Radio marki Berker do zabudowy w puszce elektroinstalacyjnej

Zestaw składa się z głośnika wraz z metalową maskownicą oraz radia z wyświetlaczem.

Do zamontowania urządzenia potrzebujemy dwóch standardowych puszek podtynkowych. Nie potrzeba żadnych skomplikowanych instalacji. Wystarczy tylko przewód zasilający.

Cały montaż zajmuje dosłownie kilka minut. Musimy podłączyć tylko głośnik do modułu wzmacniacza i przewód zasilający. Przewód z głośnika jest już wyprowadzony. Sumienie podpowiada, żeby użyć końcówek tulejkowych, ale zacisk jest tak skonstruowany, że można przykręcić go bezpośrednio. Odizolowujemy tylko przewód fazowy i neutralny i podłączamy je do zacisków zgodnie z opisami.

Radiem sterujemy z poziomu wyświetlacza. Stacje radiowe możemy wybierać ręcznie lub skanować je automatycznie. Ponadto, ulubione rozgłośnie radiowe możemy zapisać w pamięci.

Na wyświetlaczu wyświetlana jest data i godzina, co również ma swoje zalety, kiedy szybki prysznic, musi być naprawdę szybki, bo spóźnimy się do pracy. Poranki także mogą się zmienić, bo radio posiada funkcję alarmu i drzemki.

Instrukcji nawet nie otworzyłem, a z tym urządzeniem mam do czynienia od jakichś 10 minut. Świadczy to tylko o intuicyjnej obsłudze i o tym jak łatwa jest ona dla użytkownika.

Gdyby same stacje radiowe nam nie wystarczały to mamy także możliwość podłączenia swojego odtwarzacza poprzez wejście AUX. A korzystając z opcjonalnych gniazd multimedialnych możemy bez problemu podłączyć swój komputer czy odtwarzacz DVD.

Przydatnym rozwiązaniem jest system One Platform firmy Hager, który pozwala na dobranie ramek do dowolnych gniazd czy włączników. Także tutaj, możemy wybrać ramkę pasującą do wystroju wnętrza i wcale nie musimy kupować jej od razu, bo wszystkie mechanizmy gniazd i łączników oraz ich klawisze czy osłony są kompatybilne i zamienne ze sobą.

Jestem mile zaskoczony jakością dźwięku z tak małego głośnika. Szczególnie przy włączeniu funkcji podbicia niskich częstotliwości.
Szczerze powiem, że nie spodziewałem się tak dobrego brzmienia.

Jak widzieliście wszystkie zaciski są opisane, a z głośnika wychodzi przewód biały i czerwony. Dzisiaj podłączaliśmy tylko jeden głośnik, ale bez problemu możemy podłączyć kolejny.

Radio podtynkowe Berker do kupienia w sklepie AMPER.pl https://amper.pl/b-x-s-1-radio-touch-komplet-bialy-polysk-28808989-berker-hager

Na co zwrócić uwagę przy montażu radia podtynkowego?

Dawno nie było zagadki, więc dzisiaj nadrabiamy zaległości. Co się stanie, kiedy zamienimy polaryzację i podłączymy głośnik na odwrót, czyli zamienimy przewód czerwony z białym.

Napiszcie co się stanie przy jednym głośniku, a jaki efekt będzie przy podłączonych dwóch głośnikach kiedy jeden z nich będzie podłączony odwrotnie?