Kolejnym krokiem rozwoju oświetlenia awaryjnego jest wprowadzenie na rynek przez TM TECHNOLOGIE Sp. z o.o. nowych rozwiązań dla rodziny opraw ONTEC w wersjach C, D, E, G i R. Każdą z opraw cechuje odmienny sposób zastosowania w zależności od potrzeby oraz specyfikacji obiektu. Przytoczona różnorodność daje projektantom oświetlenia szeroki wachlarz możliwości w doborze odpowiedniego rozwiązania. Ze względu na nowoczesne wzornictwo, najwyższą jakość materiałów, stopień szczelności IP20 i zakres temperatury pracy, oprawy idealnie nadają się do oświetlenia przestrzeni biurowych, galerii handlowych, a także – dzięki wersji COLD pozwalającej na pracę urządzeń w niskich temperaturach sięgających -15°C – w halach przemysłowych.

ONTEC C, D i R reprezentują rozwiązania z przeznaczeniem m.in. do oświetlania części otwartych, a wyposażone dodatkowo w specjalne soczewki, dają możliwość zmiany strumienia świetlnego, idealnie  sprawdzając się jako oświetlenie dróg ewakuacji. ONTEC E i G to oprawy do wyznaczania kierunku ewakuacji o wysokim współczynniku luminancji wynoszącym ponad 500cd/m2, uzyskanym dzięki innowacyjnej technologii doboru gradientu do źródła światła LED. Dzięki zastosowaniu zaawansowanych rozwiązań z dziedziny techniki świetlnej oraz specjalnych materiałów translucentnych, znak ewakuacji można dostrzec z odległości sięgającej nawet 25 m.

Lobby Bar w Grand Ascot Hotel, Kraków

ONTEC C, D, E, G i R wyposażone w różnego typu soczewki charakteryzują się wysoką sprawnością umożliwiającą zastosowanie mniejszej ilości opraw przy zachowaniu wszystkich wymaganych parametrów natężenia oświetlenia. Oprawy występują w wersji z 1-godzinnym i 3-godzinnym podtrzymaniem czasu pracy baterii i mogą działać w dwóch trybach: M – praca na jasno oraz NM – praca awaryjna. Należy zwrócić uwagę na zastosowanie w oprawach pakietów akumulatorowych LiFePO4, które charakteryzują się długim czasem żywotności oraz kompaktowymi wymiarami, co wprost przekłada się na wymiary wyrobu. Opisywane oprawy z rodziny ONTEC występują w wersji z przyciskiem ręcznym (ST), testem automatycznym (AT) oraz z przeznaczeniem do testowania za pomocą autorskiego Systemu Monitoringu Oświetlenia Awaryjnego DATA-S. W ofercie można znaleźć także wersje przeznaczone do Systemu Centralnej Baterii (TM-CB A), które pracują również z napięciem stałym. Wszystkie ww. produkty posiadają deklarację zgodności CE, a tym samym spełniają wymogi obowiązujących norm dotyczących oświetlenia awaryjnego (wykaz norm zostały zawarty w deklaracji zgodności producenta).

Sala konferencyjna w Grand Ascot Hotel, Kraków

ONTEC C, D, E, G i R w sposób znaczący powiększają asortyment w zakresie oświetlenia awaryjnego i dają możliwość doboru optymalnego rozwiązania, dopasowanego do potrzeb i specyfiki każdego obiektu. Dzięki najnowszej technologii i wysokim walorom estetycznym, produkty TM TECHNOLOGIE Sp. z o.o. spełniają najwyższe międzynarodowe standardy i w sposób bezpośredni wpływają na zwiększenie bezpieczeństwa obiektu i jego użytkowników.

Poprzedni artykułUziemienie zbiorcze
Następny artykułRolnik szuka fazy
Firma TM TECHNOLOGIE, założona w Krakowie w 2002 r., w ciągu kilku lat stała się jednym z czołowych polskich producentów oświetlenia awaryjnego i ewakuacyjnego oraz osprzętu elektronicznego do zastosowań w technice oświetleniowej. Działalność przedsiębiorstwa nie ogranicza się tylko do terytorium Polski. Produkty są z powodzeniem eksportowane do krajów na całym świecie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj