Marzą mi się szczypce, które wszystko przytrzymają, odkręcą i łączą w sobie cechy szczypiec nastawnych, uniwersalnych i zaciskowych.

Takie marzenie można zrealizować. Wystarczy sięgnąć po Twin Grip od Knipex. Polecane zwłaszcza do luzowania i odkręcania opornych śrub czy nakrętek. Są w stanie przytrzymać każdy łeb, o ile tylko wystaje ponad płaszczyznę o około 1 mm. A z drugiej strony działają podobnie do imadła – mocno trzymają obrabiany detal i sprawdzają się podczas blokowania część elementu np. w trakcie dokręcania podwójnej nakrętki.

Warto zobaczyć jak TwinGrip działa. Swoje fantastyczne właściwości zawdzięczają specyficznemu układowi zębów i możliwości chwytania również od przodu.

Zębiska

Po pierwsze – zęby zaczynają się od samego początku główki.

Po drugie – mają różnorodne profile, mniejsze, szersze, ułożone wzdłuż i w poprzek główki. Przeciwstawne zęby, w dalszej części główki, zostały tak pomyślane, by mogły przytrzymać i odkręcać kilka rodzajów łbów śrub i nakrętek, poczynając od typowych wielokątnych po obłe śruby z gniazdem imbusowym.

Po trzecie – zęby są bardzo mocne, nie ulegają deformacji, co niestety zapewne spotka mocno zapieczony łeb śruby.

Zęby dodatkowo hartowano indukcyjnie do ok. 61 HRC aby były jeszcze bardziej odporne na zużycie. Po ekstremalnym odkręcaniu, warto o narzędzie zadbać, wnętrze główki wyczyścić, usunąć resztki metalu i przetrzeć środkiem konserwującym. Jednocześnie podczas pracy z typowymi detalami ich zęby nie niszczą powierzchni, delikatnie je przytrzymując.

Mocne jak stal

Sama konstrukcja szczypiec Twin Grip również przekłada się na ich większa skuteczność. Zwłaszcza wysokie przełożenie na końcówkach szczęk zwiększa siłę przyłożoną. Wykuto je ze stali elektrycznej chromowo-wanadowej i zahartowano olejowo, czyli są przeznaczone do pracy przy dużych obciążeniach. Finalnie Twin Grip są fosforanowane, czarne oksydowane – zabezpieczone przed rdzewieniem. Pracujące elementy szczęki ostały wypolerowane by zminimalizować możliwość uszkodzenia delikatnych detali i by pole pracy było lepiej widoczne.

Twin Grip mogą pracować z elementami o średnicach od 4 do 22 mm (Ø 5/32 – 7/8 Cal).

Rozwarcie można ustawiać przed pracą lub bezpośrednio na elemencie. Pięciostopniowe złącza wsuwkowe jest regulowane jednym przyciskiem. Po ustawieniu dobrze się blokuje, nie zmienia pozycji.

Szczypce mają długość 200 mm i są smukłe, czyli można nimi pracować w wąskich przestrzeniach.

Z przodu pracuje 2-strefowa szczęka chwytająca z przeciwstawnym ustawieniem zębów – zaprojektowana tak dla maksymalnego chwytu podczas luzowania i dokręcania. Przy chwycie z boku działa 3-punktowy system pozwalający na niezawodne przytrzymanie również płaskich detali.

Na rynku są dostępne dwa modele:

  1. TwinGrip 8201200 – rączki powlekane antypoślizgowym tworzywem sztucznym
  2. TwinGrip 8202200 – rękojeść z wielokomponentowymi osłonkami
Poprzedni artykułHistoria elektryfikacji Wyszkowa
Od ponad 130 lat Knipex specjalizuje się w projektowaniu i produkcji profesjonalnych szczypiec. Wąska specjalizacja oraz konsekwentna polityka rozwijania produktów zapewniła firmie pozycję światowego lidera oraz największego producenta profesjonalnych narzędzi szczypcowych. W aktualnej ofercie firmy znajduje się ponad 1200 modeli narzędzi dla różnych zastosowań a roczna produkcja firmy to prawie 15 mln sztuk szczypiec. Są to narzędzia dla elektryków, szczypce precyzyjne do zastosowań w elektronice i telekomunikacji. Szeroką oraz dynamicznie rozwijającą się grupę produktów stanowią także narzędzia do obróbki kabli oraz montażu instalacji fotowoltaicznych (tzw. solarnych). Knipex posiada nowoczesną fabrykę o powierzchni ponad 45.000 m2 w miejscowości Wuppertal. Wszystkie etapy produkcji, począwszy od odkuwania (włącznie z wykonaniem matryc) do pakowania odbywają się w jednym zakładzie. Pozwala to w najwyższym stopniu kontrolować jakość i koordynować cały proces produkcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj