Narzędziowi rebelianci (Tool Rebels*) stworzyli go dla ceniących porządek oraz prostotę w odnajdywaniu potrzebnych narzędzi. Wózek warsztatowy z wyposażeniem w stylistyce TOOL REBEL (WERA 05150130001).

Wózek ma 5 płytkich i 2 głębokie szuflady, aby zapewnić skuteczną i intuicyjną organizację przechowywania narzędzi. Jednak zanim zajrzymy do szuflad, ocenimy zalety samego wózka.

Został zaprojektowany tak, by dobrze radził sobie z trudnymi warunkami pracy w warsztatach. By był chroniony przed kwasami, olejami, czy niezaplanowanymi uderzeniami. Wózek warsztatowy 9700 to sprzęt dla przywiązujących dużą wagę do kompaktowych rozwiązań o wysokim stopniu niezawodności. Doskonały dla istniejących warsztatów i fantastyczny dla fachowców dopiero otwierających swoje podwoje.

Mimo wagi 94 kg Tool Rebel 9700 płynnie toczy się po podłodze, nie przewraca, jest odporny na uderzenia i wstrząsy. Metalowa rękojeść, szeroka na cały bok wózka, umożliwia precyzyjne sterowanie tym meblem. Nawet przy znacznych obciążeniach wózek porusza się płynie. Duże koła mają udźwig 250 kg (każde!). Dwa kółka skrętne wyposażone zostały w system hamowania i blokady. Na powierzchniach pochyłych hamulec łożyska wychylnego zapobiega niezamierzonemu skręceniu. Elastyczne rolki są odporne na działanie kwasów i olejów. Pierścień ochronny kół strzeże przed wkręcaniem się nitek czy innych zanieczyszczeń. Wózek wypakowany narzędziami swobodnie podjedzie do każdego stanowiska roboczego, eliminując przenoszenie ciężkich toreb lub ciągłe bieganie po kolejne narzędzia.

Wygodny blat roboczy

Górna powierzchnia wózka jest tak przygotowana, by służyć za miejsce obróbki drobnych elementów = podręczny blat roboczy. Ta płaszczyzna pokryta jest tworzywem odpornym na działanie rozpuszczalników. Oczywiście nic z niej nie przecieknie do wnętrza wózka za sprawą solidnej izolacji.

Dzięki podwójnym ściankom i dodatkowym osłonom krawędzi narożników wózek jest bardzo odporny na uderzenia, deformacje. Ma też zabezpieczenie przed ciekawskimi – zamknięcie centralne. Zamek i klucz umieszczono w bocznej ściance, blisko rękojeści, aby optymalnie wykorzystać miejsce i dodatkowo chronić ten element wózka przed uszkodzeniem.

Szuflady

7 szuflad to całkiem sporo miejsca na przechowywanie różnych różności. Można je całkowicie wysunąć, by ukazały swoje najgłębsze zakamarki. Ale tylko jedną na raz – by zminimalizować możliwość przewrócenia się wózka. To blokada wysuwu uniemożliwia ruch kilku szuflad jednocześnie.

  • 5 szuflad płytkich ma wymiary (szerokość x wysokość x głębokość): 522 x 81 x 398 mm
  • 2 szuflady głębokie: 522 x 166 x 398 mm
  • Wymiary wózka: 785x518x1020 mm

Wszystkie szuflady są indywidualnie laminowane. Na samym dnie kryje się odporna na zabrudzenia i łatwa w czyszczeniu powłoka.

Dwie płytkie szuflady są wyposażone w 4 wkładki piankowe i narzędzia. Wkładka piankowa jest trwała, nie wydziela „chemicznych” woni, a wgłębienia umożliwiają szybką identyfikację brakujących elementów, łatwe odkładanie narzędzi oraz zabezpieczają przed ich przesuwanie się.

* PS. Termin Tool Rebel „Narzędziowi rebelianci” powstał, gdy producent narzędzi do wkręcania Wera zapytał swoich klientów, co o nich sądzą. Wyrażenie Rebel Tools (od łacińskiego słowa Rebellin - "powstańczy") opisuje kogoś, kto, podąża nowymi ścieżkami i odkrywa na nowo narzędzia. Wielu klientów określa pracowników Wera jako Tool Rebels, ponieważ wymyślili nietypowe rozwiązania problemów, są w dobrym nastroju i kochają Rock 'n' Roll. Stworzyli też własną „rebeliancką” grafikę.

LINK do opisu produktu: Wózek warsztatowy 1 Tool Rebel 9700 (94 części)