Mazowsze promuje innowacyjne projekty dofinansowywane z Funduszy Europejskich, m.in. detektorową odzież roboczą ze zintegrowanym tekstronicznym systemem wykrywania przewodów pod napięciem.

Jeśli pracownik ubrany w bluzę z zainstalowanym system detekcji znajdzie się w pobliżu pola magnetycznego, które stanowi dla niego zagrożenie, na mankietach zapalają się diody, a w kieszeni uruchamia się sygnalizacja akustyczna i wibracyjna.

– Ten nowy na rynku typ odzieży roboczej chroni przed porażeniem prądem elektrycznym. Konstrukcja ubrania zapewnia użytkownikowi ochronę poprzez detekcję występującego w bezpośredniej bliskości rąk pola elektromagnetycznego wytwarzanego przez prąd przemienny sieci niskiego napięcia. Wprowadzona na rynek odzież ma także dodatkową funkcję, jaką jest wykrywanie przebiegu linii zasilających i przewodów pod napięciem, jeśli znajdują się w pobliżu detektorów – mówi Tomasz Pełka, właściciel Fabryki Odzieży Garment. Ubrania robocze wyposażone w system detekcji napięcia są wykorzystywane głównie w takich branżach, jak budowlana, remontowa i instalacyjna.

Elementy składowe systemu detektorowego zakładane są w określonych miejscach uszytej bluzy (nie instaluje się ich w spodniach). Na mankietach umiejscowiony jest czujnik pola magnetycznego wraz z diodami, które w sytuacji zagrożenia zapalają się. Z kolei w prawej przedniej kieszeni montowany jest sterujący całością układ, zintegrowany z sygnalizacją wibroakustyczną i zasilającą go baterią. Te dwa oddalone od siebie elementy systemu połączone są obwodami zasilającymi i sygnałowymi.

Źródło

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj