Automatyzacja i cyfryzacja procesów w intralogistyce

Wykorzystywanie zautomatyzowanych systemów magazynowania i transportu umożliwia bardziej wydajne procesy oszczędzające czas i koszty. Inteligentne połączenie wszystkich komponentów w sieć zaspokaja zapotrzebowanie na dostawy tego samego dnia i produkcję „just in sequence”. Nieprzerwana i kompletna transparentność przepływu towarów dzięki Internetowi Rzeczy (IoT) umożliwia również monitorowanie i kontrolę procesów magazynowych i logistycznych w czasie rzeczywistym, oferując w ten sposób precyzyjne rozwiązania do prognozowania i osiągania szybkości.

Stowarzyszenie Niemieckich Konstruktorów Maszyn i Urządzeń (VDMA) definiuje intralogistykę jako „organizację, kontrolę, wdrażanie i optymalizację wewnętrznego przepływu materiałów, przepływów informacji i obsługi towarów w przemyśle, handlu i obiektach użyteczności publicznej”. Intralogistyka obejmuje zatem wszystkie procesy od przybycia towarów, przez przechowywanie, transport wewnętrzny i przetwarzanie zamówień, aż do dostawy towarów.

Wykorzystaj swój potencjał – z LAPP

Kluczowe jest tutaj optymalne połączenie magazynów w sieć. W tym celu firmy muszą stosować różne technologie okablowań, aby połączyć wymagane maszyny i systemy. Podstawowe wymagania dotyczące kabli i linii do transportu materiałów obejmują elastyczność w przypadku częstych, ciągłych ruchów w ciasnych przestrzeniach, trwałość i niezawodność w trudnych warunkach, takich jak zabrudzenia, wilgoć, środki chemiczne, ekstremalne temperatury, płomienie, oleje i światło słoneczne (UV) w środowisku przemysłowym – i finalnie dużą przepustowość w cyfrowych operacjach magazynowych.

Sieci danych są układem krwionośnym nowoczesnego transportu materiałów i logistyki i wymagają kabli i linii, które mogą przesyłać dane zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz obiektu. LAPP oferuje odpowiednie rozwiązania w zakresie połączeń, aby sprostać tym wyzwaniom, umożliwiając płynne i wydajne procesy intralogistyczne. Klienci korzystają również z rozwiązań konserwacji predykcyjnej firmy LAPP. Dzięki zastosowaniu czujników i analizy danych można przewidzieć konieczność konserwacji i przestoje, co prowadzi do lepszego planowania konserwacji i minimalizuje ryzyko awarii.

ÖLFLEX® CONNECT – wszechstronne rozwiązanie

Inteligentna sieć wszystkich komponentów to kompleksowy projekt, który wymaga indywidualnie dostosowanych rozwiązań połączeń z jednego źródła. ÖLFLEX® CONNECT to kompleksowy pakiet opieki ze strony firmy LAPP – wynik wspólnego przemyślenia produktu i usługi. Rozwiązanie systemowe opracowane przez LAPP oferuje wstępnie zmontowane kable jednożyłowe do systemów stacjonarnych, zespoły serwonapędów do szybkich zastosowań i bardzo złożone łańcuchy kablowe.

Firma LAPP optymalizuje procesy intralogistyczne w wielu obszarach:

  • Dźwigi i podnośniki (logistyka produkcji/zewnętrzna)
  • Przenośniki (logistyka magazynowa/produkcji/zewnętrzna)
  • Ciężarówki i wózki widłowe (logistyka magazynowa/produkcji/zewnętrzna)
  • Autonomiczne roboty mobilne (logostyka magazynowa/produkcji/zewnętrzna)
  • Zautomatyzowane systemy przechowywania i wyszukiwania (magazyn)
  • Systemy robotyki (logistyka magazynu/produkcji)
  • Zautomatyzowane przechowywanie drobnych przedmiotów (produkcji/zewnętrzna)

Masz jakiekolwiek pytania?

Chcesz skorzystać z szerokiej wiedzy logistycznej firmy LAPP i mieć doświadczonego partnera obok siebie na drodze do zautomatyzowanego świata intralogistyki jutra? Nasi eksperci chętnie doradzą i nawiążą współpracę w celu realizacji indywidualnego projektu.

>> Dowiedz się więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj