35-letni Septian Raharja był mieszkańcem kabupatenu Subang na Zachodniej Jawie.

W sobotę 10 lutego w mieście Bandung w Indonezji doszło do śmiertelnego porażenia podczas towarzyskiego meczu piłki nożnej amatorskich drużyn 2 FLO FC Bandung i FBI Subang. W 15. minucie meczu 35-letni zawodnik drużyny gości został trafiony piorunem i mimo prób udzielenia pomocy przez kolegów z boiska, nie udało się go uratować.

Według lokalnych mediów, bezpośrednio po wypadku mężczyzna nadal oddychał, ale wkrótce zmarł w wyniku odniesionych obrażeń. Ciało miało rozległe poparzenia, a buty ofiary uległy całkowitemu spaleniu.

Incydent został uchwycony na nagraniu wideo z trybun, na którym widać, jak odosobniony na boisku zawodnik zostaje trafiony piorunem:

Indonezyjskie media zaznaczają, że pogoda w czasie meczu nie wskazywała na ryzyko wystąpienia wyładowań atmosferycznych. Niebo było „lekko zachmurzone”, lecz bez opadów.

To już drugi taki incydent w ciągu ostatniego roku, który miał miejsce na Jawie w Indonezji. W lipcu 2023 w Bojonegoro nastoletni piłkarz został porażony piorunem podczas turnieju drużyn U-13. Chłopiec doznał zatrzymania akcji serca i zmarł już po przewiezieniu do miejscowego szpitala.

Źródło: sapanusa.id

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj