PODZIEL SIĘ
KNIPEX BiX®

Kto w świecie zawodowców nie zna marki KNIPEX powinien to szybko nadrobić. KNIPEX, lider branży narzędzi ręcznych, właśnie zaprezentował światu tegoroczne nowości produktowe – przełomowe narzędzia, które podnoszą jakość i komfort pracy na wyższy poziom. W Knipex inżynierowie ds. rozwoju od dawna prowadzą badania, majsterkują i eksperymentują. To profesjonaliści znający się na rzeczy, prawdziwi magicy narzędziowego świata. Czym zaskoczą nas tym razem?

Z tego artykułu dowiesz się wszystkiego na temat:

  • sprytnego obcinaka do rur i tulei uszczelniających KNIPEX BiX®,
  • fantastycznego uniwersalnego noża KNIPEX CutiX,
  • niezwykle praktycznego klucza Pliers Wrench XS,
  • oraz innowacyjnych szczypiec do połączeń ślizgowych KNIPEX TwinGrip.

Zaczynamy show!

Obcinak do rur i tulei uszczelniających KNIPEX BiX®

O tym narzędziu będzie głośno. Kompaktowy, wszechstronny i szybki – obcinak do rur z tworzywa sztucznego i tulejek uszczelniających KNIPEX BiX. Ten pomysłowy obcinak błyskawicznie przecina rury bez pozostawiania wiórów. To niezwykle praktyczne narzędzie dla hydraulików i elektryków. Bez problemu, przecina rur o średnicy od 20 do 50 mm i grubości ścianki do 2,4 mm.

Unikalna konstrukcja obrotowego bloku noży umożliwia obcinanie tulejek skraplających i uszczelniających na 2 do 3 mm przed ścianą w celu bezpiecznego odprowadzania wilgoci.

W narzędziu znajdują się dwa zapasowe noże wykonane ze specjalnej stali do produkcji ostrzy – Made in Solingen.

Blok noży można obracać w zakresie 180 stopni i stosować w zależności od potrzeb: do cięcia rur z tworzywa sztucznego (ostrze w środku) lub tulejek uszczelniających i skraplających (ostrze na zewnątrz).

Narzędzie wykonane jest ze wzmocnionego tworzywa sztucznego i posiada mechanizm blokujący ułatwiający bezpieczny transport. Jedno jest pewne – jak raz weźmiecie go do rąk, to już nie wypuścicie.

Nóż KNIPEX CutiX

To niesamowite jak można udoskonalić nawet tak popularne narzędzie jak nóż z odłamywanym ostrzem. Mowa o CutiX 90 10 165 BK, który w rękach inżynierów Knipex ewaluował stając się niezawodnym narzędziem do precyzyjnego cięcia bez ryzyka wygięcia lub złamania.

Najważniejszą innowacją tego noża jest szyna stabilizująca, która możliwia jego wszechstronne zastosowanie oraz bezpieczny nacisk bezpośrednio na tył ostrza, ułatwiając pracę i zwiększając precyzję cięcia.

Szyna stabilizująca może być wysunięta na różne długości co umożliwia regulację elastyczności ostrza, które może być używane jako ostrze sztywne lub giętkie.

Dodatkowo w uchwycie znajdują się dwa odłamywane ostrza, które z łatwością można wymienić bez użycia dodatkowych narzędzi, jednym naciśnięciem przycisku. Co jest ważne, to że nóż pasuje do ogólnodostępnych na rynku kształtów ostrzy 18 mm: gładkich, zakrzywionych, z hakami.

O komforcie i ergonomii pracy decyduje dokładnie przemyślana budowa noża i jakość użytych materiałów. Obudowa wykonana jest z magnezu, dzięki temu nóż jest lekki, ale solidny. Bezpieczeństwo pracy gwarantują: antypoślizgowe strefy chwytu na obudowie, odporna na naprężenia blokada ostrza, trzpień zabezpieczający ostrze wykonany ze stali hartowanej, zamknięta tylna część uchwytu, zapobiegająca wysunięciu ostrza oraz płaskie suwaki umieszczone w obudowie, które zapobiegają ryzyku jego niezamierzonego przestawienia.

Dzięki smukłemu kształtowi i wielu strefom chwytu nóż wygodnie leży w dłoni, a uchwyt mocujący Knipex Tethered Tools zabezpiecza go przed upadkiem. Podsumowując: precyzyjny, ostry, stabilny nóż – KNIPEX CutiX.

Szczypce-klucz Knipex XS

Szczypce – klucz marki KNIPEX nie trzeba szerzej przedstawiać, to bestseller wśród narzędzi ręcznych, dobrze znany każdemu profesjonaliście. Tym razem w wersji mini, czyli o długości zaledwie 100 milimetrów: szczypce-klucz XS.

Ten mały tytan wykorzystując wysokie przełożenie złącza bezlitośnie chwyta, dociska i przytrzymuje wszystkie elementy. Pomimo małych rozmiarów posiada szeroki zakres prac, dzięki bezstopniowej regulacji szczęk do rozmiaru maks. 21 mm.

Gładkie szczęki, delikatnie chwytają wrażliwe przedmioty i detale z wykończoną powierzchnią, nie rysując ich powierzchni. Precyzyjna 10-stopniowa regulacja umożliwia dosunięcie szczęk i dopasowanie ich do różnych wielkości elementów jedną ręką. Wytrzymałe złącze wsuwkowe zapewnia wysoką stabilność i umożliwia stosowania narzędzia do ciężkich prac w różnorodnych obszarach: hydraulice, mechanice precyzyjnej, modelarstwie czy przy naprawach rowerów i motocykli.

Szczypce-klucz XS, są na tyle małe, że mieszczą się w kieszeni spodni, ale równie skuteczne co zestaw kluczy z mechanizmem zapadkowym.

Chwytające szczypce czołowe Knipex TwinGrip

Szczypce do połączeń ślizgowych Knipex 8202200

Szczypce chwytające czołowe TwinGrip to kolejna nowość marki KNIPEX, która w Polsce będzie dostępna w listopadzie. Elastyczne, poręczne, wytrzymałe – uniwersalne narzędzie, które z łatwością poradzi sobie z zapieczonymi detalami, takimi jak śruby czy wkręty. Wyróżnia je unikalne połączenie: funkcji chwytu od czoła i z boku, złącza wsuwkowego i regulacji przyciskiem.

Przy pierwszym ich użyciu zaskoczy cię maksymalnie skuteczny chwyt przy luzowaniu i dokręcaniu. To zasługa zoptymalizowanej geometrii 2-strefowej szczęki z przeciwstawnymi zębami. Szczypce posiadają duży zakres chwytu dla średnic i rozmiarów klucza od 4 do 22 mm.

Przy pierwszym ich użyciu zaskoczy cię maksymalnie skuteczny chwyt przy luzowaniu i dokręcaniu. To zasługa zoptymalizowanej geometrii 2-strefowej szczęki z przeciwstawnymi zębami. Szczypce posiadają duży zakres chwytu dla średnic i rozmiarów klucza od 4 do 22 mm.

Przednia część szczęki z solidnymi zębami i trzema punktami przyłożenia, służy do chwytania płaskich elementów, natomiast ząbkowana powierzchnia chwytająca wzdłuż osi podłużnej szczypiec służy do chwytania zużytych śrub i wkrętów.

Zaletą szczypiec jest wygodny przycisk umożliwiający pięciostopniową regulację szerokości chwytu bezpośrednio na obrabianym przedmiocie, który po ustawieniu pozycji zostaje zablokowany, co zabezpiecza przed możliwością jego niezamierzonego przestawienia.

Charakterystyczny, smukły kształt szczypiec z niewielką strefą obrotu, ułatwia i przyśpiesza pracę nawet w trudno dostępnych miejscach. Szczypce wykonane są z stali elektrycznej chromowowanadonej, hartowanej olejowo, a zęby dodatkowo hartowane indukcyjnie do ok. 61 HRC.
Dostępne są dwie wersje rękojeści: powlekane antypoślizgowym tworzywem sztucznym (82 01 200) oraz z wielokomponentowymi osłonkami (82 02 200):

Knipex 82 01 200
Knipex 82 02 200
PODZIEL SIĘ
Poprzedni wpisUsuwanie błota z rozdzielnicy po powodzi w Niemczech
Następny wpisStrajk ratowników medycznych
Knipex
Od ponad 130 lat Knipex specjalizuje się w projektowaniu i produkcji profesjonalnych szczypiec. Wąska specjalizacja oraz konsekwentna polityka rozwijania produktów zapewniła firmie pozycję światowego lidera oraz największego producenta profesjonalnych narzędzi szczypcowych. W aktualnej ofercie firmy znajduje się ponad 1200 modeli narzędzi dla różnych zastosowań a roczna produkcja firmy to prawie 15 mln sztuk szczypiec. Są to narzędzia dla elektryków, szczypce precyzyjne do zastosowań w elektronice i telekomunikacji. Szeroką oraz dynamicznie rozwijającą się grupę produktów stanowią także narzędzia do obróbki kabli oraz montażu instalacji fotowoltaicznych (tzw. solarnych). Knipex posiada nowoczesną fabrykę o powierzchni ponad 45.000 m2 w miejscowości Wuppertal. Wszystkie etapy produkcji, począwszy od odkuwania (włącznie z wykonaniem matryc) do pakowania odbywają się w jednym zakładzie. Pozwala to w najwyższym stopniu kontrolować jakość i koordynować cały proces produkcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here