Ethernet przemysłowy jest następcą tradycyjnego Ethernetu biurowego i jest wykorzystywany głównie do transmisji danych w produkcji przemysłowej.

Ethernet wywodzi się z komunikacji biurowej i jest zwykle podłączony w biurach w topologii gwiazdy. Ethernet przemysłowy został opracowany na podstawie tej samej technologii. Jednak w zastosowaniach przemysłowych decydujące znaczenie ma dostępność i niezawodność w czasie rzeczywistym. Z tego powodu opracowano komponenty i protokoły, które zapewniają przewidywalne w czasie zachowanie i mechanizmy redundancji w celu zapobiegania awariom. Dzięki temu transmisja danych nie jest przerywana, a awarie i przestoje są zminimalizowane.

Ethernet przemysłowy – jak sama nazwa wskazuje – jest używany w obszarze przemysłowym (poziom obiektu) i dlatego musi działać niezawodnie, nawet w ekstremalnych warunkach. Produkty LAPP dla Ethernetu przemysłowego są nie tylko odporne na ekstremalne temperatury, kurz, wilgoć, ale również na obciążenia chemiczne lub mechaniczne.

Ethernet w Przemyśle 4.0 [APLIKACJE]

W Przemyśle 4.0 systemy informatyczne budynków i biur łączą się z sieciami przemysłowymi. To znacząco zmienia komunikację między firmami.

Dane, najcenniejsze zasoby cyfrowego przemysłu, muszą być niezawodnie przesyłane między wszystkimi elementami sieci, we właściwym czasie. Ze względu na podwyższone temperatury, oleje lub zakłócenia elektromagnetyczne przewody do transmisji danych muszą spełniać specjalne wymagania. Przewody w ruchomych częściach maszyn lub w robotach narażone są na dodatkowe naprężenia mechaniczne spowodowane skręcaniem lub zginaniem. Aby zapewnić długotrwałą niezawodność w tych aplikacjach, konieczne jest zastosowanie rozwiązania dla komunikacji przemysłowej.

LAPP jako jeden z wiodących, światowych dostawców rozwiązań połączeniowych bardzo dobrze rozumie wyzwania, przed jakimi stają klienci. Nasze produkty są idealnie dopasowane do zastosowań przemysłowych. Oferujemy rozwiązania do łączenia wszystkich elementów sieci danych, niezależnie od tego, czy jest to ramię robota, czy notebook biurowy.

Już teraz poznaj nasze nowe produkty z zakresu komunikacji przemysłowej: https://cutt.ly/0HBms1F

Poprzedni artykułRozmowa dwóch botów od fotowoltaiki
Następny artykułWyłącznik nożowy
LAPP POL
Producent przewodów elektrycznych LAPP to jeden z głównych producentów kabli i akcesoriów kablowych na świecie. W 1957 roku, założyciel firmy, Oskar Lapp wyprodukował pierwsze przewody sterownicze i kable elektryczne na świecie, na skalę przemysłową i nadał im nazwę ÖLFLEX®. Dzisiaj przewody oraz akcesoria kablowe firmy LAPP sprawdzają się w zastosowaniach inżynierii mechanicznej, przemyśle samochodowym, technologiach pomiarowych i kontrolnych, w instalacjach zasilających i wielu innych. Produkcja wyrobów jest prowadzona głównie w 17 własnych zakładach przemysłowych umiejscowionych w Europie, Ameryce i Azji. Rezultatem jest ponad 40.000 różnych standardowych produktów gotowych do odbioru z magazynów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj