Szczypce do usuwania izolacji z nożycami do kabli Knipex 13 66 180

Nikt nie zaprzeczy, że przy wyborze firmy, która ma wykonać prace elektroinstalacyjne najważniejszą rzeczą, którą klient bierze pod uwagę jest renoma i umiejętności samego elektryka. Jednak dla jakości wykonywanych usług równie istotne są używane narzędzia, najlepiej sprawdzonych producentów, które pozwolą wykonać zlecenie sprawniej i efektywniej. W takim wypadku warto postawić na niemiecką markę KNIPEX, doskonale znanego na rynku i cenionego producenta narzędzi ręcznych, specjalizującego się w produkcji szczypiec.

Jednym z produkowanych przez KNIPEX narzędzi są szczypce do usuwania izolacji z nożycami do kabli o numerze katalogowym 13 66 180. Szczypce do usuwania izolacji to jedne z podstawowych narzędzi każdego elektryka. Na rynku jest ich wiele, dlaczego więc właśnie ten produkt powinien znaleźć się w `Twojej skrzynce narzędziowej?

Dwie funkcje w jednym narzędziu

KNIPEX StriX oprócz usuwania izolacji, można użyć do cięcia kabli, bez konieczności zmiany narzędzia. Nożyce do kabli przeznaczone są do cięcia przewodów jedno-, wielo- i cienkożyłowych z izolacją z tworzywa sztucznego lub gumy, o średnicy maksymalnej Ø 5,0 mm lub przekroju do 10 mm2. Dzięki temu, że ostrza nożyc są precyzyjnie szlifowane i hartowane indukcyjnie, cięcie kabli miedzianych i aluminiowych (do Ø 15 mm) możliwe jest bez deformowania ich krawędzi. Wszystko przy użyciu niewielkiej siły rąk.

Z kolei usuwanie izolacji z przewodów wymaga dużej precyzji. Dlatego też omawiany produkt wyposażony jest w szereg cech: znacznik długości, wkręt regulujący oraz nakrętkę kontrującą. Stopień wykonany w szczęce narzędzia, pozwala określić odpowiednią długość podczas usuwania izolacji na typowych długościach (11 mm i 16 mm). Wkręt regulujący daje możliwość łatwej regulacji pomiędzy szczękami i dostosowanie ich szerokości do średnicy obrabianego przewodu. Z kolei nakrętka
znajdująca się przy wkręcie zapobiega przypadkowemu przestawieniu i zapewnia precyzyjny ruch szczypiec bez poluzowania.

Produkt występuje w trzech wersjach:

  • 13 62 180 – fosforowane, czarne, z główką polerowaną
  • 13 66 180 – chromowane z rękojeścią izolowaną wg. VDE
  • 13 66 180 T – chromowane z rękojeścią izolowaną wg. VDE i zintegrowanym zaczepem do zamocowania zabezpieczenia przed upadkiem w trakcie pracy

Ergonomiczny kształt, wielokomponentowych nasadek rękojeści zapewnia pewny uchwyt i bezpieczeństwo pracy, a zwarta konstrukcja szczypiec ułatwia pracę w trudno dostępnych miejscach. Narzędzie Knipex „StriX” zbudowane jest ze specjalnej stali narzędziowej o wysokiej jakości, kutej i hartowanej wielostopniowo olejowo.

Poprzedni artykułTaśma izolacyjna Elektrim 1974
Następny artykułBiały montaż na poziomie
Od ponad 130 lat Knipex specjalizuje się w projektowaniu i produkcji profesjonalnych szczypiec. Wąska specjalizacja oraz konsekwentna polityka rozwijania produktów zapewniła firmie pozycję światowego lidera oraz największego producenta profesjonalnych narzędzi szczypcowych. W aktualnej ofercie firmy znajduje się ponad 1200 modeli narzędzi dla różnych zastosowań a roczna produkcja firmy to prawie 15 mln sztuk szczypiec. Są to narzędzia dla elektryków, szczypce precyzyjne do zastosowań w elektronice i telekomunikacji. Szeroką oraz dynamicznie rozwijającą się grupę produktów stanowią także narzędzia do obróbki kabli oraz montażu instalacji fotowoltaicznych (tzw. solarnych). Knipex posiada nowoczesną fabrykę o powierzchni ponad 45.000 m2 w miejscowości Wuppertal. Wszystkie etapy produkcji, począwszy od odkuwania (włącznie z wykonaniem matryc) do pakowania odbywają się w jednym zakładzie. Pozwala to w najwyższym stopniu kontrolować jakość i koordynować cały proces produkcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj