W komunikacji przemysłowej wszystkie podzespoły muszą być ze sobą kompatybilne i idealnie dopasowane. Integrując je z procesami automatyzacji naszych klientów, jesteśmy nieustannie stawiani przed wyzwaniem opracowania innowacyjnych rozwiązań. Z naszymi produktami PROFINET oferujemy rozwiązania dla wydajnych, bezpiecznych i elastycznych sieci przeznaczonych dla prawie każdej branży i aplikacji.

PROFINET jest wiodącym otwartym standardem Ethernetu przemysłowego w Europie dla wszystkich obszarów technologii automatyki przemysłowej. Ten rodzaj systemu komunikacji umożliwia wymianę danych w czasie rzeczywistym pomiędzy urządzeniami kontrolującymi, a urządzeniami pracującymi na obiekcie i wykorzystującymi przemysłowy Ethernet. PROFINET jest następcą PROFIBUS, protokołu fieldbus, standaryzowanego przez organizację użytkowników PROFIBUS & PROFINET International (PI). Firma LAPP aktywnie uczestniczy w pracach nad rozwojem PROFINET.

Wariant RT (Real Time) PROFINET umożliwia urządzeniom kontrolującym i urządzeniom pracującym na obiekcie komunikację w czasie rzeczywistym. Aby tego dokonać, nie trzeba tworzyć dodatkowych elementów sieci. Czasy cyklu wymiany danych bez synchronizacji zegara wynoszą ok. 10 milisekund. Wariant RT jest wykorzystywany na przykład w zdalnych systemach I/O.

W przypadku specjalnych aplikacji wymagających synchronizacji zegara, np. podczas synchronizacji serwonapędów, niezbędne jest zastosowanie izochronicznej komunikacji pomiędzy urządzeniem kontrolującym, a urządzeniem pracującym na obiekcie. Musi być ona  zgodna z wariantem IRT (Isochronous Real Time) PROFINET. Sieci IRT nakładają dodatkowe wymagania na sprzęt, a standardowe przełączniki Ethernet nie są już dozwolone. Czasy cyklu wymiany danych są mniejsze niż 1 milisekunda.

Więcej o naszych produktach można dowiedzieć się tutaj: https://cutt.ly/aMCv5gF

Poprzedni artykułCiekawe zjawisko opisane przez Przemysłowo-Handlowy Kurjer Sosnowiecki (1902)
Następny artykułElektromonter na linii przesyłowej podczas śnieżycy w Chinach
Producent przewodów elektrycznych LAPP to jeden z głównych producentów kabli i akcesoriów kablowych na świecie. W 1957 roku, założyciel firmy, Oskar Lapp wyprodukował pierwsze przewody sterownicze i kable elektryczne na świecie, na skalę przemysłową i nadał im nazwę ÖLFLEX®. Dzisiaj przewody oraz akcesoria kablowe firmy LAPP sprawdzają się w zastosowaniach inżynierii mechanicznej, przemyśle samochodowym, technologiach pomiarowych i kontrolnych, w instalacjach zasilających i wielu innych. Produkcja wyrobów jest prowadzona głównie w 17 własnych zakładach przemysłowych umiejscowionych w Europie, Ameryce i Azji. Rezultatem jest ponad 40.000 różnych standardowych produktów gotowych do odbioru z magazynów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj