Jeżeli potrzebujesz przewód z zaciśniętą końcówką lub tulejką, przewód serwo przeznaczony do ruchomych aplikacji lub gotową do zamontowania prowadnicę łańcuchową to Ölflex® Connect jest idealnym rozwiązaniem spełniającym Twoje wymagania.

Przewody Serwo – wiązki elektryczne

Potrzeba precyzyjności i elastyczności sprawiła, że obecnie w automatyce przemysłowej różnych branż gospodarki na popularności zyskały serwonapędy – precyzyjne układy pozycjonowania osi, często niewielkich rozmiarów, składające się z silnika elektrycznego, sterownika oraz enkodera lub resolwera. Zasada działania opiera się na komunikacji pomiędzy tymi trzema elementami. Sterownik, po wprowadzeniu przez użytkownika informacji wejściowych przesyła je do silnika elektrycznego, który jako element wykonawczy ma za zadanie zmienić pozycję osi zgodnie z zadanymi parametrami: może być to prędkość, kąt obrotu, przyspieszenie itd. Informację zwrotną odnośnie wykonanego ruchu wykrywa i przekazuje z powrotem do sterownika enkoder (lub resolwer). Całość układu pracuje w pętli sprzężenia zwrotnego. Serwonapędy są cenione przez użytkowników nie tylko ze względu na łatwość zaprogramowania i szerokie możliwości zastosowań, ale również za precyzję i pewność działania w warunkach narażonych na zakłócenia zewnętrzne. Aby było to możliwe, do zasilania i komunikacji pomiędzy poszczególnymi elementami należy wykorzystywać odpowiednie serwoprzewody.

Serwoprzewody są to gotowe wiązki elektryczne składające się z ekranowanego przewodu o odpowiednim przekroju i złącza kompatybilnego z danym podzespołem. Firma LAPP bazując na swoim wieloletnim doświadczeniu w produkcji przewodów elektrycznych, poszła krok dalej i oferuje również gotowe wiązki elektryczne, w tym przewody konfekcjonowane do serwonapędów wiodących producentów. Lapp jako producent wiązek spełniamy wszelkie normy przemysłowe dla napędów i maszyn przemysłowych SIEMENS®, LENZE®, Rockwell®, SEW® i wielu innych. Nic więc nie stoi na przeszkodzie, aby zapewnić optymalne połączenie pomiędzy sterownikiem a serwosilnikiem.

Przewody konfekcjonowane

Firma Lapp Kabel posiada szeroki asortyment przewodów, złączy przemysłowych i akcesoriów, co pozwala nam sprostać wymaganiom naszych Klientów i sprawnie dostosować się do konkretnych potrzeb – od działań doraźnych po projekty długoterminowe. Współpracując z Lapp Kabel masz dostęp do najnowocześniejszych zakładów montażowych na całym świecie.

 • Mniej wysiłku
  Zmniejszone nakłady administracyjne i koszty ogólne
 • Zwiększona wydajność
  Mniejsza liczba dostawców oznacza uproszczone zakupy, proces jakości i magazynowania
 • Oszczędności
  Zmniejszone koszty utrzymania zapasów wielu komponentów, obniżenie kosztów złomowania oraz stanów magazynowych

Trzy klasy wydajności

 • linia podstawowa – basic line
 • linia zasadnicza – core line
 • linia rozszerzona – extended line

Będąc producentem wiązek firma LAPP zdaje sobie sprawę z różnych warunków, w jakich przyjdzie pracować wiązkom kablowym zawierającym serwoprzewody, dlatego stworzyliśmy trzy linie produktowe przewodów konfekcjonowanych. Od ekonomicznego rozwiązania basic line do zastosowań w łagodnych warunkach środowiskowych, poprzez specjalnie zaprojektowaną linię core line do dynamicznych zastosowań, aż do naszej wysoce dynamicznej extended line. Niezależnie od wyboru, wszystkie nasze przewody konfekcjonowane są sprawdzane w laboratorium firmowym, aby zapewnić maksymalną jakość i bezpieczeństwo.

Korzyści ÖLFLEX® CONNECT

Szeroki wybór zaprojektowanych przez nas przewodów, złączy i akcesoriów pozwala nam sprostać wymaganiom i sprawnie dostosować się do Państwa potrzeb – od działań doraźnych, po projekty długoterminowe. Firma LAPP dysponuje najnowocześniejszymi zakładami montażowymi na całym świecie.

 • Brak wydatków inwestycyjnych
  Nie muszą Państwo inwestować we własne środki produkcji, tylko wykorzystać nasze najnowocześniejsze urządzenia i narzędzia.
 • Niższe koszty operacyjne
  Korzyści płynące z uproszczonej bazy dostawców. Firma LAPP skompletuje dla Państwa wszystkie komponenty. Otrzymacie je z jednego źródła.
 • Ograniczone magazynowanie
  Nie muszą Państwo magazynować złączy, przewodów i węży. Odpada problem złomu, czy utylizacji odpadów z obróbki.
 • Najlepsza skalowalność
  Dzięki LAPP mogą Państwo błyskawicznie zareagować na zwiększone zapotrzebowanie.
 • Specjalistyczna wiedza techniczna
  Korzystają Państwo z wiedzy naszych specjalistów dotyczącej technologii okablowania.

Konfiguratory online

Dzięki konfiguratorom online ÖLFLEX® CONNECT możesz w prosty sposób dobrać odpowiednie przewody, akcesoria kablowe lub prowadnice łańcuchowe do swoich zastosowań. Za pomocą kilku kliknięć wyślesz zapytanie lub zamówienie bezpośrednio do firmy LAPP.

Niezależnie od tego, czy jest to konfigurator, czy wyszukiwarka przewodów – tutaj znajdziesz odpowiednie narzędzie, które pozwoli dobrać produkty do Twoich wymagań:

Wyszukiwarka przewodów konfekcjonowanych
Na podstawie różnych kryteriów szybko i prosto można znaleźć odpowiedni przewód.

Konfigurator przewodów serwo LAPP
LAPP oferuje najszybszy sposób na znalezienie odpowiedniej wiązki serwo.

Konfigurator prowadnic łańcuchowych
Zaprojektuj własną prowadnicę łańcuchową.

Prowadnice formularz zamówieniowy
Wyślij szybko i łatwo zapytanie o prowadnicę łańcuchową. Pytaj zarówno o samą prowadnicę, jak również o prowadnicę wyposażoną w przewody.