Narzędzia automatyczne należą do grupy ulubionych produktów wśród Instalatorów, a to głównie ze względu na ich prostotę obsługi, funkcjonalność, jak również wieloletnią trwałość. Z tego powodu dzisiaj skupimy się na dwóch automatach, które są szczególnie warte uwagi. Czym się od siebie różnią? Jak należy z nich korzystać w sposób poprawny?

Szczypce automatyczne do usuwania izolacji KNIPEX 12 74 180 SB przystosowane są do pracy z okrągłymi przewodami, co możemy wywnioskować po charakterystycznie wyprofilowanych ostrzach. Zakres pracy narzędzia KNIPEX wynosi od 4.4 do 7.5 mm², przy czym warto podkreślić, że nie ma znaczenia, ile żył posiada dany przewód. To sprawia, że kombinerki automatyczne mogą być użytkowane praktycznie bez większych ograniczeń. Dodatkowym atutem tego produktu jest jego budowa, która pozwala na przeciągnięcie przewodu wzdłuż rękojeści, by na znacznej długości ciąć materiał etapowo. Kombinerki automatyczne do usuwania izolacji KNIPEX są lekkie i stabilne, dlatego praca z nimi jest wyjątkowo komfortowa.

Automatyczne szczypce do ściągania izolacji 12 64 180 przystosowane są do płaskich przewodów z izolacją z PCW o szerokości maks. 12 mm i przekroju od 0,75 do 2,5 mm². Są dokładne w swoim działaniu, nie powodują uszkodzeń wewnątrz kabla, przez co są dla niego w pełni bezpieczne. Ten typ narzędzia KNIPEX podobnie jak opisywany poprzednik umożliwia cięcie przewodu etapowo na dowolnej długości, ponieważ konstrukcja szczypiec pozwala na przeciągnięcie kabla wzdłuż rękojeści. Dzięki temu proces cięcia przebiega bardzo szybko, a przecież to właśnie na skróceniu czasu pracy zależy nam najbardziej. Na to dodatkowo wpływa niska waga i płynnie działający mechanizm.

Jak widać oba produkty pod względem wyglądu i jakości działania, są bardzo do siebie zbliżone. Jednak należy pamiętać, że każde z nich ma inne zastosowanie, które wynika z różnic w budowie ostrzy. W udostępnionym w artykule filmie możesz zobaczyć, jak w praktyce należy posługiwać się opisanymi narzędziami. Jeśli już posiadasz któreś z nich, być może odkryjesz fakty, o których dotąd nie wiedziałeś. Możesz również skorzystać z innych cennych informacji o interesujących produktach udostępnionych w filmach z serii Ekspert Poleca. Nie przegap żadnej lekcji i dołącz już dziś do >>Akademii Fastons<<

Poprzedni artykułIzolacja napotkana na budowie
Następny artykułW poszukiwaniu św. Graala
Fastons - Sklep stacjonarny we Wrocławiu i Internetowy, wprowadzający nowe standardy obsługi e-commerce. Zaopatrujemy Instalatorów, dla których priorytetem jest jakość produktów, szybki czas dostawy oraz profesjonalne doradztwo. Pomagamy w doborze narzędzi, końcówek kablowych, indywidualnie dobieramy pakiety narzędziowe, wyposażamy brygady instalacyjne od A do Z. Prowadzimy kanał Fastons na YouTUBE oraz Akademię narzędziową Fastons. W naszej ofercie można znaleźć asortyment producentów, takich jak: Rennsteig, Wera, Knipex, Cembre, Scangrip, Multi-Contact.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj