Oskar Lapp (1921-1987) – genialny wynalazca i zapalony biznesmen. 20 marca 2021 r.  założyciel Grupy LAPP skończyłby 100 lat. Wraz z żoną Ursulą Idą Lapp stworzył międzynarodową firmę, która do dziś jest liderem w technologii połączeń na całym świecie. Opracował pierwsze prostokątne złącze dla przemysłu i pierwszy na świecie, produkowany na skalę przemysłową elastyczny przewód zasilający i sterujący – ÖLFLEX®.

Firma LAPP powstała w 1959. Oskar Lapp był pierwszym przedsiębiorcą, który nadał produktowi przemysłowemu markę. Dziś marka ÖLFLEX® to synonim odpornych na oleje i elastycznych przewodów sterowniczych znana na całym świecie. Później powstały marki UNITRONIC®, HITRONIC®, SKINTOP®, SILVYN®, EPIC®, ETHERLINE® i FLEXIMARK®.

Ponad milion klientów ufa dziś markom firmy LAPP. W dużym stopniu sukces firmy zawdzięczamy Oskarowi Lapp. Już od samego początku zdał sobie sprawę, że jakość i niezawodność marek, innowacyjność i zasada kompleksowych dostaw jest podstawą długoterminowej współpracy z klientami.

Obecnie firma LAPP zatrudnia 4575 osób na całym świecie. Dziś wiemy, że bez Oskara Lappa dziś nie byłoby firmy LAPP. Kontynuujemy dzieło jego życia.

Ku honorowej pamięci,
Grupa LAPP

Poprzedni artykułZima 2021
Następny artykułJeśli chcesz znaleźć źródło, musisz iść pod prąd
LAPP POL
Producent przewodów elektrycznych LAPP to jeden z głównych producentów kabli i akcesoriów kablowych na świecie. W 1957 roku, założyciel firmy, Oskar Lapp wyprodukował pierwsze przewody sterownicze i kable elektryczne na świecie, na skalę przemysłową i nadał im nazwę ÖLFLEX®. Dzisiaj przewody oraz akcesoria kablowe firmy LAPP sprawdzają się w zastosowaniach inżynierii mechanicznej, przemyśle samochodowym, technologiach pomiarowych i kontrolnych, w instalacjach zasilających i wielu innych. Produkcja wyrobów jest prowadzona głównie w 17 własnych zakładach przemysłowych umiejscowionych w Europie, Ameryce i Azji. Rezultatem jest ponad 40.000 różnych standardowych produktów gotowych do odbioru z magazynów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj