PODZIEL SIĘ

Fotowoltaika w ostatnim czasie zyskuje na popularności. Głównym powodem jest jej opłacalność, albowiem taka inwestycja zwraca się w ciągu kilku lat. Popyt rośnie, a branża ta potrzebuje usprawnień, które pomogłyby skrócić czas Instalacji. Na tym etapie pomóc mogą jedynie oryginalne narzędzia do fotowoltaiki.

Prezentacja narzędzi do Fotowoltaiki w firmie Fronius

Prezentacja w firmie Fronius miała na celu po raz kolejny zaznaczyć uczestnikom, jak ważne jest inwestowanie w porządny sprzęt instalacyjny. Monterzy na szczęście coraz bardziej są tego świadomi, ponieważ sami zauważyli, że tylko profesjonalne narzędzia do fotowoltaiki są gwarancją bezawaryjnych i przede wszystkim bezpiecznych instalacji. Mają one także inną zaletę — są bardziej opłacalne. Raz zakupione narzędzie może być użytkowane przez wiele lat. Jedynym kosztem Instalatora będzie wymiana poszczególnych elementów, takich jak noże lub matryce, a te kosztują mniej niż całe narzędzie, nawet te nieoryginalne. Jak widać, opłaca się postawić na jakość! W dalszej części tego artykułu opiszemy prezentowane przez Fastons.pl narzędzia.

>>Narzędzia do fotowoltaiki SOLARKIT 624 105 53 WS RENNSTEIG — wersja chromowana w pełni wyposażona<<

Zawartość walizki została pieczołowicie przygotowana pod konkretne potrzeby instalacyjne — w tym przypadku jest to fotowoltaika. Jednym z ważnych narzędzi się tam znajdujących są nożyce do cięcia kabli (nr katalogowy 700 015 3), które służą do cięcia kabla solarnego. Są one nie tylko potrzebne, mają one pewne zalety, na które warto zwrócić uwagę. Jedną z nich jest bezpieczeństwo kabli. Oznacza to, że produkt nie deformuje wewnętrznej struktury przewodu. Nożyce do cięcia D15 są niezastąpione w prostopadłym cięciu kabla solarnego. Wyróżnia je lekkość i precyzja działania. Ich dokładną specyfikację możesz zobaczyć tutaj >>Nożyce do cięcia D15 RENNSTEIG 700 015 3<<.

Przydatnym produktem także będącym częścią zestawu są samonastawne szczypce do ściągania izolacji. Ten rodzaj narzędzia Rennsteig ma swoje zastosowanie w pracy z kablami solarnymi o przekrojach: 4mm2, 6mm2, 10mm2. Może on poszczycić się szybkim i pewnym zdejmowaniem izolacji bez naruszania żył przewodu. Ściągacz izolacji Rennsteig zawiera części wymienne w postaci noży, których jest ponad 300 rodzajów — każdy do innych potrzeb Instalacyjnych. Poznaj szerzej opis tego produktu tutaj >>Ściągacz izolacji RENNSTEIG 708 226 3<<

Co jeszcze zawiera zestaw do fotowoltaiki SOLARKIT?

Kolejnym znajdującym się wewnątrz walizki produktem jest >>Zaciskarka PEW 12<<. Gwarantuje ona precyzyjny zacisk złączy MC4 (4 mm2, 6 mm2, 10 mm2 ), a ponadto dzięki wyposażeniu w pozycjoner narzędzie to oferuje poprawność zakucia oraz powtarzalność zacisków. Jak widać, nowa praska Rennsteig jest multizadaniowa! Jej dodatkowym atutem są wymienne elementy w postaci matryc, których dostępnych na rynku jest aż 3,5 tys. Skupmy jeszcze chwilę na 2 ostatnie elementy walizki SOLARKIT Rennsteig. Są to niewielkie klucze montażowe do złączy MC4, które odpowiadają za końcowy montaż złącza. Wielu może zastanawiać fakt, że zostały one wykonane z plastiku, ale ma to logiczne uzasadnienie. Materiał ten jest bezpieczny dla złącza, więc nie powoduje jego uszkodzeń. Dlatego producent oferuje tylko plastikowe klucze montażowe do złączy MC4. Możesz je osobno nabyć w tym miejscu >>Klucze montażowe do złączy MC4<<.

Poniższy film ukazuje z bliska zawartość zestawu:

To jeszcze musisz mieć! >>Zaciskarka ręczna Twistor 16 do tulejek cienkościennych, z obrotową głowicą RENNSTEIG 610 190 6<<

Wśród prezentowanych narzędzi nie mogło zabraknąć produktu, który od razu zainteresował obecnych uczestników, a była to zaciskarka ręczna Twistor 16. Jest to fenomenalne narzędzie, które świetnie sprawdza się podczas montażu przewodów w falownikach. Umożliwia ono zaciskanie tulejek cienkościennych w kwadrat, a także zaciskanie boczne, pod kątem oraz czołowe. Zaciskarka Twistor 16 ma bardzo szeroki zakres roboczy od 0.14 do 16 mm 2, została także wyposażona w obrotową głowicę ułatwiającą pracę w trudno dostępnych miejscach. Największą zaletą narzędzia Rennsteig jest jego uniwersalność, na co wpływa dodatkowe połączenie cech szczypiec z frontem i bocznym wejściem. W linku zawartym w podtytule możesz zobaczyć pełną specyfikację omawianego produktu, a w filmie poniżej zobaczysz z bliska, jak on wygląda.

Prezentacja narzędzi do fotowoltaiki w firmie Fronius była doskonałą okazją dla obecnych do poszerzenia swojej wiedzy z zakresu narzędzi. Każdy uczestnik mógł z bliska zobaczyć, jak wyglądają i jak działają >>narzędzia Rennsteig<<.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni wpisKapliczka antyatomowa w Gąskach
Następny wpisJaki zawód po maturze?
Fastons
Fastons - Sklep stacjonarny we Wrocławiu i Internetowy, wprowadzający nowe standardy obsługi e-commerce. Zaopatrujemy Instalatorów, dla których priorytetem jest jakość produktów, szybki czas dostawy oraz profesjonalne doradztwo. Pomagamy w doborze narzędzi, końcówek kablowych, indywidualnie dobieramy pakiety narzędziowe, wyposażamy brygady instalacyjne od A do Z. Prowadzimy kanał Fastons na YouTUBE oraz Akademię narzędziową Fastons. W naszej ofercie można znaleźć asortyment producentów, takich jak: Rennsteig, Wera, Knipex, Cembre, Scangrip, Multi-Contact.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here