Knipex 16 60 06 SB

Przy pracy z kablami jedną z pierwszych czynności jest zdjęcie izolacji. Tylko w ten sposób możemy połączyć poszczególne przewody z innymi kablami lub urządzeniami. Ważne, by przy tej okazji nie uszkodzić metalowych przewodów, bo to mogłoby doprowadzić do poważnej awarii.

By temu zapobiec, trzeba korzystać z profesjonalnych przyrządów. Ściągacze izolacji to precyzyjne narzędzia. Z jednej strony nie mogą uszkodzić najważniejszej części kabla, czyli przewodu, który przenosi dane, z drugiej jednak strony, muszą dać sobie radę z izolacją, nawet gumową. Usunięcie izolacji z przewodów telefonicznych lub bardzo cienkich kabli jest dość proste, jednak w przypadku kabli koncentrycznych i teleinformatycznych ta czynność wymaga już nieco więcej wysiłku i specjalnych narzędzi.

Uniwersalnym narzędziem marki Knipex do usuwania izolacji, który sprawnie radzi sobie z kablami koncentrycznych RG 59, RG 6, RG 7, RG 11 jest model 16 60 06 SB.

To wielofunkcyjne narzędzie umożliwia jednoczesne ściągnięcie zewnętrznej powłoki kabla, ekranu i izolacji. Dodatkowo regulowane ostrze ułatwia ściągnięcie izolacji z kabli teleinformatycznych. Przyrząd wyposażony jest w dwa ostrza do przecinania i usuwania izolacji z kabli taśmowych telefonicznych (4P/6P/8P) w jednej operacji oraz zintegrowane ostrze do obcinania kabli teleinformatycznych. Komfort i bezpieczeństwo w pracy elektryka to podstawa, którą zapewnia ergonomicznie wyprofilowany uchwyt z tworzywa sztucznego, odporny na uderzenia. Knipex 16 60 06 SB został zaprojektowany tak, by maksymalnie zautomatyzować i ułatwić proces obróbki końcówek przewodów.

Poza opisanym modelem firma Knipex dostarcza profesjonalnym użytkownikom z branży elektrycznej bogaty asortyment niezastąpionych narzędzi (szczypce tnące boczne, nożyce do kabli, narzędzia do usuwania izolacji, szczypce do zgniatania) przeznaczonych niemal do wszystkich prac, w których występuje konieczność obróbki przewodów, przygotowania złączy oraz podczas prac przy instalacjach elektrycznych i elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z szerokiej oferty elektronarzędzi Knipex, której dystrybutorem na rynku polskim jest firma Agentools.

Poprzedni artykułPrzecinarka do betonu domowej roboty
Następny artykułZ kampanii wyborczej w USA
Od ponad 130 lat Knipex specjalizuje się w projektowaniu i produkcji profesjonalnych szczypiec. Wąska specjalizacja oraz konsekwentna polityka rozwijania produktów zapewniła firmie pozycję światowego lidera oraz największego producenta profesjonalnych narzędzi szczypcowych. W aktualnej ofercie firmy znajduje się ponad 1200 modeli narzędzi dla różnych zastosowań a roczna produkcja firmy to prawie 15 mln sztuk szczypiec. Są to narzędzia dla elektryków, szczypce precyzyjne do zastosowań w elektronice i telekomunikacji. Szeroką oraz dynamicznie rozwijającą się grupę produktów stanowią także narzędzia do obróbki kabli oraz montażu instalacji fotowoltaicznych (tzw. solarnych). Knipex posiada nowoczesną fabrykę o powierzchni ponad 45.000 m2 w miejscowości Wuppertal. Wszystkie etapy produkcji, począwszy od odkuwania (włącznie z wykonaniem matryc) do pakowania odbywają się w jednym zakładzie. Pozwala to w najwyższym stopniu kontrolować jakość i koordynować cały proces produkcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj