PODZIEL SIĘ

Sklep internetowy Fastons.pl nawiązał wpsółpracę z firmą Amphenol Industrial, aby udostępnić swoim Klientom możliwość zakupu najwyższej jakości złączy solarnych. Głównym powodem decyzji o wprowadzeniu nowości był rosnący problem z dostępem na polskim rynku do złącz MC4, stąd pomysł na alternatywę, jaką są złącza Amphenol. Czym charakteryzują się produkty Amphenol dostępne na Fastons.pl? Co trzeba o nich wiedzieć? I wreszcie — dlaczego warto je wybrać?

>>Złącza H4 Amphenol dostępne w sklepie Fastons.pl!<<

Nowe produkty udostępnione przez sklep internetowy Fastons.pl to przede wszystkim złącza Amphenol. Czym się charakteryzują? Złącze H4 służy do łączenia paneli słonecznych i falowników, przy współpracy ze standardowymi złączami. Jest ono zgodne z RoHS i wykorzystuje proste narzędzie odblokowujące do łatwego odłączania w terenie. Jest także zatwierdzone przez TUV, UL i CSA – są to testy zgodności z uznanymi normami bezpieczeństwa i wydajności . Złącze H4 Amphenol odpowiada za połączenie prądu stałego w potrójnej certyfikacji, która zapewnia uniwersalność złącz. To oznacza, że można je stosować w pracy z każdym systemem fotowoltaicznym. W przypadku złącza H4 UTX™ warto zwrócić uwagę na jego konstrukcję. Produkt zawiera specjalną nakrętkę z dławikiem zapadkowym, która zapobiega obrotowi wstecznemu po dokręceniu nakrętki. Kolejnym atutem jest umiejscowienie zatrzasków połączeniowych za dodatkową osłoną, co niweluje ryzyko przypadkowego rozłączenia konektorów. Reasumując, złącza H4 UTX™ zapewniają znacznie lepszy przesył energii, a co za tym idzie — zwiększoną wydajność i bezpieczeństwo połączeń.

Dlaczego warto zdecydować się na wybór złącza Amphenol?

Złącza Amphenol to nie tylko wygodna alternatywa, a zarazem odpowiednik 1:1 dla znanego Instalatorom złącza MC4. Za wyborem przemawia także jakość charakteryzująca produkty Amphenol. Producent jest liderem na rynku światowym w dziedzinie systemów interkonektów. Niezależne testy przeprowadzone przez Photon, The Solar Power Magazine, zapewniły dwie najwyższe pozycje właśnie dla złącza H4! Badania te obejmowały rezystancję styku, wytrzymałość na wysokie napięcie, a odbyły się przed i po poddaniu łączników przyspieszonemu starzeniu w środowiskowej komorze badawczej. Wynik pozwolił pokonać 26 konkurencyjnych złączy, dając H4 Amphenol tytuł jedynego złącza, które konsekwentnie wykazywało bardzo niską rezystancję styku, poniżej jednego milioma. Równocześnie złącza H4 firmy Amphenol uzyskały oceny 1,7 dla jednostki montowanej na miejscu i 1,9 dla złącza montowanego fabrycznie, w skali od 1 do 6, gdzie 1 oznacza najlepsze, a 6 nie działa.

Amphenol H4 to rodzaj złącza PV o podwójnych ocenach (UL / TUV), które spełnia wymogi NEC 2008 bez konieczności stosowania dodatkowych kołnierzy i tulei blokujących. To niedrogie połączenie wykorzystuje technologię RADSOK firmy Amphenol, aby osiągnąć wyższe wartości prądu i niższą rezystancję styku, co skutkuje mniejszymi stratami mocy. O tym, czym jest technologia RADSOK®, dowiesz się z kolejnego artykułu. Omówimy w nim także inne zalety złącza H4 marki Amphenol. Tymczasem zobacz >>Produkty Amphenol na Fastons.pl<<

PODZIEL SIĘ
Poprzedni wpisJak elektryk zaczyna opowieść?
Następny wpisSzczypce barberskie
Fastons
Fastons - Sklep stacjonarny we Wrocławiu i Internetowy, wprowadzający nowe standardy obsługi e-commerce. Zaopatrujemy Instalatorów, dla których priorytetem jest jakość produktów, szybki czas dostawy oraz profesjonalne doradztwo. Pomagamy w doborze narzędzi, końcówek kablowych, indywidualnie dobieramy pakiety narzędziowe, wyposażamy brygady instalacyjne od A do Z. Prowadzimy kanał Fastons na YouTUBE oraz Akademię narzędziową Fastons. W naszej ofercie można znaleźć asortyment producentów, takich jak: Rennsteig, Wera, Knipex, Cembre, Scangrip, Multi-Contact.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here