Klucze Joker 6004 VDE od marki WERA samoczynnie dopasowują się do rozmiaru nakrętki lub śruby. Izolowany przycisk na rękojeści umożliwia bezpieczne ustawienie nieizolowanych szczęk.

Czego zdecydowanie elektryk nie powinien robić? Dotykać metalowych części narzędzi stykających się z obrabianymi elementami. Używając kluczy Joker 6004 VDE mądry elektryk dotyka jedynie dwukomponentowej rękojeści i zapadki z tego samego materiału, umożliwiającej odchylenie główki klucza. Umieszczona na rękojeści kołnierzowa osłona chroni palce przed przypadkowym zsunięciem się klucza, ześlizgnięciem dłoni.

Samonastawne klucze płaskie izolowane Joker 6004 VDE (WERA 05020170001)

Będące od dłuższego czasu na rynku klucze samonastawne Joker 6004 są przeznaczone do profesjonalnych zastosowań zwłaszcza dla mechaników, hydraulików. Łatwo zauważyć, że ich samonastawność jest cechą bardzo pożądaną przez elektryków. Konstruktorzy WERY dodali do kluczy Joker 6004 odpowiednie zabezpieczenia – i tak oto powstały profesjonalne klucze dla elektryków z certyfikatem VDE, izolujące do 1000 V, dzięki czemu mogą być stosowane podczas pracy przy instalacjach niskonapięciowych.

Tak powstał komplet 4 kluczy, pracujących w przedziałach numerycznych:

Szybkie i płynne dokręcanie dzięki mechanizmowi zapadkowemu

Podczas pracy elektryk używający kluczy samonastawnych Joker 6005 VDE nie musi długo szukać odpowiedniego rozmiaru. Na główce każdego klucza Joker 6004 wybito zakres pracy oraz strzałkę wskazującą kierunek działania. Nie ma również potrzeby kilkukrotnego dopasowywania rozwarcia – jak podczas pracy ze szczypcami nastawnymi. No i nie trzeba wielokrotnie nakładać główki narzędzia na łeb śruby. Gdy jeden z kluczy Joker 6004 VDE umieści się na np. nakrętce, szczęki same dopasują się do rozmiaru. Następnie wystarczy przekręcić zgodnie z kierunkiem strzałki. Podczas ruchu powrotnego klucz, bez zdejmowania, samoczynnie się odblokuje, nie uszkadzając nakrętki i nie spadając z niej. Już można kontynuować dokręcanie czy luzowanie o kolejny obrót. To dzięki mechanizmowi zapadkowemu klucz działa płynne, bez konieczności zdejmowania przy każdym obrocie. Minimalny kąt pracy wynosi zaledwie 30° dzięki rozmieszczeniu pryzm w szczękach klucza.

W ciasnych przestrzeniach

W zależności od tego czy należy luzować czy dokręcać, wystarczy odpowiednio obrócić, ułożyć klucz, a potem już szybko i efektywnie pracować. Klucze Joker 6004 od marki WERA są skuteczne w wąskich przestrzeniach. Zachwalają je mechanicy samochodowi – do pracy „pod maską”, właśnie dzięki łatwości pracy w ciasnych przestrzeniach. Często umożliwiają pracę bez demontażu umieszczonych w pobliżu, innych części mechanizmu. Klucze samonastawne Joker doskonale się uzupełniają ze szczypcami nastawnymi (np. KNIPEX Cobra® VDE87 26 250), zwłaszcza gdy trzeba jakiś fragment mechanizmu przytrzymać, by inny poluzować lub dokręcić. Mechanizm dźwigniowy zapobiega ześlizgiwaniu się i uszkodzeniu śruby lub nakrętki podczas pracy.

W zestawie skuteczniej

Klucze Joker 6004 VDE można nabyć w zestawie. To 4 samonastawne klucze płaskie z grzechotką, pracujące w zakresie od 7 do 19 ml (1/4” do 3/4”). Izolowana rękojeść jest przeznaczona do pracy pod napięciem 1000 V i zabezpiecza przed ześlizgnięciem. Rękojeść każdego klucza jest zakończona oczkiem do zawieszenia na haku np. w warsztacie.

Rdzeń kluczy wykonano ze stali chromowo-wanadowej (CR-V). Chrom gwarantuje odporność na korozję, ścieranie i dużą wytrzymałość w wysokich temperaturach. Wanad również chroni narzędzie przed wpływem zbyt wysokich temperatur i przeciwdziała deformacjom.

Zestaw 4 kluczy Joker 6004 VDE dostępny jest w tekstylnym etui. Bardzo wysoka jakość wyrobów marki WERA widoczna jest nawet w opakowania zestawu. Kieszonka na każdy klucz, dopasowana do jego wielkości, wybitnie ułatwia utrzymanie porządku na niewielkiej przestrzeni. Opakowanie zostało tak skonstruowane, by po zamknięciu narzędzia się nie wysypały. Etui jest kompatybilne z innymi zestawami, oraz torbami narzędziowymi WERA (np. Wera 2go E 1), z którymi można je łączyć mocnym rzepem.

Poprzedni artykułWypadek przy pracy w obrębie czynnej linii elektroenergetycznej
Następny artykułPrzyłącze kablowe poniżej poziomu drogi
Od ponad 130 lat Knipex specjalizuje się w projektowaniu i produkcji profesjonalnych szczypiec. Wąska specjalizacja oraz konsekwentna polityka rozwijania produktów zapewniła firmie pozycję światowego lidera oraz największego producenta profesjonalnych narzędzi szczypcowych. W aktualnej ofercie firmy znajduje się ponad 1200 modeli narzędzi dla różnych zastosowań a roczna produkcja firmy to prawie 15 mln sztuk szczypiec. Są to narzędzia dla elektryków, szczypce precyzyjne do zastosowań w elektronice i telekomunikacji. Szeroką oraz dynamicznie rozwijającą się grupę produktów stanowią także narzędzia do obróbki kabli oraz montażu instalacji fotowoltaicznych (tzw. solarnych). Knipex posiada nowoczesną fabrykę o powierzchni ponad 45.000 m2 w miejscowości Wuppertal. Wszystkie etapy produkcji, począwszy od odkuwania (włącznie z wykonaniem matryc) do pakowania odbywają się w jednym zakładzie. Pozwala to w najwyższym stopniu kontrolować jakość i koordynować cały proces produkcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj