Efektywne oświetlenie obszaru roboczego jest jednym z filarów solidnie i skutecznie wykonanej pracy. Od lat pomagają w tym produkty oświetleniowe marki SCANGRIP. Niedawno pojawiło się na rynku kilka nowości i kilka ulepszeń.

SCANGRIP CONECTOR
PODŁĄCZ LAMPĘ DO POSIADANEGO JUŻ AKUMULATORA I PRACUJ WYDAJNIEJ

SCANGRIP – producent innowacyjnego oświetlenia dla  profesjonalistów, stworzył wyjątkowe rozwiązanie, łącząc świat akumulatorów do elektronarzędzi z funkcjonalnym świetleniem miejsc roboczych. SCANGRIP pracował unikalny adapter dla własnych lamp, tak by można je było łączyć z akumulatorami, których już używamy do osobistych elektronarzędzi.

Powstał connector dla akumulatorów 18V aż 16 marek elektronarzędzi. Każdy adapter  ma swój własny numer katalogowy i jest zaprojektowany tak, by pasował do danej marki.

Po prostu zamontuj SCANGRIP CONNECTOR na lampie roboczej, podłącz akumulator i jesteś gotowy do pracy. Connector jest wyposażony w system bezpieczeństwa, który zapewnia automatyczną ochronę przed rozładowaniem i przeciążeniem oraz kontrolę temperatury.

Adaptery CONNECTOR SCANGRIP posiadają aprobatę TÜV Rheinland, ważą zaledwie 11 g i aktualnie kosztują około 10 euro.

SCANGRIP CONECTORY są kompatybilne z akumulatorami marek:

BERNER – BOSCH – BOSCH GREEN – DEWALT – EINHELL – FEIN – FESTOO-FLEX – HAZET – HIKOKI – INGERSOLL – MAKITA – METABO – MILWAUKEE – RIDGID – SNAP ON – WÜRTH.

VEGA CONNECT

NAŚWIETLACZE do 4000 LUMENÓW ZASILANE Z AKUMULATORA 18V

SCANGRIP wprowadził w 2022 roku na rynek dwie nowe lampy:

  • VEGA 4 CONNECT – 2000/4000 lumenów (03.6104 C)
  • VEGA 2 CONNECT – 1000/2000 lumenów (03.6106 C)

Lampy VEGA  CONNECT to kompaktowe i poręczne naświetlacze LED przeznaczone dla profesjonalnego użytkownika. Mocne diody LED zapewniają rozproszone i przyjemne, nieoślepiające, równomierne światło robocze. 

Idealnie sprawdzają się podczas prac malarskich i instalacyjnych. VEGA CONNECT posiada 2 poziomy mocy światła (50-100%), co umożliwia dostosowanie oświetlenia do aktualnie wykonywanej pracy.

Solidna obudowa lamp VEGA  CONNECT jest wykonana z bardzo odpornego na wstrząsy tworzywa sztucznego. Ma klasę IP54 wodoodporności. Ponieważ diody LED nie wytwarzają dużo ciepła, nie ma zagrożenia pożarowego podczas korzystania z naświetlacza.

Lampy VEGA CONNECT są kompatybilne z systemem akumulatorów METABO/CAS 18V 5,2 Ah oraz wszystkimi innymi akumulatorami 18V wiodących marek elektronarzędzi za pomocą złącza SCANGRIP CONNECTOR. Dodatkowo akcesorium SCANGRIP POWER SUPPLY (03.6123C) może służyć do bezpośredniego zasilania lampy. Lampy VEGA CONNECT wyposażone są w zintegrowany uchwyt do przenoszenia oraz statyw, dzięki czemu bardzo wygodnie i łatwo można ustawić lampę tam, gdzie jest potrzebna.

AREA CONNECT- ŚWIECI NA OKRĄGŁO 360°

LAMPY STEROWANE MOBILNIE DZIĘKI BLUETOOTH

Oto kolejna nowość od SCANGRIP. Dwa modele lamp oświetlających wkoło całą przestrzeń roboczą.

  • AREA 10 CONNECT 500-10000 lumenów (03.6103C)
  • AREA  6 CONNECT 3000-6000 lumenów (03.6108C)

Lampy  AREA CONNECT emitują rozproszone i równomierne światło o mocy do 10 000 lumenów, w zależności od wybranego modelu. Tworzą idealne stanowisko robocze dla profesjonalnego użytkownika, który wymaga mocnego i wydajnego oświetlenia całej przestrzeni, bez konieczności przestawiania źródła światła. Doskonale sprawdzają się podczas wszelakich prac naprawczych, malarskich czy budowlanych.

W zależności od potrzeb można zmieniać obszar oświetlany  z 360° na 180°. Wbudowana funkcja ściemniania umożliwia regulację mocy światła na pięciu różnych poziomach. Lampami AREA CONNECT można sterować poprzez urządzenia mobilne, dzięki złączu Bluetooth. Pyłoszczelna i wodoodporna obudowa (IP65) sprawdza się w trudnych, budowlanych warunkach pracy.  Lampa AREA 10 CONNECT ma wbudowany power bank z gniazdem USB do ładowania urządzeń mobilnych.

Kompaktowa konstrukcja z uchwytem do przenoszenia sprawia, że lampy AREA CONNECT są  poręczne i łatwe do przemieszczania.  Są również dostarczane z hakiem do elastycznego pozycjonowania i mogą być montowany bezpośrednio na statywie SCANGRIP.

Oczywiście od 2022 roku lampy AREA CONNECT są kompatybilne nie tylko z systemem akumulatorów METABO / CAS 12V 4,0 Ah – 18V 5,2 Ah, ale również z wszystkimi innymi akumulatorami 18 V wiodących marek elektronarzędzi za pomocą złącza SCANGRIP CONNECTOR.  Lampa AREA 10 CONNECT  ma wbudowany zapasowy, awaryjny akumulator, który zapewnia 50 dodatkowych minut o świetlenia o mocy  1000 lumenów.

LAMPA NOVA 4K C+R  i NOVA 6K C+R

WYJĄTKOWE NAŚWIETLACZE 4000 lub 6000 LUMENÓW Z PODWÓJNYM SYSTEMEM ZASILANIA

  • NOVA 4K C+R  400-4000 lumenów (03.5441)
  • NOVA 6K C+R 600-6000 lumenów (03.5443)

Lampy z serii NOVA, wykorzystując najnowszą technologię LED, emitują intensywny strumień świetlny o mocy zależnej od wybranego modelu. Od 2022 roku są dostępne na rynku dwa nowe warianty NOVA COB LED o maksymalnym strumieniu światła 4000 lub 6000 lumenów. Mówimy o maksymalnym strumieniu, ponieważ mają wbudowaną funkcja ściemniania światła, umożliwiającą swobodną regulację na pięciu różnych poziomach. Lampy z serii NOVA mają wartość CRI zbliżoną do światła dziennego. Od 2022 roku NOVA 4K C+R oraz NOVA 6K C+R mogą być zasilane z kabla sieciowego o długości 5 metrów lub z akumulatora.

Mogą też pracować podczas ładowania. Ten podwójny system  zapewnia dużą elastyczność i nieograniczone możliwości zastosowania w każdym środowisku pracy.

Lampy LED NOVA są cenione ponieważ mogą pracować w trudnych warunkach na placach budów, wewnątrz i na zewnątrz budynków. Ich obudowy wykonano z wytrzymałego, odlewanego ciśnieniowo aluminium. Dzięki temu są odporne na uderzenia, wstrząsy i wibracje. Są całkowicie wodoszczelne, pyłoszczelne i odporne na upadki. Lampę można z łatwością przenosić, mimo potężnej mocy oświetleniowej waży zaledwie nieco ponad 2 kg. Elastyczny wspornik ułatwia ustawienie lampy, tak by uzyskać optymalny kąt oświetlenia. Uchwyt przeznaczony jest do bezpośredniego montażu na statywie SCANGRIP TRIPOD. Lampy NOVA są również wyposażone w wyświetlacz pojemności baterii i poziomu strumienia świetlnego.

Akcesorium SCANGRIP DIFFUSER  rozprowadza i zmiękcza światło, unikając twardych cieni. Pozwala na jeszcze lepsze dostosowanie oświetlenia do konkretnego zadania.  Montaż osłony na lampie SCANGRIP jest łatwy i bezpieczny.

Więcej o serii Scangrip CONNECT już niebawem. Zapraszamy na stronę producenta: https://www.scangrip.com/en-gb/products/connect

www SCANGRIP: https://www.scangrip.com
Facebook SCANGRIP: https://www.facebook.com/scangrip
Instagram SCANGRIP: https://www.instagram.com/scangrip_official/
Youtube SCANGRIP: https://www.youtube.com/user/SCANGRIP
Oficjalny przedstawiciel marki SCANGRIP w Polsce: http://agentools.pl
Sprawdź GDZIE KUPIĆ produkty SCANGRIP? http://agentools.pl/gdzie-kupic/

Poprzedni artykułNowy pomocnik z Boston Dynamics
Następny artykułSkrętka zaciskowa neutralna
Od ponad 130 lat Knipex specjalizuje się w projektowaniu i produkcji profesjonalnych szczypiec. Wąska specjalizacja oraz konsekwentna polityka rozwijania produktów zapewniła firmie pozycję światowego lidera oraz największego producenta profesjonalnych narzędzi szczypcowych. W aktualnej ofercie firmy znajduje się ponad 1200 modeli narzędzi dla różnych zastosowań a roczna produkcja firmy to prawie 15 mln sztuk szczypiec. Są to narzędzia dla elektryków, szczypce precyzyjne do zastosowań w elektronice i telekomunikacji. Szeroką oraz dynamicznie rozwijającą się grupę produktów stanowią także narzędzia do obróbki kabli oraz montażu instalacji fotowoltaicznych (tzw. solarnych). Knipex posiada nowoczesną fabrykę o powierzchni ponad 45.000 m2 w miejscowości Wuppertal. Wszystkie etapy produkcji, począwszy od odkuwania (włącznie z wykonaniem matryc) do pakowania odbywają się w jednym zakładzie. Pozwala to w najwyższym stopniu kontrolować jakość i koordynować cały proces produkcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj