PODZIEL SIĘ

Użytkownicy doskonale znają rodzaje wkrętaków. Wiedzą, do czego służy wkrętak izolowany, jak używać wkrętaka do podbijania itd. Istnieją jednak małe szczegóły, które pozwolą lepiej wykorzystywać potencjał narzędzi Wera.

Trudne wybory — jaki wkrętak wybrać?

Instalatorzy stają przed trudnym wyborem, gdy są postawieni pod ścianą… szczególnie rigipsową. Kiedy zachodzi potrzeba przykręcenia rigipsu, konieczne jest użycie długich wkrętów. Montaż z wykorzystaniem tradycyjnego wkrętaka będzie oczywiście możliwy, ale czy pewny, szybki i łatwy? Niekoniecznie. W celu poprawy jakości pracy warto zdecydować się na końcówkę z magnesem na czole, która przytrzymuje wkręt, dzięki czemu możemy precyzyjnie wykonać zadanie. Końcówka z magnesem idealnie pasuje do wkrętarki, więc po jej zamontowaniu, wystarczy połączyć końcówkę z wkrętem. Co ważne, połączenie tych dwóch ostatnich elementów jest na tyle mocne, że podczas montażu nie trzeba używać dwóch rąk, bo jesteśmy w stanie zamontować wkręt, trzymając wkrętarkę w jednej dłoni.

Twardy, długi, krótki, izolowany co jest najważniejsze?

Takie czynniki jak rodzaj wkrętaka, jego długość i twardość, jak najbardziej ma znaczenie w późniejszej pracy. Jest jeszcze jeden czynnik, często pomijany, a który jest najważniejszy. Chodzi o odpowiednie dopasowanie końcówki wkrętaka z samym wkrętem. Dla wielu Instalatorów może to wydawać się mało istotne, ale nic bardziej mylnego — diabeł tkwi w szczególe! W powyższym filmie możesz zobaczyć, jakie korzyści praktyczne daje dobre dopasowanie do siebie dwóch produktów.

Co wybrać, gdy wkręt jest wyrobiony?

Odpowiedź na powyższe pytanie mogłaby brzmieć: wkrętak krzyżowy. Pójdźmy o krok dalej i zastanówmy się, dlaczego to właśnie wkrętak krzyżowy firmy Wera sprawdzi się najlepiej. Wyrobiony wkręt trudno odkręcić za pomocą zwykłego wkrętaka. Wkrętaki krzyżowe i płaskie Wera mają specjalne nacięcia laserowe, które idealnie wgryzają się w element, niwelując ryzyko wypadania i pozwalając na wykręcenie uszkodzonego wkrętu.

O co chodzi z uchwytami Wera?

Uchwyty Wera to niewielki element, który zaskakuje funkcjonalnością. Szczególnie przydatny okazuje się wtedy, gdy zachodzi potrzeba przykręcenia wkręta w suficie. Uchwyt przytrzymuje wkręt, dzięki czemu możemy z pomocą jednej ręki przykręcić go w suficie. Co więcej, elastyczne boki uchwytu rozszerzają się stopniowo, co daje użytkownikowi informację, kiedy wkrętak został już dokręcony całkowicie.

>>Wkrętaki Wera<< są genialne w swojej prostocie, a pewne niuanse, które producent Wera zawarł w ich projektach, poprawiają jakość pracy tym narzędziem. Wybierz te, które odpowiadają najlepiej Twoim potrzebom na >>Fastons.pl<<

PODZIEL SIĘ
Poprzedni wpisGablota na E-STOP
Następny wpisChłodzenie wodne LED
Fastons
Fastons - Sklep stacjonarny we Wrocławiu i Internetowy, wprowadzający nowe standardy obsługi e-commerce. Zaopatrujemy Instalatorów, dla których priorytetem jest jakość produktów, szybki czas dostawy oraz profesjonalne doradztwo. Pomagamy w doborze narzędzi, końcówek kablowych, indywidualnie dobieramy pakiety narzędziowe, wyposażamy brygady instalacyjne od A do Z. Prowadzimy kanał Fastons na YouTUBE oraz Akademię narzędziową Fastons. W naszej ofercie można znaleźć asortyment producentów, takich jak: Rennsteig, Wera, Knipex, Cembre, Scangrip, Multi-Contact.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here