PODZIEL SIĘ
blank
Włoski producent pieców do wypieku ciastek, firma Polin, wykorzystuje rozwiązania i produkty firmy LAPP.

Firma Ing. Polin E. C. S.p.A. jest światowym producentem systemów do produkcji ciastek i chleba. W zakresie okablowania, firma polega już od wielu lat na produktach, doświadczeniu i wiedzy specjalistycznej firmy LAPP.

W fabryce ciastek, co godzinę, wyrabia się, formuje, piecze, chłodzi i pakuje tysiące wyśmienitych wyrobów cukierniczych. Szerokie przenośniki transportują wypieki z miejsca na miejsce. W procesie produkcji ciastek są one przenoszone na wałki, które rozrzedzają ciasto, a następnie na układarki, w których gotowe herbatniki są układane jeden obok drugiego. W międzyczasie ciastka piecze się w piecach o długości metra. W piecach mieści się tysiące herbatników na raz. To perfekcyjna synchronizacja wymagająca dużego doświadczenia, które firma – Ing. Polin E. C. S.p.A. posiada. Firma została założona w 1929 r. w Weronie we Włoszech. Firma budowała piece tunelowe już w latach 30. XX wieku. Obecnie piece i maszyny z Werony, ze względu na ich wysoką jakość i wydajność są wykorzystywane na całym świecie w produkcji ciastek, chleba i słodkich wypieków. Firma projektuje i produkuje unikatowe rozwiązania, które oferują wysoką wydajność, ciągłość działania, a także optymalizację czasu i kosztów.

4000 kilogramów herbatników na godzinę

blank

Systemy z Werony są wykorzystywane również w Azji. To tam firma zbudowała niedawno linię produkcyjną, która produkuje około 4000 kilogramów herbatników na godzinę, 24 godziny na dobę i siedem dni w tygodniu.  Aby linia była niezawodna, firma Polin do jej produkcji używa tylko wyjątkowo niezawodnych i wytrzymałych komponentów. W przypadku automatyzacji opiera się na wiedzy specjalistycznej Automation System Srl.

To firma, która ma siedzibę również w Weronie i od 1999 r. projektuje i produkuje oprogramowanie i rozwiązania sprzętowe dla automatyki przemysłowej, w tym dla systemów do pieczenia Polin.

Kompletne rozwiązanie LAPP

System automatyzacji zalecił współpracę z firmą LAPP w zakresie systemów połączeń. Specjaliści od automatyki, wspólnie z specjalistami LAPP zaprojektowali system okablowania dla nowej linii produkcyjnej. System składa się z trzech części: 60 metrów przewodu zostało umieszczone w maszynie, która kształtuje ciastka, 104 metry przewodu zastosowano w piekarniku, a 150 metrów w układzie chłodzenia. Oprócz przewodów sterujących ÖLFLEX® oraz systemu konfekcjonowanych przewodów ÖLFLEX® CONNECT, firma LAPP dostarczyła kompleksowe rozwiązania transmisji danych dla sieci przemysłowych.

blank
Linia danych LAPP, przewody zasilające, przełączniki ETHERLINE ACCESS

Pakiet składał się z następujących elementów:

  • przewodów do transmisji danych ETHERLINE® Cat.5 dla sieci przemysłowej PROFINET®,
  • pasującego złącza przemysłowego EPIC® DATA RJ45 i M12,
  • przewodu krosowego ETHERLINE®,
  • przemysłowych przełączników sieciowych ETHERLINE® ACCESS U05T i U08T.

Długi czas pracy, kompleksowe konsultacje, krótkie terminy dostaw

„Poleciliśmy firmę LAPP jako dostawcę, ponieważ byliśmy przekonani, że jakość i szeroki asortyment jej produktów z pewnością spełnią specjalne wymagania firmy Polin w tym projekcie”, mówi Massimo Urbani, właściciel Automation System. „LAPP jest idealnym partnerem z wielu powodów: po pierwsze firma jest znana z wysokiej jakości i długowieczności swoich produktów. W przypadku uszkodzenia przewodu dochodzi do zatrzymania systemu, czyli wyrzucenia ton ciasta lub przypalonych herbatników. Ponadto firma LAPP była nam w stanie zaoferować kompleksowe rozwiązania, w tym również dla przemysłowej transmisji danych – a wszystko to z jednego źródła i przy wysokim poziomie wiedzy o produktach i rozwiązaniach. „Przy wyborze odpowiednich komponentów prowadziliśmy liczne konsultacje, a to dla nas dodatkowa wartość”, dodaje Urbani.

Według Urbaniego kolejną dużą zaletą było dokonywanie zakupów online oraz krótkie terminy dostaw. Rozszerzone certyfikaty (IEC / EN, UL / UR, CSA, EAC) gwarantowały również natychmiastową zdolność operacyjną w różnych zastosowaniach w przemyśle spożywczym.

blank

„Ścisła współpraca naszych ekspertów z naszymi klientami i partnerami to podstawa. Klienci muszą być zadowoleni z naszej współpracy”, mówi Marco Artoli, Product Manager w LAPP Italia. „Poszukiwanie wyjątkowej jakości połączyło Polin, system automatyki i LAPP w tym trudnym projekcie, a nasze kompletne rozwiązania w dziedzinie komunikacji przemysłowej zrobiły wrażenie na klientach”.

blank

PODZIEL SIĘ
Poprzedni wpisPanda na zielonych blachach
Następny wpisKoronawirus
LAPP POL
Producent przewodów elektrycznych LAPP to jeden z głównych producentów kabli i akcesoriów kablowych na świecie. W 1957 roku, założyciel firmy, Oskar Lapp wyprodukował pierwsze przewody sterownicze i kable elektryczne na świecie, na skalę przemysłową i nadał im nazwę ÖLFLEX®. Dzisiaj przewody oraz akcesoria kablowe firmy LAPP sprawdzają się w zastosowaniach inżynierii mechanicznej, przemyśle samochodowym, technologiach pomiarowych i kontrolnych, w instalacjach zasilających i wielu innych. Produkcja wyrobów jest prowadzona głównie w 17 własnych zakładach przemysłowych umiejscowionych w Europie, Ameryce i Azji. Rezultatem jest ponad 40.000 różnych standardowych produktów gotowych do odbioru z magazynów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here