Firma WERA tworzy narzędzia dla prawdziwych TOOL REBELS… Kocha innowacje, design i dąży do ulepszania i tworzenia nowych produktów, które usprawnią pracę niejednego majsterkowicza jak i profesjonalnego użytkownika.

Jak co roku na wiosnę WERA przygotowała dla Was bukiet innowacyjnych narzędzi. Co proponuje tym razem?

Przegląd nowości WERA zaczynamy od narzędzi, które w okresie wiosennym mogą okazać się niezastąpione w niejednej profesjonalnej firmie i w domu.

Zestaw narzędzi do budowy tarasów T1

Ten kompaktowy set zawiera:

 • 15 bitów (TORX, PH, PZ) ze stali nierdzewnej zapobiegających korozji nalotowej
 • uchwyt na bity ze stali nierdzewnej Rapidaptor 3888/4/1 K
 • filcowy pierścień (4 sztuki)

Jest to zestaw narzędzi wkrętakowych niezbędnych do równomiernego zagłębiania wkrętów i osadzania ich na równo z powierzchnią drewnianych desek wykorzystywanych do budowy tarasów. Sprawdzony kształt pozwala na optymalne osadzenie narzędzia w uchwycie. Głębokość wkręcania może być regulowana w zależności od potrzeb za pomocą g wintu kontrującego. Dzięki temu nie zachodzi ryzyko, że wkręty zostaną osadzone zbyt głęboko.

Przed zarysowaniem powierzchni desek chroni filcowy pierścień wchodzący w skład zestawu (4 szt. w zestawie). Zestaw zapakowany jest w zwijane etui kompatybilne z systemem do transportu narzędzi Wera2go. Dodatkowym ułatwieniem w korzystaniu z narzędzi będzie zastosowany kolorystyczny system oznaczeń rozmiarów „Take it easy”, który przyśpiesz odnalezienie odpowiedniego bitu. Narzędzia sprawdzą się szczególnie przy montażach seryjnych.

Nastawne klucze dynamometryczne WERA Click-Torque

Kolejną nowością WERA są narzędzia, których nie może zabraknąć w żadnym profesjonalnym warsztacie samochodowym – klucze dynamometryczne Click-2 Torque. Klucze te zostały wykonane w taki sposób, by dokręcać elementy w prawo i lewo z odpowiednią siłą i dzięki temu unikać nieprawidłowości oraz uszkodzeń materiałów. Narzędzia te wyróżnia łatwe ustawienie i zabezpieczenie wartości domyślnej. Słyszalne i wyczuwalne zablokowanie po osiągnięciu wartości skali ułatwia również pewne ustawienie żądanego momentu obrotowego. Wytrzymały mechanizm wyzwalający uruchamia wyraźnie słyszalny i wyczuwalny sygnał po osiągnięciu ustawionego momentu obrotowego. Narzędzia mają bardzo solidną konstrukcję z zabezpieczonym przed zagubieniem czworokątnym zabierakiem i ergonomiczną 2-komponentową rękojeścią. Klucze są niezwykle wytrzymałe i precyzyjne z dokładnością do ±3% zgodnie z normą DIN EN ISO 6789-1:2017-07.

W zależności od zakresu pomiarowego do wyboru mamy 3 klucze:

 • C2 Push – zakres pomiarowy: 20-100 Nm
 • C3 Push – zakres pomiarowy: 40-200 Nm
 • E1 Push – zakres pomiarowy: 200-1000 Nm

Klucze dynamometryczne Click-Torque ułatwiają wiele prac i sprawiają, że
można wykonać je znacznie szybciej, a co najważniejsze – precyzyjniej.

Zestaw narzędzi do obróbki drewna Wera 2go 2

Kolejna pozycja to gratka nie tylko do stolarzy, ale dla wszystkich zajmujących się obróbką drewna. 134-częściowy zestaw narzędzi do obróbki drewna w kompaktowym neseserze narzędziowym WERA 2go 2 zadowoli chyba każdego. Wewnątrz znajduje się wszystko, czego potrzebujesz do pracy w drewnie. Zestaw zawiera produkty najwyższej jakości nie tylko marki WERA, ale również innych czołowych producentów: Knipex, Bessey, Kirschen, Lyra, Picard, czy Stabila.

Szczegółowo przemyślany dobór narzędzi ma zapewnić maksymalną
funkcjonalność i mobilność podczas pracy w terenie.
Kompaktowa budowa samego nesesera oraz rzepy sprawiają, że Wera 2go jest idealnym rozwiązaniem zapewniającym komfort podczas transportu narzędzi i umożliwiającym dostosowanie do indywidualnych potrzeb. Umieszczone wewnątrz i na zewnątrz rzepy gwarantują efektywne wykorzystanie przestrzeni. Dzięki temu niewiarygodnie dużo narzędzi mieści się w neseserze, a pakowanie i rozpakowywanie narzędzi jest znacznie prostsze.

Zestaw o numerze 5134011001 zawiera m.in produkty WERA:

 • Bit-Safe 61 Wood 1
 • Kraftform Kompakt H 1 do drewna
 • Zestaw kluczy trzpieniowych z funkcją przytrzymywania, długich 967/9 TX XL Multicolour HF 1
 • Zestaw kluczy trzpieniowych z kulką, BlackLaser, metrycznych, z funkcją przytrzymywania 950/9 Hex-Plus Multicolour HF 1
 • Rękojeść z gniazdem do bitów extra slim z elastycznym trzpieniem 393 S
 • Pełna lista 19 narzędzi dostępna jest na stronie producenta.

