Profesjonalny, sprawdzony sprzęt jest bardzo ważny w pracy każdego Instalatora, dlatego w dzisiejszym artykule omówimy podstawowe narzędzie instalatorskie, jakim są szczypce tnące. Wyjaśniamy, czym różnią się od siebie kompaktowe szczypce tnące boczne X-Cut® KNIPEX 73 06 160 i szczypce tnące boczne KNIPEX 70 06 160.

Szczypce tnące boczne KNIPEX 70 06 160

Szczypce KNIPEX 70 06 160 to najpopularniejsze narzędzie do cięcia, które przez Instalatorów bywa nazywane „boczkami”. Jest to równocześnie podstawowy rodzaj narzędzia KNIPEX do uniwersalnego zastosowania. Świetnie radzą sobie z cięciem miękkiego drutu, a także twardego. Są w stanie przeciąć także drut miedziany już samą końcówką ostrzy. Kombinerki KNIPEX 70 06 160 charakteryzują się także kompaktową budową, w której skład wchodzi smukła główka. Dzięki temu narzędziem łatwiej dotrzeć do trudno dostępnych miejsc. Po tym produkcie możemy spodziewać się wysokiej wytrzymałości, dlatego może on być użytkowany przez wiele lat. Czy są niezastąpione? Tego dowiesz się z dalszej części artykułu!

Szczypce tnące boczne X-Cut® KNIPEX 73 06 160

Szczypce X-Cut® KNIPEX 73 06 160 są mniej znane Instalatorom, dlatego teraz opiszemy ich działanie. Narzędzie to  przystosowane jest do pracy z cienkimi drutami, drutami fortepianowymi, a także kablami wielożyłowymi. Gabarytowo nie różni się ono wiele od omawianego poprzednika, ale mimo to jest od niego lżejsze o 25%. Dzięki niższej wadze produkt X-Cut® KNIPEX 73 06 160 lepiej leży w dłoni, a samo cięcie nim przebiega szybciej i precyzyjniej. Ponadto narzędzie to zawiera większe przełożenie, dlatego lepiej radzi sobie ono z przecinaniem grubszych i twardszych materiałów, np. śrub M4. Posiada on także specjalne nacięcia laserowe przytrzymujące okrągły przedmiot zapobiegając jego przypadkowemu wysunięciu. W skrócie można powiedzieć, że przy zachowaniu tej samej wielkości, ale zmniejszonej wadze, otrzymujemy produkt o zwiększonej skuteczności.

Oba narzędzia do cięcia KNIPEX zapewniają wysoką jakość cięcia, jednak sprawdzają się w różnych zastosowaniach. Rozważając wybór któregoś z nich, należy kierować się indywidualnymi potrzebami instalatorskimi. Do cięcia nieskomplikowanych elementów o małej grubości i twardości wystarczające okażą się boczki tnące KNIPEX 70 06 160, które dodatkowo są tańsze. W bardziej zaawansowanych pracach lepiej poradzą sobie szczypce tnące boczne X-Cut® KNIPEX 73 06 160. Dokładne działanie obu produktów możesz zobaczyć w filmie z serii Ekspert Poleca, który udostępniony jest na samej górze wpisu. Inne filmiki tej serii zobaczysz za darmo zapisując się do >>Akademii Fastons<<. Co więcej, jeśli masz pytania dotyczące omawianego na lekcjach produktu, możesz je zadać na facebookowej grupie >>Akademia Narzędziowa Fastons<<, do której dołączenia serdecznie zapraszamy.