„Zielony maj” to już trzecia edycja cyklicznej akcji organizowanej przez sieć hurtowni elektrotechnicznych Alfa Elektro razem z kilkoma dostawcami. Wykorzystując swoje doświadczenie, dostarczane rozwiązania i dobrą znajomość rynku wspólnie promowali oni działania służące ochronie klimatu.

Alfa Elektro zaprosiła do majowej akcji dostawców, którzy w swojej pracy troszczą się o środowisko naturalne: Eaton, Emiter, NKT, PCE, Philips oraz Schneider Electric. Grupa tych siedmiu firm wspólnie promowała potrzebę ograniczania ilości odpadów i zmniejszania zużycia prądu, a tym samym redukcji śladu węglowego.

Wymiana oświetlenia na LED = szybkie oszczędności

Akcja „Zielony maj” skupiała się na czterech celach. Pierwszym z nich było ograniczanie zużycia prądu, ze szczególnym naciskiem na korzyści płynące z wymiany oświetlenia tradycyjnego na ledowe. Konwersja oświetlenia pozwala w krótkim czasie zmniejszyć zużycie prądu nawet o 60 procent. Alfa Elektro dała w tym względzie przykład wymieniając oświetlenie na LEDowe we wszystkich swoich lokalizacjach w Polsce. Partnerem ledyfikacji był sprawdzony producent i dostawca oświetlenia – marka Philips.

Kolejnym ważnym celem akcji było promowanie „zielonych” produktów i usług, czyli takich, które przyczyniają się do obniżenia śladu węglowego. Alfa Elektro nie tylko zachęca do wyboru produktów z tej grupy, ale sama także realizuje kilka dużych projektów. Między innymi w centrali spółki i kilku oddziałach powstały instalacje fotowoltaiczne.

Miód za używane kartony

Trzecim celem akcji „Zielony maj” było zachęcanie do redukcji zużycia opakowań w duchu Zero Waste. Alfa Elektro wdrożyła już szereg rozwiązań, np. ponowne, wielokrotne wykorzystanie opakowań kartonowych. Dodatkowo każdy z klientów, który w czasie trwania akcji oddał w oddziale firmy min. 3 kartony z logo Alfy Elektro nadające się do ponownego wykorzystania w prezencie otrzymał słoik miodu.

Także partnerzy akcji „Zielony maj” redukują ilość generowanych odpadów. Producent kabli i przewodów NKT w fabryce w Warszowicach 100% odpadów produkcyjnych poddaje recyklingowi. Firma NKT od 5 lat używa również bębnów kablowych wielokrotnego użytku Qaddy. Eaton wspiera ochronę środowiska poprzez stosowane technologie i usługi związane z dystrybucją energii. Do 2030 roku firma chce o połowę zredukować emisje CO2. Z kolei PCE zwraca szczególną uwagę, aby działać z poszanowaniem środowiska naturalnego – korzysta z surowców z recyklingu, ogranicza zużycie energii i materiałów oraz digitalizuje procesy w firmie.

Czwarty cel akcji „Zielony maj” to szeroko rozumiana edukacja. Organizatorzy pokazali, jak każdego dnia prostymi działaniami można chronić klimat.

Alfa Elektro jest wiodącym dystrybutorem artykułów elektrotechnicznych dla profesjonalistów. Spółka dysponuje siecią 60 hurtowni na terenie całej Polski oraz Centrum Dystrybucji w Chorzowie. Alfa Elektro wchodzi w skład międzynarodowej Grupy Sonepar, która jest niekwestionowanym numerem 1 w Europie i na świecie w branży dystrybucji wyposażenia elektrycznego.

Poprzedni artykułIP66 + IP65 = ?
Następny artykułPodwójne zalanie przeciwprądu basenowego

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj