Gotowy zestaw KNIPEX, który ma zastosowanie w elektryce i telekomunikacji, jest już dostępny w sklepie internetowym Fastons.pl. Komplet ten, to podstawowe narzędzia ręczne, które stanowią nieodzowny element codziennych prac instalatorskich. W tym artykule dowiesz się, jakie dokładnie produkty zawiera etui z narzędziami do zastosowań w telekomunikacji 00 19 41 marki KNIPEX!

Co zawiera zestaw z narzędziami do zastosowań w telekomunikacji 00 19 41?

Gotowy komplet składa się z praktycznego etui, w które zapakowane zostały wszystkie narzędzia ręczne dla elektryków. Zabezpiecza on zawartość przed uszkodzeniami, a także pozwala utrzymać porządek. Wewnątrz można znaleźć podstawowe narzędzia do zastosowań w elektryce i telekomunikacji, czyli szczypce chromowane (8 par) i wkrętaki (3 sztuki). Każdy produkt charakteryzuje się wysoką jakością i funkcjonalnością, co udowodnimy, analizując je wszystkie po kolei.

Jak działają szczypce uniwersalne KNIPEX 03 05 160?

W pierwszej kolejności analizie poddane zostaną szczypce uniwersalne KNIPEX 03 05 160, ponieważ jest to rodzaj najważniejszego narzędzia dla elektryków. Produkt ten cieszy się dużą popularnością ze względu na wszechstronność pracy, jaką oferuje. W precyzyjny sposób można nimi przeciąć drut miękki i twardy, a dzięki odpowiednim powierzchniom chwytającym są przystosowane nie tylko do materiałów o płaskim, ale także okrągłym przekroju. Ich szczególnym atutem są długie ostrza umożliwiające cięcie również grubych przewodów. Jak zatem widać narzędziu temu nie brakuje zalet. Z tego względu dobrze, by instalator miał go zawsze przy sobie podczas prac instalacyjnych.

Ściąganie izolacji może być proste! Szczypce do ściągania izolacji KNIPEX 11 05 160

W etui z narzędziami do zastosowań w telekomunikacji 00 19 41 znajdziemy praktyczne szczypce do ściągania izolacji KNIPEX 11 05 160. Przystosowane są one do cięcia przewodów jedno-, wielo- i cienkożyłowych z izolacją z tworzywa sztucznego lub gumy, o średnicy maksymalnej Ø 5 mm lub przekroju 10 mm². Zawierają także praktyczną regulację pomiędzy szczękami dla łatwego dostosowania narzędzia do średnicy przewodu. Ze względu na prostotę obsługi narzędzie to jest niezwykle funkcjonalne.

Szczypce tnące KNIPEX, czyli ostre cięcie bez przeszkód

Nowe etui z narzędziami do zastosowań w telekomunikacji 00 19 41 zawiera także kilka produktów przeznaczonych do cięcia, a są to: szczypce tnące półokrągłe (szczypce radiowe) KNIPEX 25 05 160, szczypce tnące czołowe o zwiększonym przełożeniu KNIPEX 67 05 140 oraz szczypce tnące boczne KNIPEX 70 05 140. Pierwsze z wymienionych, czyli szczypce radiowe KNIPEX, mają charakterystyczne, długie, półokrągłe i zwężające się szczęki, które zapewniają dobre cięcie drutu miękkiego, średnio twardego i twardego. Ich powierzchnie chwytające ząbkowane poprzednie ułatwiają precyzyjne chwytanie materiału, dzięki czemu praca z nimi przebiega szybciej. Wyjątkowe znaczenie dla instalatora mają także szczypce tnące czołowe o zwiększonym przełożeniu 67 05 140, które również oferują cięcie drutu miękkiego i twardego. W odróżnieniu od poprzednika mogą być one być używane do cięcia bardzo twardych drutów, tzw. fortepianowych. Narzędzie to pozwala na optymalne połączenie kąta ostrza i przełożenia dźwigni, co w rezultacie zapewnia wysoką wydajność cięcia przy minimalnym nakładzie siły. A co z ostatnim z wymienionych produktów? Szczypce tnące boczne 70 05 140 to także narzędzie do uniwersalnego zastosowania. Mają one precyzyjne ostrza przystosowane do cięcia drutu miękkiego i twardego, ale szczególnie fenomenalne są, jeśli chodzi o cięcie drutu miedzianego — tną przy pomocy nawet samej końcówki ostrzy. Poza tym szczypce te zostały skonstruowane w sposób ułatwiający pracę nawet w bardzo trudno dostępnych miejscach, ponieważ ich smukła budowa pozwala dotrzeć do największych zakamarków. Choć niewątpliwe wymienione narzędzia mają wiele cech wspólnych, to ich poszczególne elementy znacząco wyróżniają je od siebie. Dzięki temu każde z osobna ma zastosowanie w innych problemach instalacyjnych.

Szczypce płaskie wydłużone, czyli precyzja pracy

Szczypce płaskie wydłużone KNIPEX 30 15 160 oraz szczypce płaskie wydłużone 30 35 160, to produkty charakteryzujące się długimi i płaskimi szczękami. Oba narzędzia są wyjątkowo wytrzymałe, a także precyzyjne w działaniu. Z powodzeniem mogą być wykorzystywane zarówno w elektryce, jak i telekomunikacji. To kolejne szczypce KNIPEX, które warto mieć w walizce narzędziowej.

Szczypce chwytające 31 15 160, czyli szybkość działania

Połączenie precyzji z szybkością jest jak najbardziej możliwe. Szczypce chwytające KNIPEX doskonale łączą te dwie cechy. Ich główne zastosowanie to gięcie i regulacja. Dzięki wyjątkowo długim szczękom mierzącym aż 55,0 mm można nimi dotrzeć do bardzo trudno dostępnych miejsc. Narzędzie to posiada także gładkie powierzchnie chwytające, które sprawiają, że praca przebiega sprawniej, a chwytanie materiału jest zawsze precyzyjne. W etui z narzędziami do zastosowań w telekomunikacji 00 19 41 znajdują się także wspomniane wcześniej wkrętaki. Co musisz o nich wiedzieć?

Czas na wkrętaki KNIPEX!

Ostatnie produkty znajdujące się w etui KNIPEX, to dwa wkrętaki do wkrętów z rowkiem prostym oraz wkrętak do wkrętów z rowkiem krzyżowym, Phillips. Wszystkie z wymienionych narzędzi posiadają ergonomiczną rękojeść o zoptymalizowanym kształcie, która zapewnia skuteczne przenoszenie siły bez uczucia zmęczenia, a której kształt zapobiega staczaniu się narzędzia. Ponadto są one odporne na uderzenia, co jest szczególnie ważne w kontekście tej kategorii produktowej. Groty wymienionych wkrętaków wykonano ze stali chromowo-wanadowo-molibdenowej, a materiał ten gwarantuje wytrzymałość i niższe zużycie. Wszystkie wkrętaki KNIPEX spełniają normę IEC 60900, DIN EN 60900, która jest gwarancją bezpieczeństwa w pracach elektrycznych.

Elektryka prąd nie tyka…

…ale tylko wtedy, gdy korzysta on z odpowiednich produktów. Narzędzia KNIPEX są pod tym względem niezawodne, ponieważ oferują łatwą obsługę, bezpieczeństwo i komfort pracy. Każdy produkt znajdujący się w etui z narzędziami do zastosowań w telekomunikacji 00 19 41 jest niepowtarzalny, ponieważ w pełni zaspokaja potrzeby instalatorskie. Nowy zestaw KNIPEX otrzymasz w sklepie internetowym >>Fastons.pl<< Zobacz tutaj >>etui z narzędziami do zastosowań w telekomunikacji 00 19 41<<.

Poprzedni artykułRozbudowa fabryki w Niepołomicach
Następny artykułRozwijak do kabli na żetony
Fastons
Fastons - Sklep stacjonarny we Wrocławiu i Internetowy, wprowadzający nowe standardy obsługi e-commerce. Zaopatrujemy Instalatorów, dla których priorytetem jest jakość produktów, szybki czas dostawy oraz profesjonalne doradztwo. Pomagamy w doborze narzędzi, końcówek kablowych, indywidualnie dobieramy pakiety narzędziowe, wyposażamy brygady instalacyjne od A do Z. Prowadzimy kanał Fastons na YouTUBE oraz Akademię narzędziową Fastons. W naszej ofercie można znaleźć asortyment producentów, takich jak: Rennsteig, Wera, Knipex, Cembre, Scangrip, Multi-Contact.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj