzi się w zawodzie elektryka?

Elektryk jest osobą, na której spoczywa duża odpowiedzialność podczas pracy. Każdy chętny powinien zdawać sobie z tego sprawę i podchodzić do zawodu rzetelnie oraz skrupulatnie. Pierwsze pytanie przychodzące nam na myśl to prawdopodobnie wykształcenie. Czy jest ono konieczne? Czy znajdziemy pracę bez niego?

Wiele pracodawców wymaga wykształcenia – najczęściej będzie to szkoła zawodowa lub inny ośrodek edukacyjny dający odpowiednie uprawnienia. Można jednak znaleźć sporo ofert, w których firmy oczekują jedynie znajomości specyfiki pracy oraz doświadczenia. Poza certyfikatami warto pomyśleć o swoim stanie fizycznym, gdyż elektrycy często pracują w warunkach wymagających sprawności ruchowej. Na przykład – osoby zajmujące się liniami nadziemnymi będą musiały liczyć się z pracą na wysokości, do czego też potrzebują odpowiednich uprawnień i warunków.

Elektrycy budowlani – znajdź dobrą pracę

Elektrycy zajmujący się montażem budowlanym mogą liczyć na najwięcej ofert pracy. Wśród obowiązków pracownika znajdzie się m.in. montaż instalacji elektrycznych w budynkach, montaż tras kablowych, gniazdek, oświetlenia i przełączników. Wiele firm chętnie zatrudnia specjalistów do pracy za granicą oferując najlepsze warunki finansowe. Poza tym pracodawcy zapewniają zakwaterowanie, diety, premie, dodatki, zaświadczenia, ubezpieczenie i często możliwość długotrwałej współpracy. Stawki różnią się w zależności od firmy, a czasem zależą od doświadczenia i wykształcenia pracownika. Elektryk bez ukończonej szkoły zarobi mniejszą stawkę, jednak nie zawsze musi to być zasadą. Szukając pracy w zawodzie warto korzystać z serwisów pracy w sieci. Jednym z przykładów  jest witryna GoWork, prosta w obsłudze i sprawdzona przez tysiące osób. Żeby wyszukać interesujące oferty, wystarczy wpisać w wyszukiwarce strony „praca elektryk”, „montaż instalacji” itp.

Korzyści pracy elektryka

Praca elektryka niesie ze sobą wiele korzyści i kilka minusów, jak chyba każda ścieżka zawodowa. Na początek warto wspomnieć, że pracownicy bez względu na kwalifikacje zawsze będą musieli się dokształcać. Niektórzy lubią ciągle uczyć się nowych rzeczy, co jest bardzo przydatną cechą w zawodzie. Rozwój w różnych dziedzinach elektryki pozwoli na lepsze oferty pracy i więcej zleceń. Wszechstronny specjalista może nawet założyć własną działalność, a własna firma oznacza dużo większe zarobki. Warto też przypomnieć o wszelkich korzyściach z pracy np. w Niemczech – bonusy pieniężne i zagraniczne stawki przyciągają uwagę. Jeśli jednak wolisz zostać w Polsce, firmy mogą zapewnić samochód służbowy oraz atrakcyjne wynagrodzenie na krajowe standardy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj