Skrzynka narzędziowa każdego elektryka powinna zawierać przyrządy do cięcia. Szczególnie polecamy uniwersalny model nożyczek firmy Knipex 95 05 10 SB.

Nożyczki sprawdzą się w trudno dostępnych miejscach, zarówno w pracach montażowych jak i elektroinstalacyjnych. Doskonale nadają się do przecinania przewodów i kabli, a także innych materiałów np. tworzyw, folii aluminiowej, papieru, tektury itp. Jednak to co najbardziej wyróżnia je na tle innych nożyc – to gniazdo zagniatające (do tulejek 6 mm²), znajdujące się przy rękojeści.

Nożyczki wykonane są ze stali nierdzewnej i zahartowane do twardości 56 HRC.  Ich ostrza wyposażono w drobne uzębienie dzięki czemu zapewniają czyste i dokładne cięcie, które odbywa się bez miażdżenia i deformacji kabla. Ponadto, ostrze jest podwójne co zapewnia wygodną dla dłoni pozycję rękojeści podczas różnych operacjach cięcia. Z kolei rowki na rękojeści umożliwiają pewny chwyt nawet przy małym nacisku.

Produkt dostarczany jest z kaburą, którą można przypiąć do paska i nosić przy sobie. Jest to narzędzie szczególnie przydatne profesjonalnym elektrykom czy elektroinstalatorom. Ułatwi pracę oraz przyspieszy wszelkie czynności związane z obróbką przewodów, drutów lub tworzyw sztucznych. Dzięki temu majsterkowanie, nie tylko we własnym domu przebiegnie sprawnie i bezawaryjnie.

Oficjalnym dystrybutorem produktów marki Knipex na polskim rynku jest firma Agentools.

Poprzedni artykułOpaska uciskowa elektryków
Następny artykułTrafo porno
Knipex
Od ponad 130 lat Knipex specjalizuje się w projektowaniu i produkcji profesjonalnych szczypiec. Wąska specjalizacja oraz konsekwentna polityka rozwijania produktów zapewniła firmie pozycję światowego lidera oraz największego producenta profesjonalnych narzędzi szczypcowych. W aktualnej ofercie firmy znajduje się ponad 1200 modeli narzędzi dla różnych zastosowań a roczna produkcja firmy to prawie 15 mln sztuk szczypiec. Są to narzędzia dla elektryków, szczypce precyzyjne do zastosowań w elektronice i telekomunikacji. Szeroką oraz dynamicznie rozwijającą się grupę produktów stanowią także narzędzia do obróbki kabli oraz montażu instalacji fotowoltaicznych (tzw. solarnych). Knipex posiada nowoczesną fabrykę o powierzchni ponad 45.000 m2 w miejscowości Wuppertal. Wszystkie etapy produkcji, począwszy od odkuwania (włącznie z wykonaniem matryc) do pakowania odbywają się w jednym zakładzie. Pozwala to w najwyższym stopniu kontrolować jakość i koordynować cały proces produkcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj