W piątek rano czasu lokalnego strażacy ze stanu Wiktoria w południowo-wschodniej Australii otrzymali wezwanie do pożaru, który wybuchł na terenie magazynu energii elektrycznej Tesla Megapack w pobliżu miejscowości Moorabool, gdzie zapalił się 13-tonowy akumulator.

Jak podają lokalne media, pożar wybuchł podczas testowania baterii litowo-jonowych. Początkowo zapalił się tylko jeden pakiet akumulatorów, ale ogień dość szybko rozprzestrzenił się na inne elementy instalacji i kolejny sąsiadujący kontener baterii.

Na miejscu strażacy odłączyli i zabezpieczyli płonące urządzenia oraz rozpoczęli chłodzenie wypalających się elementów instalacji, pilnując aby kolejne eksplozje baterii nie spowodowały więcej szkód. Akcja gaśnicza może potrwać nawet dobę.

Z powodu zagrożenia zakażeniem chemicznym, strażacy musieli używać kombinezonów hazmat, zabezpieczających przez kontaktem z niebezpiecznymi substancjami.

W okolicy ogłoszono alarm o zagrożeniu spowodowanym toksycznym dymem. Mieszkańcy okolicznych miejscowości zostali poinstruowani aby zamknąć okna i pozostać w swoich domach.

Na ten moment przyczyna pożaru pozostaje nieokreślona. Ma być zbadana, kiedy sytuacja zostanie już opanowana.

Poprzedni artykułZemsta podwykonawcy na niemieckiej budowie
Następny artykułNieszczelna fontanna w Brodnicy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj