PODZIEL SIĘ

Uczestnictwo w różnego rodzaju eventach daje firmom możliwość budowania między sobą relacji w celu utorowania sobie drogi do ewentualnej współpracy. Takie sposobności firmie Fastons.pl już niejeden raz dały targi ENEX. W tym roku mieliśmy przyjemność odbyć krótką rozmowę z przedstawicielem firmy Jean Mueller, z którym wywiad możesz zobaczyć w powyższym filmie. Kim jest firma Jean Mueller? Jakie jest jej pochodzenie? Tego wszystkiego dowiesz się z niniejszego artykułu.

Kim jest firma JEAN MÜELLER

Założyciel firmy —  Jean Müller —  brał udział w pracach przy oświetleniu wieży Eiffla we Francji. Wymyślił wówczas plan ulepszenia istniejących bezpieczników elektrycznych, których realizację powziął, zakładając własną działalność w Eltville nad Renem w 1897. W miarę rozwoju firma ta zaczynała stopniowo stawać się największym producentem złączy kablowych i szafek poliestrowych oraz zacisków kablowych i transformatorowych, rozdzielnic niskiego napięcia i wkładek topikowych. Obecnie w ramach rosnącego zapotrzebowania firma ta działa także w sektorze fotowoltaicznym. Polakom może być bliższa nazwa firmy JEAN MÜELLER POLSKA, która jest działającą od 2001 roku spółką założoną przez niemiecką firmę JEAN MÜELLER.

Firma francuska, niemiecka, czy francusko-niemiecka?

Wiemy już, że firma JEAN MÜELLER została założona w Niemczech, ale jej nazwa może sugerować, że ma ona coś wspólnego z  Francją. Nic bardziej mylnego! Nazwa pochodzi od nazwiska założyciela, a temu nadano imię Jean na skutek panującej wówczas mody na francuskie imiona. Z tego względu nazwę poprawnie czytamy w połowie po francusku, a w połowie po niemiecku, co możesz usłyszeć, oglądając przeprowadzony wywiad. Jedyne co może łączyć JEAN MÜELLER ze wspomnianym krajem, to współpraca z firmą CITEL — trzeci w Europie producent ograniczników przepięć i drugi na świecie producent iskierników gazowych. Firma ta od 2013 roku działa z JEAN MUELLER POLSKA. Do produktów tej marki sprzedawanych przez JEAN MUELLER POLSKA należą m.in. zabezpieczania dla fotowoltaiki, które były przedmiotem promocji na tegorocznych targach. Obie firmy mają duże doświadczenie, jeśli chodzi o produkcję, dlatego cieszą się one sporym zaufaniem.

Temat fotowoltaiki z roku na rok staje się coraz bardziej interesujący dla Polaków. Pan Marek z firmy JEAN MÜELLER ocenił, że tegoroczne targi ENEX odwiedziło ok. 40% osób więcej w porównaniu z ubiegłym rokiem. Zainteresowanie sektorem fotowoltaicznym znacząco wzrosło i  będzie wzrastać nadal. Skoro tak się rzeczy mają, monterzy będą mieli co robić! Usprawnić ich pracę mogą tylko profesjonalne narzędzia do fotowoltaiki. Pełną ofertę znajdziesz jak zawsze w sklepie internetowym Fastons.pl >>narzędzia do fotowoltaiki<<

PODZIEL SIĘ
Poprzedni wpisRealia pracy w zawodzie elektryka
Następny wpisTargi ENEX 2020: Wywiad z Emiternet i Fronius
Fastons
Fastons - Sklep stacjonarny we Wrocławiu i Internetowy, wprowadzający nowe standardy obsługi e-commerce. Zaopatrujemy Instalatorów, dla których priorytetem jest jakość produktów, szybki czas dostawy oraz profesjonalne doradztwo. Pomagamy w doborze narzędzi, końcówek kablowych, indywidualnie dobieramy pakiety narzędziowe, wyposażamy brygady instalacyjne od A do Z. Prowadzimy kanał Fastons na YouTUBE oraz Akademię narzędziową Fastons. W naszej ofercie można znaleźć asortyment producentów, takich jak: Rennsteig, Wera, Knipex, Cembre, Scangrip, Multi-Contact.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here