PODZIEL SIĘ

Dynamiczny rozwój sektora fotowoltaiki widoczny jest co najmniej od dwóch lat i zgodnie z przewidywaniami w dalszym ciągu będzie się rozwijać. Coraz więcej Polaków i firm decyduje się na montaż instalacji fotowoltaicznych. O profesjonalność firmy fotowoltaicznej świadczy zarówno najwyższej jakości produkt, jak i usługa, którą oferuje. Zadanie stworzenia mocnego i trwale bezpiecznego połączenia wiąże się również z wysokimi wymaganiami mechanicznymi w zakresie używanych narzędzi. Wysokiej jakości narzędzia specjalne firmy KNIPEX zawsze spełniają te wymagania.

Zestaw narzędzi do fotowoltaiki KNIPEX 97 91 03

Aby zapewnić najwyższą jakość instalacji systemu fotowoltaicznego pod względem technicznym, wymagania dotyczące materiałów instalacji elektrycznej są wysokie. Ważne jest na przykład, aby połączyć kable solarne ze złączami solarnymi za pomocą odpowiednich szczypiec i matryc w taki sposób, aby stworzyć znormalizowane połączenia elektryczne. Zestaw KNIPEX 97 91 03 przeznaczony jest do profesjonalnego montażu złączy MC4.

Wideo z sieci

Zestaw składa się z (od lewej):

  • Nożyce do kabli z certyfikatem VDE 95 16 165 tną np. NYM-J 3 x 1,5 mm lub NYM-J 5 x 2,5 mm oraz wszystkie inne wielożyłowe i drobne kable miedziane i aluminiowe do 50 mm² czysto i bez zgniatania;
  • Szczypce do ściągania izolacji 12 12 12, w zakresie 4; 6; 10 mm2, które zostały opracowane specjalnie do bardzo mocnych i twardych materiałów izolacyjnych kabli solarnych. Dwie pary noży przecinają izolację kabla na całym obwodzie. Aby uzyskać jednolite rezultaty, szczypce wyposażone są w ogranicznik długości, który umożliwia precyzję i powtarzalność;
  • Szczypce do zagniatania Crimp System 97 43 200 A bez matryc.

Zestaw bazowy dodatkowo można uzbroić w matryce do MC4, pozycjoner oraz klucze montażowe.

Wszystkie te narzędzia gwarantują wysoką jakość i powtarzalność obróbki kabli, dzięki czemu instalacja fotowoltaiczna jest bezpieczna. Narzędzia umieszczone są w poręcznej walizce z udaroodpornego tworzywa sztucznego, wypełnionej pianką zabezpieczającą narzędzia przed uszkodzeniem. Niewielkie wymiary walizki (345 × 80 × 280 mm) i jego lekka waga ułatwiają zabranie narzędzi wszędzie tam gdzie są potrzebne, nawet na dach w miejsce montażu fotowoltaiki.

Jak poprawnie zmontować złącza MC4?

Poprawnie przygotowane złącza MC4 gwarantują bezpieczne połączenie paneli solarnych. Przygotowaliśmy dla Państwa filmową instrukcję, w której nasz specjalista Andrzej Sujecki, krok po kroku tłumaczy jak zmontować złącza przy użyciu wyżej wymienionych narzędzi. Film można zobaczyć na naszym kanale YouTube:

Zestawu KNIPEX 97 91 03 można używać również do przygotowywania złączy innego typu, niż MC4. W takim przypadku można skorzystać z zaprojektowanego przez nas plakatu informacyjnego „Narzędzia do fotowoltaiki” i na jego podstawie dobrać odpowiednie elementy do konkretnego złącza.

Plakat do pobrania znajdziecie tutaj: https://agentools.pl/wp-content/uploads/2017/01/plakat-A3_s.pdf

Niezależnie od tego, czy instalujecie system fotowoltaiczny, czy naprawiacie już zamontowany system solarny, precyzyjne narzędzia specjalne firmy KNIPEX do cięcia, ściągania izolacji i zagniatania zapewniają profesjonalny i niezawodny wynik pracy.

Więcej o narzędziach marki KNIPEX dedykowanych branży fotowoltaicznej dowiecie się na stronie producenta: https://www.knipex.com/pl-pl/produkty/fotowoltaika

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here