Szczypce Knipex 3w1 NexStrip 1272190

3 w 1, plus ustawianie siły nacisku podczas odcinania izolacji, ogranicznik głębokości idealny dla powtarzalnych elementów, wymuszony docisk podczas zagniatania na całej długości tulejki. Prawda, że jest OK? Po szczegóły zapraszamy poniżej.

Szczypce wielofunkcyjne dla elektryków znamy już od kilkunastu lat. Ale z roku na rok są to narzędzia skuteczniejsze, lepiej dopasowane do profesjonalnych potrzeb użytkowników. Również w 2022 roku KNIPEX przedstawia zmodernizowane szczypce 3 w 1 NexStrip 1272190.

To narzędzie ma 190 mm długości, dobrze leży w dłoni i nie zabiera wiele miejsca w skrzynce narzędziowej lub kieszeni. A teraz najważniejsze, czyli zakres pracy:

  • cięcie do 10 mm2 (AWG 8)
  • ściąganie izolacji od 0,03 do 10 mm2 (AWG 32 – 8)
  • zagniatanie tulejek kablowych 0,25 – 4 mm2
  • zagniatanie podwójnych tulejek kablowych 2 x 2,5 mm2

Miejsce cięcie przewodów, kabli usytuowano w dolnej części narzędzia, tam gdzie można na nie oddziaływać największą siłą. Ostrza do cięcia w kształcie fragmentu łuku przytrzymują przecinany kabel, zapobiegają wysunięciu się go, a następnie precyzyjnie tną. Czyste cięcie uzyskamy dla przewodów o przekroju do 10 mm².

Zdejmowanie izolacji

NexStrip gwarantuje precyzyjne, łatwe i powtarzalne ściągnięcie izolacji dzięki kilku elementom. Po pierwsze można ustawić żądany zakres cięcia, a blokada będzie za każdym razem lokować kolejny kabel w takim samym położeniu. Ściągacz izolacji ma prostą podziałkę z suwakiem, do ustawienia długości cięcia, czyli dostosowanie długość odizolowanych żył do tulejek, nasadek itp. które potem będą zaciskane.

Po drugie można ustawić siłę cięcia. To istotna funkcja (czerwony suwak w górnej części obudowy), zwłaszcza dla przewodów o bardzo małych przekrojach – chroni je przed przecięciem. Przydaje się również podczas pracy w rożnych temperaturach. Twarda izolacja, w zimnych pomieszczeniach, wymaga większej siły działania niż miękka, obrabiana w cieplejszej atmosferze. Także dla obróbki specjalnych materiałów izolacyjnych ta funkcja będzie przydatna. Po trzecie, podczas obcinania izolacji, dwa szerokie, okute fragmenty rękojeści przytrzymują kabel mocno, tak by się nie ślizgał. Ostrza nadcinają izolację i przesuwają się do tylu, odciągając wycięty fragment z pierwotnego położenia.

Zagniatanie

Podczas zagniatania narzędzie pracuje na całej długości tulejki tworząc kilka obszarów zacisku. Powstaje równomiernie płaski, czworokątny profil zagniatający. Tak więc tulejka jest ściśnięta nie tylko na brzegach, ale na całej długości i bardzo solidnie połączona z żyłami. Narzędzie bez problemu ściska nawet tuleje szerokie, łączące bliźniacze kable 2×2,5 mm2. Pracuje w zakresie od 0,25 do 4 mm2 zgodnie z DIN 46228 część 1 + 4. Blokada wymuszona zawsze zapewnia optymalny docisk podczas zagniatania. NexStrip dopasowuje się do potrzeb użytkownika i do kabli. Jest samonastawne w zakresie 0,25 – 4 mm² / 2 x 2,5 mm² i można dokonać szybkich zmian pomiędzy różnymi rozmiarami.

Udogodnienia


Po jednej stronie główki widnieją oznaczenia metryczne. Jeśli pracujemy w systemie imperialnym, brytyjskim, nie trzeba niczego przeliczać, wystarczy obrócić narzędzie o 180 stopni i po drugiej stronie skorzystać z oznaczeń w calach.

By pracę uczynić bezpieczną rękojeści wykonano z dwukomponentowego tworzywa zapobiegającego ślizganiu się dłoni. Aby NexStrip przetrwał trudne warunki na placach budów i „ostre” towarzystwo w skrzynce narzędziowej, obudowę wykonano z wysokiej jakości tworzywa sztucznego wzmocnionego włóknem szklanym. Jest trwała i odporna na typowe uszkodzenia.

A gdy uznamy, że to cenne narzędzie i chcemy by każdy wiedział, że jest naszym ulubieńcem można je podpisać na wewnętrznej, czerwonej stronie rękojeści. Ergonomiczny kształt górnej rączki umożliwia ułożenie kciuka w sposób gwarantujący najlepszy, najsilniejszy docisk. Dolna rękojeść jest na tyle duża, że cztery palce leżą na niej swobodnie i wydajnie pracują. A tuż obok znajduje się oczko do zamontowania systemu Tethered Tools KNIPEX – zapobiegającemu wypadnięciu i zagubieniu narzędzi.

Poprzedni artykułNowy typ przewodu
Następny artykułPermanentne uziemienie
Od ponad 130 lat Knipex specjalizuje się w projektowaniu i produkcji profesjonalnych szczypiec. Wąska specjalizacja oraz konsekwentna polityka rozwijania produktów zapewniła firmie pozycję światowego lidera oraz największego producenta profesjonalnych narzędzi szczypcowych. W aktualnej ofercie firmy znajduje się ponad 1200 modeli narzędzi dla różnych zastosowań a roczna produkcja firmy to prawie 15 mln sztuk szczypiec. Są to narzędzia dla elektryków, szczypce precyzyjne do zastosowań w elektronice i telekomunikacji. Szeroką oraz dynamicznie rozwijającą się grupę produktów stanowią także narzędzia do obróbki kabli oraz montażu instalacji fotowoltaicznych (tzw. solarnych). Knipex posiada nowoczesną fabrykę o powierzchni ponad 45.000 m2 w miejscowości Wuppertal. Wszystkie etapy produkcji, począwszy od odkuwania (włącznie z wykonaniem matryc) do pakowania odbywają się w jednym zakładzie. Pozwala to w najwyższym stopniu kontrolować jakość i koordynować cały proces produkcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj