Marka Knipex od ponad 130 lat pracuje na miano najlepszego producenta szczypiec. Dzięki nowym pomysłom, nowoczesnej technologii produkcji i wysokiej jakości wykonania cieszy się najwyższym zaufaniem wśród klientów i użytkowników na całym świecie. Szczypce Knipex 97 78 180 to kolejne potwierdzenie wysokiej klasy produktów tej marki.

Bez narzędzi do zagniatania tulejek trudno poprawnie wykonać połączenie tulejki z przewodem. To jedno z podstawowych narzędzi w pracy elektryka. Firma Knipex posiada w swojej ofercie różnego rodzaju narzędzia do wykonania tej czynności.

Jednym z nich są szczypce Knipex 97 78 180. Szczypce te służą do zagniatania tulejek kablowych wg normy DIN 46228 część 1 + 4.

Dzięki główce z 9 wyjątkowo głębokim profilami ze stożkowymi powierzchniami bocznymi można zagniatać tulejki bez kołnierza w zakresie od 0,25 do 16 mm².  Półokrągły profil zagniatający zapewnia bezpieczne połączenie między tulejką i przewodem, minimalizując ryzyko uszkodzenia przewodu. Lekka i zwarta konstrukcja zwiększa komfort pracy, a dzięki udoskonalonemu przełożeniu szczypce wymagają użycia o 30% mniej siły podczas zagniatania. O wytrzymałości szczypiec decyduje stal z jakiej jest wykonana, a mianowicie stal narzędziowa, kuta i hartowana olejowo.

Użytkownik ma do wyboru dwie wersje rękojeści: z powlekanego tworzywa sztucznego (97 71 180) lub z nasadkami wielkomponentowymi (97 72 180). Szczypce występują również w wersji izolowanej według VDE (97 78 180).

Dzięki szerokiej ofercie produktowej Knipex możesz wybrać narzędzia dopasowane do Twoich potrzeb, które nie tylko dobrze wykonają swoje zadanie, ale świetnie leżą w dłoni i okazują się niezastąpionym kompanem w Twojej pracy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj