30 marca 2023 r. firma Loxone Poland uruchomiła w Warszawie swoje nowe biuro i Showroom dla klientów. Uroczyste otwarcie inwestycji o wartości około 13 mln zł zorganizowano w obecności partnerów producenta i instalatorów z całej Polski.

Do tej pory Loxone Poland długoterminowo wynajmował lokal w Bytomiu, który służył firmie jako wielofunkcyjny budynek do celów biurowych, demonstracji systemu LOXONE i szkolenia nowych instalatorów. Kiedy ta przestrzeń okazała się niewystarczająca zdecydowano o przeniesieniu siedziby do Warszawy. Nie oznacza to jednak końca śląskiego oddziału Loxone – nadal będzie działał i rozwijał działalność na południu Polski.

W warszawskim biurze zatrudnienie znajdzie 40 nowych pracowników. Tym samym Grupa LOXONE znacznie zwiększa swoje zaangażowanie na polskim rynku automatyki budynkowej.

Nowe biuro zlokalizowano na warszawskim Okęciu przy ul. 17 Styczna 70. Bliskość lotniska i głównych dróg dojazdowych ma ułatwić odwiedziny przyszłym gościom i partnerom Loxone w Polsce.

Do stworzenia projektu Showroomu w Warszawie zaangażowano pracownię architektoniczną ARKFORM, która odpowiada również za projekt Loxone Campus w Austrii przy głównej siedzibie Grupy LOXONE. Architekci byli odpowiedzialni za zaprojektowanie całej przestrzeni warszawskiego biura w tym samym nowoczesnym stylu.

Dwupiętrowy obiekt o powierzchni 680 m2 posiada salę szkoleniową, cztery showroomy cyfrowe oraz strefę Showhome.

W showroomach nie zabraknie również produktów audio od quadral, które pomogą zademonstrować możliwości Audioservera w połączeniu z odpowiednimi kolumnami głośnikowymi. Wszyscy przyszli goście mogą spodziewać się atrakcyjnego pokazu możliwości inteligentnej automatyzacji i sterowania takimi funkcjami jak kolorowe oświetlenie, strefowe ogrzewanie, multiroom audio, inteligentne zabezpieczenia, kontrola dostępu, wykrywanie wycieków wody, żaluzje i wiele więcej. Wszystko to w ramach interaktywnej projekcji filmu.

Na drugim piętrze znajduje się pomieszczenie stworzone z myślą o nowych instalatorach biorących udział w szkoleniu podstawowym, ale także dla obecnych Partnerów Loxone odwiedzających firmę w ramach corocznego szkolenia aktualizacyjnego, master i aktualnych wydarzeń. Przestrzeń jest zaprojektowana tak, aby pomieścić co najmniej 16 uczestników z kompletną ścianką szkoleniową dla każdej osoby. O odpowiednie warunki sprzyjające koncentracji zadbają czujniki klimatu pomieszczenia Loxone oraz wentylacja zintegrowana z systemem Loxone. Sala posiada swój własny balkon oraz magazyn, który pomieści wszystkie materiały szkoleniowe.

Z kolei na dachu obiektu przy ul. 17 Styczna na warszawskim Okęciu zlokalizowano instalację fotowoltaiczną o mocy 17 kW. Do dyspozycji gości i pracowników są też dwie ładowarki dla samochodów elektrycznych.

Umów się na zwiedzanie warszawskiego Showroomu i sprawdź nowy standard sterowania domem i budynkami LOXONE:
https://www.loxone.com/plpl/inteligentny-dom/prezentacja/showroom-warszawa/