Knipex 08 26 145

Szczypce uniwersalne potocznie nazywane – kombinerkami, to narzędzia, których z pewnością nie może zabraknąć w żadnej skrzynce narzędziowej, zarówno profesjonalisty jak i majsterkowicza. Ich uniwersalność sprawia, że mają zastosowanie w różnorodnych sytuacjach:

  • do przytrzymania materiałów w czasie prac montażowych,
  • do nadawania kształtu drutom lub innym elementom wykonanym z metali miękkich,
  • do ściągania izolacji z kabla i przecinania przewodów,
  • do wyciągania gwoździ, śrub czy wkrętów z różnych powierzchni.

Rozważając zakup szczypiec uniwersalnych, należy w pierwszej kolejności określić właśnie ich przeznaczenie.

Które zatem szczypce uniwersalne wybrać?

Po ustaleniu do czego będziemy używać szczypiec, czas na wybór konkretnego narzędzia. Bogata oferta rynkowa szczypiec uniwersalnych z jednej strony umożliwia dobranie narzędzia najbardziej dopasowanego dla naszych indywidualnych potrzeb, z drugiej jednak strony utrudnia podjęcie decyzji. Wtedy warto postawić na znaną markę i gwarancję jakości jaką daje. W tym wypadku KNIPEX będzie niewątpliwie dobrym wyborem, a szczypce o numerze katalogowym 08 26 145 przypadną do gusty najbardziej wymagającemu użytkownikowi.

Szczypce Knipex 08 26 145 – wielka moc małego narzędzia

Knipex 08 26 145 to wszechstronne, poręczne szczypce, które możesz ze sobą zabrać wszędzie tam gdzie są potrzebne. Idealne do prac instalacyjnych, różnego rodzaju napraw i prac montażowych. Te niewielkich rozmiarów szczypce, mają wielką moc – dzięki zwiększonemu przełożeniu wymagają użycia mniej siły w porównaniu ze zwykłymi szczypcami uniwersalnymi.

Pewny chwyt i łatwe cięcie

Chwytanie i przecinanie to podstawowe funkcje szczypiec uniwersalnych, które z Knipex 08 26 145, dzięki ich odpowiedniej budowie stają się jeszcze łatwiejsze do wykonania.

Powierzchnia chwytająca szczypiec z wypukłością z jednej strony umożliwia pewne chwytanie płaskich elementów, a frezowany rowek w strefie chwytania ułatwia wyciąganie małych elementów takich jak gwoździe, kołki i sworznie.

Większość szczypiec uniwersalnych wykonanych jest standardowo ze stali hartowanej, szczypce Knipex 08 26 145 poddane są dodatkowo procesowi hartowania indukcyjnego, co dodatkowo je utwardza, uzyskując twardość ostrzy ok. 61 HRC. Takiej jakości ostrza bez problemu poradzą sobie z cięciem drutu miękkiego, średnio twardego, a także twardego.

Szczypce Knipex 08 26 145 wykorzystywane są często do chwytania twardych elementów, na przykład łbów wkrętów, dlatego wykonane są z wysokiej jakości, kutej stali narzędziowej hartowanej wielostopniowo, która w czasie pracy nie ulega uszkodzeniu.

Pracę w trudno dostępnych miejscach ułatwia zwarta budowa szczypiec oraz ostro zakończone szczęki, odporne na skręcanie, a przed upadkiem w trakcie pracy na wysokościach zabezpiecza zintegrowany z narzędziem izolowany zaczep (08 26 145 T).

Knipex Twój partner w pracy

Powyższe funkcje i cechy opisywanych szczypiec Knipex 08 26 145, ich długa żywotność i stabilne szczęki gwarantują, że zadania będą wykonywane sprawniej i dokładniej, a same szczypce staną się niezastąpionym partnerem w pracy na wiele lat.