WERA Kraftform Kompact Stubby – krótka rękojeść z magazynkiem

Poznajcie również Stubby – kompaktową rękojeść z krótkim uchwytem na bity do prac w trudno dostępnych miejscach. Zawiera 6 bitów, które znajdują się w obrotowym magazynku ułatwiającym wyjmowanie i bezpieczne przechowywanie końcówek oraz zabezpieczonym przed zgubieniem. Przy długości całkowitej wynoszącej zaledwie 65 mm krótka rękojeść Kraftform Kompact Stubby stanowi prawdziwy mini warsztat z narzędziami wkrętakowymi. Silny magnes trwały w uchwycie na bity zapewnia niezawodne mocowanie końcówki. 2-komponentowa rękojeść Kraftform z praktyczną kombinacją strefy twardej i miękkiej umożliwia pewny chwyt i precyzyjną pracę, a system wyszukiwania „Take it easy” z oznaczeniem kolorystycznym profilu i rozmiaru ułatwia znalezienie odpowiedniego bitu. Groty i końcówki BiTorsion to absolutna klasa premium o zwiększonej żywotności.

W zależności od kształtu profili WERA przygotowała 5 różnych zestawów Kraftform Kompact Stubby – więcej szczegółów o zestawach na stronie producenta, link powyżej.

Zestaw wkrętaków dla elektroników Kraftform Micro ESD Big Pack 1

Opracowując nowości na 2021 rok WERA nie zapomniała o narzędziach dla
elektroników. Kraftform Micro ESD Big Pack 1 to 25-częściowy zabezpieczony przed ładunkami elektrostatycznymi zestaw wkrętaków Kraftform Micro.

W zestawie znajdują się wkrętaki szczególnie przydatne do stosowania przy naprawach telefonów komórkowych, tabletów, laptopów czy komputerów. Ergonomiczna budowa zapewnia komfort pracy i precyzję wykonania, między innymi dzięki możliwości wsparcia dłoni na obrotowym kołpaku oraz strefie pokręcania znajdującej się bezpośrednio poniżej kołpaka umożliwiającej szybkie obracanie wkrętaka palcami. Eliminuje to całkowicie czasochłonne pokręcanie. Strefa przenoszenia siły, zaopatrzona w miękkie wkładki gumowe, umożliwia przenoszenie wysokich momentów obrotowych, bez ryzyka wyślizgnięcia się wkrętaka z gniazda wkrętu. Strefa precyzji natomiast zapewnia lepsze wyczucie i kontrolę kąta obrotu narzędzia podczas prac precyzyjnych. Końcówka Black Point gwarantuje dokładne dopasowanie do gniazda wkrętu lub śruby oraz zwiększoną odporność na korozję.

Właściwe narzędzie odnajdziemy szybko dzięki systemowi „Take it easy” z
kolorystycznym oznaczeniem profilu i rozmiaru narzędzia. Narzędzia są dobrze chronione podczas transportu i zawsze łatwo dostępne w solidnym tekstylnym etui.

Samonastawny klucz płaski 6004 Joker XXL

Dla wszystkich fanów linii Joker dobrą informacją będzie poszerzenie oferty o samonastawny klucz płaski 6004 Joker w nowym rozmiarze XL.

Dokładne wymiary klucza wynoszą:

 • długość: 256 mm
 • szerokość: 16 mm
 • rozstaw szczęk: 19-24 mm

To doskonale znany produkt więc nie będziemy go dokładnie tutaj opisywać, warto jednak wspomnieć, że klucz Joker 6004 XL pokrywa wszystkie wymiary metryczne i calowe w danym obszarze zastosowania, dzięki automatycznie i bezstopniowo zaciskającym się szczękom prowadzonym równolegle.

Oprócz wyżej opisanych produktów w ofercie „Nowości WERA 2021” znajdziecie wiele innych nowych produktów przeznaczonych do różnego rodzaju prac. Między innymi zestaw do naprawy smartfonów Set 1 Kraftform Micro 6 ESD, Grzechotka Zyklop Speed 1/4″ w zestawie metrycznym, wkrętaki do prac warsztatowych ze zredukowaną średnicą trzpienia Kraftform VDE/7 Heavy Metal 2, klucz płaskooczkowy 6003 Joker do prac w wąskich przestrzeniach czy zestaw do prac konserwacyjnych Kraftform Kompakt W1. Wszystkie nowe produkty szczegółowo opisane znajdziecie TUTAJ.

Odkryj nowe narzędzia w WERA ⬇ – mamy nadzieję, że Ci się spodobają 🙂

Poprzedni artykułJak nie robić połączenia wyrównawczego?
Następny artykułMontaż mufy kablowej 20 kV zimnokurczliwej
Knipex
Od ponad 130 lat Knipex specjalizuje się w projektowaniu i produkcji profesjonalnych szczypiec. Wąska specjalizacja oraz konsekwentna polityka rozwijania produktów zapewniła firmie pozycję światowego lidera oraz największego producenta profesjonalnych narzędzi szczypcowych. W aktualnej ofercie firmy znajduje się ponad 1200 modeli narzędzi dla różnych zastosowań a roczna produkcja firmy to prawie 15 mln sztuk szczypiec. Są to narzędzia dla elektryków, szczypce precyzyjne do zastosowań w elektronice i telekomunikacji. Szeroką oraz dynamicznie rozwijającą się grupę produktów stanowią także narzędzia do obróbki kabli oraz montażu instalacji fotowoltaicznych (tzw. solarnych). Knipex posiada nowoczesną fabrykę o powierzchni ponad 45.000 m2 w miejscowości Wuppertal. Wszystkie etapy produkcji, począwszy od odkuwania (włącznie z wykonaniem matryc) do pakowania odbywają się w jednym zakładzie. Pozwala to w najwyższym stopniu kontrolować jakość i koordynować cały proces produkcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj