Elektryk testujący aparaturę podczas oględzin instalacji elektrycznej

Podczas budowy domu z pewnością będziemy potrzebować odpowiedniego elektryka. Przyda się on także, kiedy będziemy mieli awarię instalacji elektrycznej w domu, przez co powstanie zwarcie, które pozbawi mieszkania prądu. Warto zwrócić uwagę na kilka szczegółów, gdy go wybieramy.

Na jakie aspekty zwrócić uwagę, aby zatrudnić dobrego elektryka?

Najprościej jest korzystać z usług elektryka, którego chwalą inne osoby. Wiedza osób, u których fachowiec pracował, pozwala oszacować prezentowane umiejętności. Tego typu specjalista, który na co dzień pracuje z prądem, powinien dbać o swoje, ale także bezpieczeństwo innych ludzi. Musi on mieć odpowiednie uprawnienia, które muszą być aktualne. Dzięki temu, będzie mógł on wykonywać instalacje elektryczne, dokonywać szczegółowych pomiarów związanych z prądem, oraz modyfikacje, które po wdrożeniu nie zniszczą konfiguracji. W przypadku, kiedy nie będzie on posiadał uprawnień – nie będzie mógł wpisać swoich uwag do dziennika budowy, przez co będzie spory problem z załatwieniem formalności z dostawcą prądu.

Wysokiej klasy fachowiec nie powinien mieć żadnych problemów z wykonaniem instalacji, zgodnie ze sztuką budowlaną. Elektryk, którego zatrudnimy, powinien również chcieć nam pomóc w załatwieniu wszelkich formalności w zakładzie energetycznym, aby ten cały proces przebiegł jak najszybciej. Po wykonaniu u nas instalacji, powinien on dokonać również jej odbioru. Dzięki temu, będzie możliwość podpisania umowę z dostawcą prądu. Część tego typu specjalistów przedstawi nam także wstępny kosztorys – będzie wiadomo, na jaki wydatek musimy się przygotować. W przypadku, gdy elektryk zobaczy nasz plan instalacji elektrycznej i nie będzie miał żadnych pytań – jest to sygnał ostrzegawczy dla nas, wtedy lepiej z takim fachowcem nie współpracować. Można takiej sytuacji uniknąć poprzez sprawdzenie portfolio interesującego nas specjalisty. Warto skorzystać z usług portali oferujących możliwość znalezienia elektryka, takich jak https://www.oferteo.pl/elektrycy.

Dobry specjalista zapyta nas o to, czym będziemy ogrzewać dom i z jakiego źródła będziemy pobierać wodę. Powinien nas także spytać o liczbę urządzeń AGD, jakie będziemy posiadać w domu, oraz jaką będą mieć moc. Dzięki naszym odpowiedziom ustali naszą przyłączeniową moc, dzięki temu nie będziemy przepłacać za rachunki za energię. Dobry elektryk zawsze zapyta o wiele szczegółów – rozmieści on całą instalację zgodnie z naszymi oczekiwaniami. 

W jaki sposób znaleźć dobrego elektryka?

Tak jak zostało wcześniej wspomniane, najlepiej wziąć elektryka z polecenia, który dobrze wykonał swoją pracę u naszych znajomych i rodziny. Bardzo ważną kwestią, o której nie należy zapominać przy jego wyborze jest to, że powinno nam się dobrze z nim współpracować – cechą dobrego specjalisty jest słuchanie potrzeb klienta. Trzeba pamiętać, że najlepiej zrealizowana usługa zawsze jest związana z dobrym zrozumieniem się przez obie strony.

Dobrego elektryka można znaleźć również za pomocą portali Internetowych, które skupiają się na danej specjalności. Przykładowo, na stronie https://www.oferteo.pl/elektrycy/gdansk możemy znaleźć specjalistów, którzy z chęcią wykonają usługę związaną z elektryką. Warto przed zleceniem konkretnych zadań zapoznać się z opiniami innych ludzi, którzy mieli do czynienia z danym fachowcem. W przypadku posiadanego zlecenia, możemy umieścić ogłoszenie na daną usługę na stronie https://www.ekspertbudowlany.pl/zlecenia/elektryczne. Możemy być wtedy pewni, że znajdziemy elektryka, który spełni nasze oczekiwania.

Poprzedni artykułKolizja ze słupem
Następny artykułGwałt na BHP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj