Biegnące kilometrami trasy kablowe, oczywiście, są pełne niewygodnych dla kabli zakrętów. Na szczęście spryt i kreatywność fachowców pozwala przeciągać je tak, by zminimalizować ryzyko uszkodzenia izolacji i przyspieszyć całą akcję. Co jeden sposób to lepszy, ale zapewniamy, że ten 4 wyrwie Cię z butów. Lecimy po kolei!

1.  Przeciąganie kabli przez peszel — hot or not?

Niezależnie od tego, czy jesteś właścicielem firmy, czy pracownikiem, na pewno znasz ten sposób! Jednak jak dobrze wiesz, do przeciągania kabli przez peszel zawsze będziesz potrzebował czegoś więcej — nie obędzie się bowiem bez żelu i trytytek. Z pewnością sposób ten jest bardziej opłacalny niż zatrudnianie do przeciągania kabli w korytach kablowych kolejnych pracowników. Mimo to niesie on również za sobą pewne minusy. Po pierwsze: jest przy nim trochę zabawy w związku z montażem w korytach kablowych (trytytki). Po drugie: generujesz odpady. Po trzecie: izolacja kabla nadal nie jest w pełni zabezpieczona przed uszkodzeniami.

2.  Rolka kablowa — ratunek, czy zbędny wydatek?

To pomocne narzędzie, acz wg. niektórych dość kosztowne. Warto jednak spojrzeć prawdzie w oczy: jest ono bardziej opłacalne niż zatrudnienie do tego samego zadania pracownika. Dodatkowo, jeśli przeciągasz kable w korytach nade często to i cenowo rolka kablowa wygra nawet z metodą przeciągania kabli przez peszel. Dlaczego? Bo to narzędzie wielokrotnego użytku. Ale hola, hola, jak to mawiają Hiszpanie na dzień dobry. Rolka kablowa, którą znasz, wcale nie jest remedium na problem związany z tanim, sprawnym i bezpiecznym przeciąganiem kabli w zewnętrznych korytach kablowych. Jako że nie znajduje się on w zamkniętym obiegu, będzie wypadał z trasy. Popularne rolki kablowe służą bardziej do ułożenia kabla w korycie, niźli do jego szybkiego przeciągania. Do tego musisz bawić się w przykręcanie takiej rolki śrubami do koryta. Jak za tą cenę to sorry memory, ale nie dziwota, że wybierasz peszel.

3.  Zewnętrzne koryta kablowe — najlepiej postawić tam człowieka?

A co powiesz na to: na każdym zakręcie niech stoi pracownik, który zadba o bezpieczne przeprowadzanie kabelka. Dobre czy złe rozwiązanie? Jeśli na horyzoncie brak innych rozwiązań to lepiej tak, niż wcale. Jednak fakt jest taki, że nie wystarczy jeden człowiek — iluś tych pracowników musi tam być, bo zewnętrzne koryta kablowe mają więcej niż jeden zakręt. Jeśli spojrzymy na sprawę z punktu widzenia biznesowego, jest to mało opłacalne. Przecież zatrudniony pracownik mógłby w tym czasie porobić coś ambitniejszego, dzięki czemu całe zlecenie można by zakończyć szybciej. Co za tym idzie, firma mogłaby wykorzystać zasoby na poczet kolejnych zleceń. Toż to czysty zysk!

4.  Rolka kablowa EasyRoll — jedyne takie rozwiązanie do przeciągania kabli w korytach kablowych

Możesz również spróbować innego rozwiązania. Takiego, które faktycznie pozwoli Ci na sprawne przeciąganie kabli w zewnętrznych korytach kablowych. Mowa o przedstawionym niżej narzędziu, jakim jest rolka kablowa EasyRoll do przewodów i kabli o rozmiarach 6 × 120 mm2. Jak widzisz, nie jest to taka sama rolka, jaką większość kojarzy. Oto czym owa nowość wygrywa z innymi rozwiązaniami.

  • Bezpieczne przeciąganie kabli elektrycznych. Rolka kablowa EasyRoll ma wbudowane, obracające się wewnątrz rolki. Dzięki temu powierzchnia kabla nie trze o materiał, więc nie grozi mu uszkodzenie. Zatem w jego przypadku nie ma tego ryzyka, które istnieje w przypadku przeciągania kabla przez peszel.
  • Wygodny i szybki montaż. Standardowe narzędzia musisz utwierdzić do koryt za pomocą śrub. Z kolei w przypadku peszli, nie obejdzie się bez trytytek. Zupełnie inaczej jest w przypadku rolek kablowych EasyRoll, gdzie mamy jedno wygodne pokrętło do szybkiego mocowania. No i warto dodać, że wcale nie potrzebujesz dodatkowych elementów do ich montażu.
  • Chcesz wyjąć kabel w trakcie, bez demontażu całej rolki? No problemo! Skorzystaj z otwieracza zatrzaskowego.
  • Halo, tak nie wypada! Nowe narzędzie tworzy zamknięty obieg, przez który przeciągany jest kabel. Nie ma opcji, że odskoczy on i poleci w siną dal, tak jakby to mogło się stać w przypadku zwykłej rolki kablowej.
  • Rolki kablowe EasyRoll możesz mocować na praktycznie wszystkich możliwych trasach kablowych, nie tylko blachowych, ale też korytach kablowych siatkowych. To daje Ci pełną dowolność zastosowania!

Rolka kablowa EasyRoll  — czy to się opłaca?

Szczególnie przekonywający jest fakt, że omawiane narzędzie jest niebywale wytrzymałe. Po pierwsze, owe rolki kablowe EasyRoll wykazują odporność na czynniki środowiskowe, m.in. promieniowanie UV. Po drugie są to rozwiązania, którym niestraszne uderzenia, a potwierdzają to wykonane na nich badania w programach wytrzymałości MES. Co za tym idzie, inwestycja w rolki do przeciągania kabli EasyRoll nie jest jednorazowa. Masz sprzęt, który pozwala łatwo, szybko, bezpiecznie i wielorazowo przeciągać kable w różnego rodzaju korytach kablowych — zarówno siatkowych, jak i perforowanych.

Uwaga! W pakiecie taniej! Wybierz walizkę pełną przeciągarek EasyRoll. W środku znajdziesz aż 10 sztuk!. Sprawdź teraz! [Kliknij obrazek]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