PODZIEL SIĘ

W czasach coraz krótszych cykli innowacyjnych i coraz szybciej zmieniających się rynków, ogromnie ważne jest posiadanie u swego boku niezawodnego partnera biznesowego. Firma Eltron-Kabel Sp. z o.o. od niemal 30 lat zapewnia profesjonalne wsparcie, a jej klienci pozostają skutecznymi i konkurencyjnymi graczami rynkowymi. Aktywnie uczestniczymy i wspieramy procesy przemysłowe, oferując kable i przewody do specjalnych zastosowań, nierzadko opartych na nowoczesnych projektach i rozwiązaniach. W ciągu ostatnich lat bardzo rozwinęliśmy nasze możliwości projektowe, produkcyjne i dystrybucyjne, zaś od 15 września 2019 roku firma Eltron-Kabel Sp. z o.o. stała się częścią grupy Helukabel. Dzięki temu w trakcie realizacji jest szereg inwestycji, które pozwolą nam w jeszcze większym stopniu odpowiadać na innowacyjne potrzeby rynków.

Jako jedyny polski producent mamy w swojej ofercie przewody miedziane gołe lub cynowane oparte na drutach o średnicy 0,05 – 0,20 mm. Nasze linki i połączenia charakteryzują się wyjątkową elastycznością i wytrzymałością, a ich jakość od lat potwierdzana jest dostawami do sieci międzynarodowych fabryk największych koncernów elektrotechnicznych oraz przemysłu samochodowego.

Szczotki do silników elektrycznych – superelastyczne linki
na bazie mikrodrutów o średnicy 0,05 – 0,10 mm.

Oferujemy kompletny zakres konstrukcji wykonania przewodów miedzianych gołych, jak i cynowanych, srebrzonych czy niklowanych. Oprócz linek i plecionek wysoko elastycznych posiadamy także taśmy plecione z drutów o średnicy 0,07 – 0,20 mm. Na skutek wykorzystania drutów o tak niewielkich wymiarach oraz specjalnej konstrukcji przewodnika, składającego się z kilku warstw plecionek, otrzymujemy połączenia o bardzo dużej powierzchni i obciążalności prądowej. Produkty te są stosowane jako połączenia w rozdzielniach, między transformatorami, generatorami, prostownikami czy urządzeniami przełączającymi w sieciach energetycznych, gdzie skutecznie kompensują ekspansje wywołane wzrostem temperatury czy wibracje.

W 2020 roku wdrożyliśmy również technologię oporowego zgrzewania miedzi, która jest bardzo popularną techniką łączenia elementów i znajduje szerokie zastosowanie w przemyśle elektrotechnicznym i motoryzacyjnym. Podstawowymi walorami zgrzewania rezystancyjnego są: bardzo krótki cykl produkcyjny, uniwersalność metody, łatwość przezbrajania, a także dobra jakość połączeń, które cechuje duża wytrzymałość przy jednocześnie niewielkim spadku napięcia.

Przykłady linek miedzianych zgrzewanych oporowo.

Im bardziej struktura brykietu jest zwarta i stanowi monolityczną całość, tym większa jest wytrzymałość połączenia. Projektując proces brykietowania nie należy jednak zapominać, że plecionka stanowi wiązkę zbudowaną z kilkuset do nawet kilku tysięcy drutów upakowanych w kilka splecionych ze sobą pasemek. Średnica drutu w typowych przekrojach plecionek zawiera się w zakresie od 0,05 do 0,20 mm i stanowi podstawę elastycznych właściwości połączenia.      

Na naszej stronie internetowej niedawno ukazał się nowy katalog z ofertą przewodów miedzianych. Zebraliśmy w nim elastyczne połączenia zarówno z miedzi gołej, cynowanej jak i srebrzonej i niklowanej. Charakteryzują się one wyjątkową żywotnością oraz odpornością mechaniczną. Sprawdzają się w szeroko rozumianym przemyśle elektrotechnicznym, motoryzacyjnym czy w energetyce.

Katalog jest dostępny pod linkiem: https://oxomi.com/p/3000391/catalog/10297011

Bartosz Rutkowski
ELTRON-KABEL Sp. z o.o.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here