Kondensacja, ulewne deszcze lub silny strumień wody – wszędzie tam gdzie wilgoć spotyka się z elektrycznością, szybko może dojść do zwarcia.

WAGO Gelbox jest małą, kompaktową osłoną wypełnioną żelem bez silikonu. Osłona Gelbox WAGO jest dostępna w sześciu rozmiarach i zapewnia ochronę przed wilgocią złączkom instalacyjnym z serii 221 i złączkom z serii 2273 – i to na poziomie IPX8. Ten rodzaj ochrony oznacza, że złączki są tak dobrze zabezpieczone przed wilgocią, że mogą być nawet trwale zanurzone w wodzie. Konwencjonalna masa uszczelniająca spełnia również wymagania klasy ochrony IPX8, są to na przykład poliuretany lub silikony.

Osłona żelowa WAGO Gelbox oferuje zupełnie nowe możliwości ochrony połączeń elektrycznych przed wilgocią.

Osłonę można łatwo umieścić w każdej puszce instalacyjnej – niezależnie od tego, czy jest ona zamontowana na ścianie czy pod sufitem. Dlaczego to ważne? Po pierwsze, nie tracisz czasu na mieszanie składników żelu, tak jak w przypadku typowej zalewy. Po drugie nie musisz czekać, aż zmieszana masa do odlewu stwardnieje lub wyschnie. Dodatkowo żel nie wymaga specjalnego oznakowania dotyczącego bezpieczeństwa, ponieważ zawarte w nim substancje chemiczne już weszły w reakcję i są już nieaktywne.

Osłona WAGO Gelbox jest po prostu od razu gotowa do użytku. Jest ona już wstępnie wypełniona żelem i natychmiast uszczelnia połączenie. Oznacza to, że instalacje elektryczne mogą być uruchamiane bezpośrednio po zakończeniu montażu – prosto, szybko i bezpiecznie.