Naprawa uszkodzonego przewodu, fot. WAGO

Jak naprawić lub przedłużyć przewód? To proste, gdy masz przelotowe złączki instalacyjne Inline do przewodów sztywnych z serii 2773! Za ich pomocą możesz nawet w najmniejszych przestrzeniach szybko i bez użycia narzędzi połączyć przewody o przekroju od 0,75 do 4 mm². Po prostu odizoluj końcówkę przewodu i bez użycia jakichkolwiek narzędzi wsuń ją do złączki – bezpieczne połączenie jest gotowe!

Przedłużenie przewodu w puszce instalacyjnej

Za krótki przewód? Na szczęście są przelotowe złączki instalacyjne 2773 Inline do przewodów sztywnych! Dosztukowanie przewodu o przekroju od 0,75 do 4 mm2 trwa chwilę i nie wymaga żadnych narzędzi. Dzięki swoim minimalnym wymiarom – zaledwie 29 mm długości – przelotowa złączka instalacyjna swobodnie mieści się w każdej puszce instalacyjnej. Łatwo wtedy wykonać oprzewodowanie w ograniczonych przestrzeniach.

Oprzewodowanie z użyciem koszulki termokurczliwej

W codziennym pośpiechu nieraz zdarza się przewiercić przewód w ścianie. W takich sytuacjach najlepiej sięgnąć po przelotowe złączki instalacyjne Inline do przewodów sztywnych. Naprawa uszkodzonego przewodu jest prosta i zajmuje moment, nawet wliczając do niego montaż osłony zewnętrznej w postaci koszulki termokurczliwej. Wystarczy nasunąć ją na przewód i obkurczyć za pomocą opalarki. W ten sposób uzyskujemy pewne i bezpieczne połączenie przewodów.

Użycie złączek instalacyjnych w miejscach niedostępnych

Nowoczesne budownictwo stawia instalacjom elektrycznym wysokie wymagania – zwłaszcza jeśli chodzi o komfortową obsługę, bezpieczeństwo, niezawodność i elastyczność. Połączenia przewodów znajdujące się w miejscach niedostępnych, takich jak podtynkowe puszki instalacyjne, to nierzadko wyzwanie dla instalatora. W takich przypadkach nie jest możliwa regularna kontrola, serwisowanie ani naprawa. Dlatego wszystkie połączenia w miejscach niedostępnych musiały być dotychczas realizowane na stałe, bez możliwości modyfikacji. W takich miejscach dopuszczalne były jedynie połączenia lutowane, zaciskane lub mufowane, a ich realizacja była skomplikowana, czasochłonna i narażona na błędy.

Obowiązująca od 2013 roku norma DIN VDE 0100-520:2013-06 przewiduje, że zgodne z obowiązującymi normami produktowymi, elementy łączeniowe mogą być stosowane również w miejscach, które po zainstalowaniu nie są już dostępne. Wszystkie złączki instalacyjne WAGO spełniają wymagania tej normy, także przelotowe złączki instalacyjne Inline do przewodów sztywnych z serii 2773. Więcej informacji na stronie WAGO.pl.

Korzyści z wykorzystania nowych złączek instalacyjnych 2773 Inline do przewodów sztywnych:

  • prosta i szybka naprawa uszkodzonych przewodów,
  • montaż wtykowy przewodów jednio wielodrutowych bez użycia narzędzi,
  • łączenie pojedynczych żył w najmniejszych przestrzeniach dzięki niezwykle małym rozmiarom złączki – tylko 29 mm długości!

Przetestuj nową złączkę przelotową WAGO

Na stronie elektrobohater.pl profesjonalni elektrycy oraz majsterkowicze dzielą się swoją pasją w IV Edycji akcji „Tu Się Dzieje Historia”. Dodaj zgłoszenie i odbierz nagrodę gwarantowaną – zestaw z premierową złączką WAGO 2773-2401 Inline.

>> Zamów bezpłatną próbkę: https://bit.ly/2773-Inline

Poprzedni artykułPierścienie samopoziomujące do obsadzania puszek
Następny artykułProwadzenie i układanie przewodów w praktyce
WAGO ELWAG jest producentem i dostawcą nowatorskich komponentów dla przemysłu, techniki procesowej i automatyki budynkowej, nasze działania poparte są ponad 50-letnim doświadczeniem. Wchodzimy w skład Grupy WAGO, istniejącej od trzech pokoleń, działającej samodzielnie i niezależnie na rynku firmy rodzinnej wywodzącej się z Minden (Westfalia). Należymy do grona firm uznawanych za prekursorów i propagatorów innowacyjnych rozwiązań dla elektrotechniki i automatyki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj